Het gaat vaak mis op A58 ESJE*™* r*. Zoektocht naar plek voor hospice in Goes Met Prisma Waterstad Goes in piepschuim Zierikzee uordnr BOEKHANDEL DE VRIES s pzc Woensdag 18 juli 2007 29 Sinds eind januari zeven ongelukken ter hoogte van Waarde. door Luc Oggel waarde - Heeft Reimerswaal zijn eigen Bermudadriehoek? Je zou het bijna denken als je het aantal ongelukken ziet dat sinds eind ja nuari plaatsvond op het stuk A58 tussen de 'driehoek' Waarde-Oost- dijk-Krabbendijke. Het ging daar opvallend vaak mis; zeven keer, met een piek in de afgelopen drieënhalve week. Vorige week vrijdagavond nog. Een bedrijfsbusje met vier inzitten den sloeg over de kop doordat de bestuurder moest afremmen voor het langzaam rijdende verkeer voor hem. Hij en zijn drie mede passagiers raakten gewond. Een curieuzer ongeval vond op 29 juni plaats. Een 38-jarige Duitse vrouw kwam ter hoogte van het viaduct in de berm terecht, reed het talud af en kwam onderstebo ven op de Havenoordseweg tot stil stand. De vrouw moest door de brandweer worden bevrijd. Haar kinderen van 2 en 6 bleven nage noeg ongedeerd. Een week eerder botste een 53-jari- ge Vlaardinger tegen een vrachtau to en belandde met zijn auto in de sloot. Zouden er, net als bij de echte Ber mudadriehoek (een gebied in de Atlantische Oceaan tussen Miami, de Bermuda eilanden en Puerto Rico waarvan wordt beweerd dat er opvallend veel onverklaarbare scheeps- en vliegrampen gebeu ren) bovennatuurlijke krachten een rol spelen? J. van Gorp van Rijkswaterstaat komt met een min der zweverige, maar evengoed op zienbarende verklaring. „De weg is zó veilig, dat je eigenlijk weer moet oppassen. Het is een lange en rustige weg, je dommelt makke lijker in." Volgens Van Gorp is niet alleen Op de A58 ter hoogte van Waar- de gebeuren vaak ongelukken. Het is een lang en rustig traject. Mogelijk zijn automobilisten daarom minder oplettend. het Reimerswaalse stuk, maar het hele Zeeuwse deel van de A58 'bij zonder' wat betreft ongelukken. Een eenduidige verklaring is er niet. „Er is een onderzoek gedaan, waarvoor we ook wat mensen heb ben achterhaald die bij ongeluk ken betrokken waren. Het bleek niet te definiëren." Rijkswaterstaat bereidt een cam pagne voor die eind augustus van start gaat. „Wij, de politie en het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland hebben de weg veilig gemaakt; nu gaan we ons richten op de gebruikers. Door middel van billboards, folders en campag neteams willen we automobilisten erop wijzen dat ze te allen tijde moeten blijven opletten." terneuzen - De gemeente Terneu- zen levert mogelijk toch gegevens voor het onderzoek van Scoop naar armoede in Zeeland. Terneu- zen had in eerste instantie te ken nen gegeven niet mee te willen werken aan het onderzoek. Burge meester Jan Lonink van Terneu- zen wil echter nog eens met ver antwoordelijk wethouder Co van Schaik van gedachten wisselen over de Terneuzense inbreng. „Als twaalf van de dertien gemeenten in Zeeland meedoen, kan de ge meente die juist erg veel doet aan inkomensbeleid en armoedebestrij ding niet achterblijven", meent Lo nink. Lonink wil na Van Schaiks terugkeer van vakantie het armoe- deonderzoek nog eens aankaarten in het B en W-overleg. r f goes - Wie met de gedachte speelt over een paar jaar neer te strijken in de nieuwe Goese wijk Waterstad, kan alvast een plekje uitzoeken. Sinds deze week staat er een maquette van piepschuim in de hal van het Goese stadskantoor. Nu nog een havenindustriegebied, straks een woonwijk met veel water. Er komen zo'n tweedui zend woningen in Waterstad. Een aantal krijgt een stei ger, zodat je ook met de boot naar huis kan. De bouw begint in najaar 2009 aan de noordrand, op de kavel van de voormalige AKF-hal. foto Willem Mieras Schilders- en atwerkingsbedrijf APON V.O.f voor al uw