Zeeland 't Veriaet gaat tegen de vlakte PZCI25 Man met de cape blijft voorlopig nog even onder zeil iper stadhuisje krijgt dag respijt ZEEUWS-VLAANDEREN Wij geven u de helft cadeau! Zeeland maakt kennis met werk Marc Chagall Provinciale Staten kunnen referendum uitschrijven 31 Woensdag 18 juli 2007 Tip? redtern@pzc.nl Sloop en nieuwbouw wordt noodgedwongen in fases opgepakt. door Conny van Cremberghe WESTDORPE - Het Westdorpse ver zorgingshuis 't Veriaet zal de halve eeuw niet halen. Het uit de jaren zestig daterende gebouw gaat te gen de vlakte. Op dezelfde plaats verrijst binnen anderhalfjaar een nieuw zorgcom- plex met 25 intramurale zorgplaat- sen, en 18 nieuwe zorgappartemen- ten. De naam van de zorginstelling 't Veriaet blijft wel behouden. Dat de sloop van de Westdorpse instel ling in het verschiet lag, was ook voor de huidige 61 bewoners geen geheim meer. Wanneer er zou worden begon nen met het karwei, was echter lang onduidelijk. Eerst moesten di verse overheidsinstanties toestem ming geven voor nieuwbouw. De raad van bestuur van de Stichting Ouderenzorg Kanaalzone (Soka) heeft die toestemming inmiddels binnen. Reden voor de stichting om bij de gemeente Terneuzen een sloopver gunning aan te vragen. Voorzitter Benny Saman van de raad van be stuur van Soka verwacht over en kele weken precies te weten wan neer begonnen kan worden met de eigenlijke sloop. „Vooralsnog gaan we ervan uit dat we dit na jaar van start gaan. Omdat we geen tijdelijke huisvestingsmoge lijkheden voor bewoners krijgen tijdens de nieuwbouwperiode, zul len we sloop en herbouw fasege wijs moeten oppakken. Dat is alle maal wat moeilijker, vergt meer planning, maar samen met de stichting Woongoed Zeeuws- Vlaanderen, die de bouw van de zorgappartementen bij de Witte Leeuw voor haar rekening neemt, lossen we ook dat wel weer op." De oude Woongoed-zorgwonin- gen aan de Witte Leeuw blijven ge woon staan. De bouw van de 25 nieuwe zorgappartementen bin nen de instellingsmuren kost zo'n vier miljoen euro. Woongoed De nieuwe instelling 't Veriaet krijgt een multifunctioneel karak ter. Naast zorg en wonen worden de maaltijdvoorziening en de Thuiszorg er in ondergebracht. draagt de kosten voor de aanleun woningen. Uiteindelijk zal het nieuwe zorgcomplex ongeveer tien bewoners minder huisvesten dan het huidige Veriaet. „De nieuwe instelling krijgt een multifunctioneel karakter. Het zal niet alleen woonruimte en zorg bieden aan ouderen. Ook allerlei andere zaken worden er in onder gebracht. Zo zal de warme maal tijdvoorziening voor heel Westdor- pe in 't Veriaet worden onderge bracht. Ook het aanspreekpunt voor de Thuiszorg komt in het nieuwe complex", aldus Saman. Zelfs installatie van langverwacht beeld van Pucky ging moeizaam. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Hij is nog niet hele maal netjes afgewerkt en moet ook nog een groen kleurtje krij gen. Maar de Man met de cape is gisteren voorlopig onder zeil ge gaan. Dat is niet een idee van de Engelse kunstenaar, maar de grootste ge meente van Zeeland wil in septem ber nog wat te onthullen hebben. Dus blijft het 'pikkie van Puckey' - zoals het kunstwerk al oneerbie dig op diverse internetsites heet - de komende twee maanden be dekt. Het installeren van het beeld kost te meer tijd dan werd gedacht. Ge meente en kunstenaar hoopten dat het beeld vorige week vrijdag in al zijn glorie zou zijn te bewon deren. Het weer en wat uitvoe ringstechnische tegenvallers lever den echter wat vertraging op. Beleidsambtenaar kunst en cul tuur Michel de Vos zit er niet mee. De officiële onthulling van het beeld is pas begin september voor zien. De Vos: „Er is dus nog tijd ge noeg voor een piekfijne afiverking van het beeld. Het dichtlassen van een enkel scheurtje en het patine ren van het beeld kunnen volgen de week, maar ook volgende maand nog wel gebeuren." Raadsleden en 'gewone burgers' schrokken in het verleden nogal eens van de 'enorme afmetingen' van De man met de cape. Maar nu het beeld er staat, blijkt het beeld niet dezelfde allesoverheersende ndruk te maken als bijvoorbeeld et Christusbeeld dat op de berg prcovado over Rio de Janeiro uit- Tot september blijft de 'man met cape' verborgen onder een witte sluier. In het inzetje alvast een detail van het beeld. foto Peter Nicolai kijkt. Met een hoogte van 4,80 me ter komt het Terneuzense kunst werk ook dik 33 meter tekort op de Braziliaanse Verlosser. Het feit dat hij niet op een stadsplein staat, maar op een weidse dijk in de schaduw van het stadhuis en woontoren Waterfront werken na tuurlijk niet mee. Terneuzen heeft toch voor een koopje een prestigieus kunstwerk binnengesleept. De gemeente krijgt bijdragen van de Stichting Kunst en Openbare Ruimte (ne gentig mille) en de provincie (dik elf mille) en moet daar zelf nog zo'n 120.000 euro bijleggen. Dat de kunstenaar een strop lijdt van minstens enkele tienduizenden eu ro's staat al vast. gonhorst t MUIDEN - De Vlaam- |lie Lambert heeft echt de tijd om l van de ge- genoch- akt, van Sint Anna ter Muiden naar de tweede hoogste bieder, de Bel gische buurman op het Markt plein. Hij bood bij openbare in schrijving 305.000 euro. De Waal zei eerder dat, als hij eige naar wordt, er exposities van (ama teur-) kunstenaars in het pandje ge houden kunnen blijven worden. Wethouder Carien Bolijn heeft geen idee waarom Lambert uit stel van betaling aanvroeg. „Dat doet er ook niet toe. Hij heeft tot en met woensdag de tijd om aan zijn verplichtingen te vol doen. Kan of wil hij dat niet, dan komt de volgende inschrijver in beeld." LWl il Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65