Zeeland PZC 25 Skatepark Zierikzee in de steigers PZC Standwerkers binden strijd aan met elkaar SCHOUWEN-DUIVELAND 39 31 'Drankverkoop jeugd is zaak Rijk' Zeeuws Zeeland maakt kennis met werk Marc Chagall Provinciale Staten kunnen referendum uitschrijven Woensdag 18 juli 2007Tip? redzzee@pzc.nl Vurige wens van Zierikzeese jongeren eindelijk in vervulling. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het geduld van de Zie rikzeese skateliefhebbers is be loond. Gisteren is begonnen met de aanleg van het lang verbeide skatepark Zierikzee. Er komen ze ven skate-elementen op het ter rein aan de Scheldestraat. De jeugd die een paar jaar geleden bij de gemeente een balletje op gooide over een skatepark in Zie rikzee, is het skateboard inmiddels ontgroeid. Het skaten en skateboar den is echter nog onverminderd populair, weet skate-ontwerper en bouwer Richard Kappetijn van Me- ta Products Zeeland uit Zierikzee. „Je hebt er grofweg drie stromin gen in", doceert hij. „Je hebt bowl, ramp en agressive inlineskating. In mijn ontwerp van dit skatepark heb ik geprobeerd alledrie de groe pen te bedienen. Het moeilijkste bij een dergelijk ontwerp is volgens Kappetijn iets verzinnen waarmee zowel de be ginner als de gevorderde uit de voeten kan en hij denkt dat hij in die opzet geslaagd is. „Het is ook allemaal in nauw overleg met ska ters gegaan. Die hebben hun wen sen bij ons neergelegd, en daar zijn wij weer mee aan de slag ge gaan. De eerste van de zeven geplande skate-elementen staat er inmid dels: een zogeheten 'bank' van Aan de rand van Zierikzee wordt een zeven skate-elementen tel lend skatepark gebouwd. Het kwarwei vergt naar verwachting nog een volle week. waar af skaters vaart kunnen ma ken om allerlei 'tricks' uit te kun nen voeren. Van de helling komen de skaters op het - nu nog in aan bouw - zijnde centrum-element en vandaar kunnen ze, stelt Kappe tijn, meerdere kanten op. Er ko men onder meer een 'ramp' - een soort halve buis - en een kwart- rond element, 'quarter' genaamd. Kappetijn: „Het wordt echt een mooi compleet park. Ik denk dat er ook aardig wat skaters van el ders op af kunnen komen. In het skate-wereldje is een nieuw park binnen de kortste keren bekend." De elementen van het skate-park worden opgetrokken uit hout, ver zinkt staal en kunststof 'skate- light'-rijplaten. Vandalismebesten- dig, duurzaam en geliefd bij ska ters. Kappetijn „Je kunt het ook van beton maken, maar dat is kei hard. Hout veert en dat is veel veili ger en comfortabeler voor de ska ters. En dat skatelight is echt heel slijtvast. Mooi materiaal. Het heeft even geduurd, maar de gemeente kiest nu wel voor kwaliteit." Het skatepark leent zich voor zo wel skates als skateboards en ook met de mountainbike kun je er te recht. Kappetijn: „En wat je tegen woordig veel ziet, is dat zo'n park niet op zichzelf blijft staan maar geïntegreerd wordt met andere sportieve voorzieningen als een trapveldje of een jeu des boules- baan. Daar is hier ook de ruimte voor." Kappetijn acht de missie van de ge meente op alle fronten geslaagd. Niet alleen is gekozen voor dege lijk en duurzaam maar ook is een zijn inziens perfecte locatie gevon den. Niet te afgelegen, maar ook niet te dicht bij bebouwing. Het is echt precies goed." Aan de rand van Zierikzee verrijst een skatepark. - S Het werk neemt nog een week in beslag, foto Ronald den Dekker Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. ZIERIKZEE - Bepalen op welke leef tijd jongeren drank mogen kopen, is geen gemeentelijke taak. Dat schrijft het college in antwoord op vragen van de Christenunie. De fractie heeft de vragen gesteld om dat in mei berichten kwamen dat het Rijk deze taak wil overhevelen naar de gemeenten. Het college zegt de Christenunie toe dit te- gen-geluid over te brengen aan de onderhandelaars met het Rijk. Mocht deze taak onverhoopt toch op het bordje van de gemeente be landen dan wordt getracht één Zeeuws beleid te maken. door Ton van den Nouweland zierikzee - Tien standwerkers strij den morgen op de weekmarkt van Zierikzee om een kwalificatie voor het Nederlands Kampioenschap. De wedstrijd begint om 9.00 uur en duurt tot ongeveer 15.30 uur. Volgens gemeentelijk marktmees ter Dieleman komt de crème de la crème van het Nederlands stand- werkersgilde in actie. Zij proberen in Zierikzee huishoudelijke artike len en voedingsmiddelen aan de man te brengen. Het publiek kan rekenen op verbale hoogstandjes en stevige one-liners. Een jury be oordeelt hun verrichtingen, waar na aan het eind van de middag G. Benou, afdelingshoofd recreatie en bijzondere wetten van de ge meente, de winnaar bekendmaakt. Deze persoon mag deelnemen aan het Nederlands Kampioenschap Standwerken dat op 22 september in Rotterdam wordt gehouden. Er zijn ongeveer 500 standwerkers in Nederland. Het kampioenschap vindt plaats onder auspiciën van de Centrale Vereniging van Ambu lante Handel. Het is de tweede keer dat in Zierik zee een standwerkersconcours wordt gehouden. De gemeente Schouwen-Duiveland promoot Zierikzee in den lande als markt stad. Bij de jaarlijkse, nationale ver kiezing van de beste markt eindig de Zierikzee op de zesde plaats. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Het was op een hogeschool in Brabant, waar die Zeeuwse een opleiding volgde. Van huis uit niet anders gewend dan dialect te spreken, bleek er toch wel enigszins sprake van een taalbar rière tussen haar en de mede-stu denten. Het kwam regelmatig voor dat de niet-Zeeuwen op school haar niet-begrijpend aan keken, wanneer ze weer eens met onvervalst Zeeuws accent van wal stak over het een of ander. Om haar te bewegen haar af komst iets minder te laten door klinken in haar taalgebruik, werd besloten er iets van te zeg gen. De kritiek kwam nogal on verwacht, getuige haar reactie. „Ik praat hlad geen Zeeuws!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59