Goes trekt massa's toeristen Elkaar vrijlaten blijkt ultiem recept IS Aanbesteding havenwerken nog tot augustus PZC Woensdag 18 juli 2007 29 Middenstand profiteert van het slechte weer van de afgelopen tijd. door Lilian Dominicus GOES - De vakantie mag voor veel mensen in het water dreigen te val len, de Goese middenstand vaart wel bij het mindere weer. De laat ste weken barst de binnenstad uit zijn voegen van dagjesmensen en toeristen, op zoek naar koopjes en vertier. Parkeerplekken zijn schaars, de ter rassen op de Grote Markt stromen tussen de buien vol en winkeliers hebben hun handen vol aan het helpen van klanten. De bezoekers komen overal vandaan: Duitsland, België, Zeeuws-Vlaanderen en Schouwen, en natuurlijk van Goes en omstreken zelf „Het is gekkenhuis", bevestigt me de-eigenaar Ewald Bos van Beva- huis. „Voor de verkoop van kle ding is dit jaar het beste jaar ooit, We hadden een vroeg zomersei zoen. In april en mei stond ik al T-shirts te verkopen. En nu is het ook lekker druk." Bos ziet een ver schuiving van belangstelling van de winkelsteden Middelburg en Vlissingen naar Goes. „Goes heeft een enorme aantrekkingskracht." Filiaalmanager Kenneth de Miran da van Gamestore E-Plaza merkt het ook duidelijk aan zijn omzet. De vakantieganger van nu zoekt zijn slechtweer-vertier in de digita le spellenmarkt. De Miranda ver koopt dan ook veel accessoires die De middenstand in Goes vaart nu wel bij het mindere weer. Toe risten stromen toe. Als het zo blijft, komen ze echter misschien volgend jaar niet meer. horen bij apparaten als de Ninten do DS of de PSP, vooral aan Duit sers en Belgen. „Die hebben min der van dit soort winkels in hun ei gen land." Aad Venderbos van kledingwinkel New York verwacht dat hij zelfs dit jaar door zijn voorraad oprui mingsbroeken heen raakt. „Dat is nog nooit gebeurd. Ik zal het maar eerlijk zeggen zoals het is: we zijn gered door het weer." Hij vreest wel voor volgend jaar. „Als het weer niet beter wordt, komen de mensen volgende zomer niet te rug." Op donderdag 19 juli 2007 vindt om 11.00 uur een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van B. Rokven, K. J. Stroo, B. Rokven en J. Mirrer. Te koop wordt aangeboden: een Mercedes 300 Cabrio, bj. 1995, kenteken 43-PK-NR een Citroën Berlingo, bj. 1997, kenteken VT-NT-41een Peugeot 307, bj. 2001 met kenteken 14-HV-DN, een Peugeot 307, bj. 2001 met kenteken 73-HH-PV, drie LCD kleurentelevisies, twee computers en wat verder te koop zal worden aangeboden. De plaats van verkoop is: Rijsbergseweg 466, Breda. De zaken zijn te bezichtigen op 19 juli 2007 vanaf 10.30 uur. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De ver koop vindt plaats in opdracht van de ont vanger van de Belastingdienst/Zuidwest, kant. Terneuzen. De deurwaarder belast met de executie. J. de Groot Tel.: 06- 18 60 63 11 Drie bedrijven hebben al interesse getoond in grond op Axelse vlakte. TERNEUZEN - Aannemingsbedrij ven die het havenschap Zeeland Seaports willen helpen bij de ver dere uitbouw van economische ac tiviteiten op de Axelse Vlakte/Au- trichepolder, kunnen zich nog tot eind augustus melden bij de Ex ploitatiemaatschappij Schelde Maas, het Zeeuws-Rotterdamse sa menwerkingsverband dat nog al tijd de zeggenschap heeft over de Zeeuwse havens. Op 24 augustus of kort daarna bepalen de ESM- commissarissen wie de nieuwe 630 meter lange kade aan de Autri- chehaven bij Sluiskil mag aanleg gen. Een project van circa 25 mil joen euro. Het havenschap wacht al enkele ja ren op de aanleg van de kade, die nodig is om een groot deel van de bedrijfsgronden ter plekke aan de zijde van diep vaarwater te kun nen exploiteren. Voor de grond is overigens al lang serieuze belang stelling bij drie bedrijven. Overi gens