SCHILDER-, GLAS- BEHANGWERKZAAMHEDEN Ook voor zeer snel en vakkundig overspuiten van vervuilde muren en plafonds. Industrieweg 39-4 Mn ERKENDE VAKMAN Telefoon: 0111 -417576/450211 www.apon.nl goes - De verhuizing van Het Cla- rahofje van Hansweert naar Goes laat nog een tijdje op zich wach ten. Er is nog steeds geen zeker heid over de locatie waar het hos pice moet komen. Dat de zoektocht zo moeizaam ver loopt, heeft volgens P. de Boevere van Zorgstroom, waar het hospice straks onder valt, te maken met de specifieke eisen die aan een locatie worden gesteld. Het moet bijvoor beeld niet te ver van het centrum liggen, zodat het stervenshuis ook met het openbaar vervoer goed be reikt kan worden. Dat, in combina tie met het gegeven dat Zorg stroom het liefst een nieuw pand wil bouwen, maakt het er niet ge makkelijker op. Het Clarahofje werd vijftien jaar geleden opgericht door Marianne van Meer. Door persoonlijke om standigheden ligt het hospice nu overigens helemaal stil. Mede om die reden is een snelle verhuizing naar Goes gewenst. Daar komt straks een team van verpleegkundi gen en vrijwilligers te werken, ter wijl voorheen vrijwel alles op de schouders van Van Meer terecht kwam. Komst bioscoop Merral Goes verder vertraagd goes - Bioscoop Merral in Goes gaat pas in december open. De af bouw is na eerder uitstel opnieuw vertraagd. De exploitant lijdt door onder meer gederfde inkomsten, extra opslagkosten en misgelopen kortingen een verlies van 'een paar ton'. Ook andere nieuwe huurders van de uitbreidende Zeelandhal len hebben te kampen met vertra ging in de bouw, maar lang niet zo ernstig als Merral. Van zooi tot mooi in museum Westkapelle westkapelle - Vandaag is in de tuin van museum het Polderhuis in Westkapelle een braderie: Van zooi tot mooi. Er is van alles te koop, hebbedingetjes, bijzondere producten en ook boerengoed. Bo vendien zijn er wafels of smouters voor bij de koffie. In de koffieruim te hangt een kunstexpositie en het museum zelf is ook open. De bra derie duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Middelburg wil meer steun bij aanleg N57 middelburg - Veere moet zich coö peratiever opstellen ten aanzien van de N57. Dat stelt projectmana ger H. lager van Rijkswaterstaat. „Ik begrijp dat ze geen miljoenen op de plank hebben liggen, maar het gaat om het gebaar. Ze kunnen er ook voor zorgen dat wij minder geld uit hoeven geven. Dat zou in derdaad om leges kunnen gaan, maar ze kunnen ook iets schrap pen wat ons geld kost." Eten in de tuin van museum Terra Maris oostkapelle - Een medewerker van natuurmuseum Terra Maris geeft op 25 juli uitleg over de krui den en streekeigen gewassen in de museumtuin. Hij laat de bezoekers proeven van en ruiken aan de plan ten die in de tuin groeien. Vooraf aanmelden voor deze activiteit is noodzakelijk. Dat kan via telefoon nummer 0118-582620. De rondlei ding begint om 12.00 uur. Vuurwerkspektakel vanaf Westerschelde vlissingen - Traditiegetrouw is morgen, drie dagen voor het einde van de kermis, de vuurwerkavond in Vlissingen. Vanaf een ponton op het water wordt om 22.30 uur vuurwerk afgestoken. Omdat het dan altijd druk is, raadt de gemeen te bezoekers aan om de auto thuis te laten. Die worden immers uit de binnenstad geweerd. De Spui straat en Boulevard de Ruyter zijn 's avonds afgesloten voor verkeer. Terneuzense voor NCRV naar Ghana terneuzen - Mireille de Wever (17) uit Terneuzen is met leeftijds genoten op uitnodiging van het jongerenprogramma Factor Tien naar Ghana vertrokken. Van hun belevenissen doen zij verslag in een eindejaarsuitzending van het NCRV-radioprogramma Schepper 8c Co. Mireille en haar reisgenoten gaan in Ghana op zoek hoe jonge ren daar de armoede overleven. Havenplein 14 Zierikzee tel.: 0111 - 41 26 74

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63