en klassenjolijt rond vuurkorf Brahma Kumaris breidt verder uit k Discussiedag Cultuurhuis s PZC Woensdag 18 juli 2007 27 Activiteiten in de rest van Zeeland worden gewoon voortgezet. door Esme Soesman SCHUDDEBEURS - De Brahma Kuma ris Spirituele Akademie (BKSA) opent in het najaar een nieuw cen trum in Middelburg. Vanuit die stad wordt het cursus- en work shopaanbod voortaan gecoördi neerd. De activiteiten in Schudde- beurs worden voortgezet. Ook el ders in de provincie is de acade mie (eventueel op aanvraag) ac tief Met de vestiging in Middelburg wordt een twaalfde centrum in Nederland geopend. BKSA is de Nederlandse afdeling van de Brah- f ma Kumaris World Spiritual Uni- versity; een internationale organi- j satie met 8500 centra verspreid I over ruim honderd landen. Het cursusaanbod van de academie is divers. Zo worden in Schudde- Annekee Pieterse beurs, waar sinds drie jaar les wordt gegeven, deze zomer onder meer cursussen gehouden in posi tief denken, raja yoga meditatie en jezelf leren kennen. Daarnaast wordt elke derde zondag van de maand, vanuit de sfeervolle loca tie aan de Donkereweg, deelgeno men aan het Wereld Meditatie Uur. Uitgangspunt is steeds dat mensen de kans wordt geboden zichzelf te leren kennen en spiri tueel te groeien - licht coördinator Annekee Pieterse toe. Dat wordt kosteloos gedaan, om zoveel moge lijk personen de gelegenheid te ge ven zich spiritueel te ontwikkelen. Met uiteindelijk een hoger geza menlijk doel in gedachten. „Want hoe meer mensen met een vredi ge geest, des te vrediger de wereld. En dat geldt bijvoorbeeld ook voor bedrijven", geeft Pieterse de reik wijdte en waarde van het cursus aanbod aan. En nee, legt ze geduldig uit, het is geen eindeloos gezweef Het aan bod is juist sterk op het alledaagse leven gericht, op het kunnen inte greren van dingen die je via de cur sussen ervaart in de praktijk. „Het is meer een voorbereiding op ba lans in je leven. Veel heeft ook met herkenning te maken. Met herontdekking. We zijn gewend veel buiten ons zelf te zoeken, ter wijl dan blijkt dat het in stilte al in ons was." Pieterse (40) zelf kwam een jaar of zeventien geleden in Rotterdam voor het eerst met de spirituele academie in aanraking. „Ik kreeg mijn energie maar niet terug na de Ziekte van Pfeiffer te hebben ge had." De cursussen van BKSA ble ken uitkomst te bieden en beetje bij beetje ging zij ook zelf als do cent aan de slag. In eerste instan tie in Rotterdam. Later in Schudde- beurs, waar zij samen met Dianne Clement cursussen en workshops aanbiedt. Ook elders in Zeeland worden nu en dan (op aanvraag) cursussen gegeven. De bedoeling is daar ook in de toekomst mee door te gaan. Brahma Kumaris Spirituele Aka demie richt een centrum op in Middelburg. De activiteiten in Schuddebeurs en elders in Zee land worden voortgezet. ZIERIKZEE - De gemeente heeft ver tegenwoordigers van enkele cultu rele organisaties op Schouwen- Duiveland uitgenodigd woensdag 5 september in het gemeentehuis een dag lang te komen discussië ren over het verwezenlijken van het Cultuurhuis in Zierikzee. „Tijdens oriënterende gesprekken met mogelijke toekomstige deelne mers aan het Cultuurhuis ont moette ik zoveel enthousiasme dat er voor mij alle reden is wat inten siever met deze partijen verder te praten", zegt projectleider H. Zwartkruis. Doel van deze bijeenkomst is bouwstenen te leveren voor de in tentieovereenkomst die de ge meente in december dit jaar hoopt af te sluiten. Voor de discussiedag zijn uitgeno digd: Theaterexploitatie Zeeland, Filmtheater FiZi, de Zeeuwse Mu ziekschool, Poppodium Brogum en bibliotheek Biblioosterschelde. Middelburger moet rijbewijs inleveren MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag het rijbewijs van een 35-jarige Mid delburger ingenomen. Agenten za gen tijdens hun surveillance rond 3.45 uur een auto slingerend over de Nieuwe Vlissingseweg rijden. Uit een blaastest bleek dat hij te veel alcohol had gedronken: 2,5 keer de toegestane hoeveelheid. Dat kostte hem zijn rijbewijs. Defibrillatoren voor strandreddingsbrigade RENESSE - De Schouwse strandred dingsbrigade beschikt vanaf zater dag over hartdefibrillatoren voor haar reddingsposten bij de Jan van Renesseweg, de Wilhelminahoeve en de rotonde Westenschouwen. Met de apparaten kan een hartstil stand of hartritmestoornis worden behandeld. De apparaten kosten 2000 euro per stuk. In augustus krijgt ook de reddingsbrigade Ou- werkerk zo'n apparaat. Toeristen met pech op Crevelingenmeer BRUINISSE - Vier Duitse toeristen en een hond zijn maandagavond in veiligheid gebracht nadat hun bootje motorstoring had gekregen. Reddingboot De Griend van KNRM-station Ouddorp rukte om half negen uit op een melding van de kustwacht. Motorkruiser Vis dreef bij de Veermansplaat met een kapotte brandstofleiding. Om dat het euvel niet direct kon wor den opgelost, werd het bootje naar thuishaven Bruinisse gesleept. Jongetje bedolven onder stapel planken ZOUTELANDE - Een zesjarig jonge tje uit de gemeente Veere is giste rochtend in Zoutelande gewond geraakt toen hij onder een stapel planken terechtkwam. Het ventje was zijn vader aan het helpen in een schuur aan de Boudewijnsker- ke. Hij rolde een wiel weg die voor een stapel planken stond. Hier door vielen de planken om, boven op het jongetje. Hij liep daarbij een hoofdwond op. Ina Heyblom-Kloet vertelt over haar ervaringen als jong meisje op de Burghse Schoole en over haar broer Jan die dolgraag vuurtorenwachter wilde wor den. Naast haar Tineke Veerhoek-Kloet en Ari Damman rond de vuurkorven in de pastorietuin. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61