loopt er nog een onderzoek om de geluidsruimte op en bij de nieuwe kade te verruimen. Vierhonderd soorten fuchsia's te zien BASSEVELDE - De fuchsiatuin van Noël en Elsy Van Steenberghe hoort bij hun huis in het Vlaamse Bassevelde. Vele Nederlandse lief hebbers wippen echter graag de grens over om de vierhonderd soorten fuchsia's in de grootste bel- lenboomtuin van het Meetjesland te bekijken. Het echtpaar Van Steenberghe houdt van zaterdag 21 tot en met maandag 23 juli open tuindagen. De tuin aan Eendracht- straat 14 is van 10 tot 19 uur open. Gouden speld voor Jan Dubbeldam SAS VAN GENT - Ter gelegenheid van zijn veertigjarig dienstjubi- leum bij de Machinefabriek Sas van Gent is Jan Dubbeldam onder scheiden met de gouden speld van de Koninklijke Metaalunie. Dubbelman, bij zijn werkgever las ser, kwam op 17 juli 1967 al op jeug dige leeftijd bij de Machinefabriek in dienst. „Een hardwerkende me dewerker met hart voor het be drijf', verwoordde mevrouw A. Hoornaert namens de directie haar waardering. Terneuzense voor NCRV naar Ghana TERNEUZEN - Mireille de Wever (17) uit Terneuzen is met leeftijds genoten op uitnodiging van het in ternationale jongerenprogramma Factor Tien naar Ghana vertrok ken. Ze doen hier over verslag in een eindjaarsuitzending van het NCRV-radioprogramma Schepper 8c Co. Mireille en haar reisgenoten bekijken in Ghana hoe jongeren problemen (armoede) overleven. Mireille is bezig een Ghana-werk- groep op te zetten in Terneuzen. Loos overvalalarm bij bank in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - Bewoners van de omgeving van de Rabobank in Sint-)ansteen werden dinsdagoch tend opgeschrikt door veel machts vertoon van de politie. Het bleek echter te gaan om loos alarm. Het team reageerde op een overval alarm vanuit de bank. „En dat doen ze dan altijd met alle toeters en bellen", aldus een woordvoer ster van de politie. Blijkbaar had een van de bankmedewerkers per ongeluk de knop voor het overval alarm ingedrukt. De E-Plaza in Goes vaart voorlopig wel bij het tegenvallende weer. De computergames trekken vooral veel Belgen en Duitsers. foto Willem Mieras Kees en Fina Scheele uit Terneuzen zijn al zestig jaar een echtpaar. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Waarom de een voor de ander nou zo speciaal is? Kees Scheele en Fina Scheele-de Blaeij uit Terneuzen kijken elkaar eens aan, waarna ze tegelijk hetzelfde antwoord geven. „Dat weet ik niet, hoor." Het ultieme recept om tot dit jubi leum te komen, is volgens Kees simpel. „Elkaar vrijlaten. Wat een wil, hoeft de ander niet per te doen. Wij hebben dan ook ruzie, we hebben het vanaf al goed met elkaar." dag... dat was op een ook talloze andere stelle- vonden, in de Terneu- „We liepen de en weer door de Nieuwstraat. niet binnen, geen Kees en Fina Scheele zijn al zestig jaar een gelukkig paar. foto Peter Nicolai de geboortedag van Kees. Nee, dat was niet echt bewust, misschien hooguit omdat het op die dag niets kostte om in het gemeente huis te trouwen. „We hadden geen geld, de oorlog lag nog maar net achter ons", zegt Fina (80). De snel opeenvolgende verjaarda gen zijn voor het echtpaar geen re den om het jaarlijks maar op één feestje te houden. „Ik zeg maar zo: een bakje koffie heb je altijd in huis", grapt Fina. Dus komen hun twee dochters, vier kleinzonen en twee achterkleinzonen zowel op de 22e als 24e juli langs om te felici teren. Kees en Fina leggen dikwijls een kaartje in de De Vesteflats. Kees mocht tot een aantal jaren geleden ook graag borduren. „Vrouwen werk? Welnee! Mannen kunnen dat zelfs beter dan vrouwen, want mannen zijn preciezer. Ik kan het nu helaas niet meer, want ik zie het niet zo goed meer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69