Zeeland Tweede vestiging AH Goes in zicht Zelfs op de camping zetten Op Reimerswaals deel A58 gaat het vaak mis Gemeente hoopt op snelle komst van jop 26 I Woensdag 18 juli 2007 pzc Op 29 juni reed een Duitse vrouw ter hoogte van Waarde van het talud. Ze raakte zwaargewond. foto Willem Mieras Sinds eind januari zeven ongelukken ter hoogte van Waarde. door Luc Oggel WAARDE - Heeft Reimerswaal zijn eigen Bermudadriehoek? Je zou het bijna denken als je het aantal ongelukken ziet dat sinds eind ja nuari plaatsvond op het stuk A58 tussen de 'driehoek' Waarde-Oost- dijk-Krabbendijke. Het ging daar opvallend vaak mis; zeven keer, met een piek in de afgelopen drieënhalve week. Vorige week vrijdagavond nog. Een bedrijfsbusje met vier inzitten den sloeg over de kop doordat de bestuurder moest afremmen voor het langzaam rijdende verkeer voor hem. Hij en zijn drie mede passagiers raakten gewond. Een curieuzer ongeval vond op 29 juni plaats. Een 38-jarige Duitse vrouw kwam ter hoogte van het viaduct in de berm terecht, reed het talud af en kwam onderstebo ven op de Havenoordseweg tot stil stand. De vrouw zat bekneld en moest door de brandweer worden bevrijd. Haar twee kinderen van 2 en 6 bleven nagenoeg ongedeerd. Een week eerder botste een 53-jari ge Vlaardinger tegen een vrachtau to. Door de klap belanndde hij met zijn auto in de sloot. Zouden, net als bij de echte Ber mudadriehoek (een gebied in de Atlantische Oceaan tussen Miami, de Bermuda eilanden en Puerto Rico waarvan wordt beweerd dat er opvallend veel onverklaarbare scheeps- en vliegrampen gebeu ren) bovennatuurlijke krachten een rol spelen? Of bevindt zich misschien een sterk magnetisch veld onder het Reimerswaalse deel van de A58? J. van Gorp van weg- beheerder Rijkswaterstaat komt met een minder zweverige, maar evengoed opzienbarende verkla ring. „De weg is zó veilig, dat je ei genlijk weer moet oppassen. Het is een lange en rustige weg, je dommelt wat makkelijker in." Volgens Van Gorp is niet al leen het Reimerswaalse stuk, maar het hele Zeeuwse deel van de A58 'bijzonder' wat betreft ongeluk ken. Een eenduidige verklaring is er niet, zegt hij. „Er is een onder zoek gedaan, waarvoor we ook wat mensen hebben achterhaald die bij ongelukken betrokken wa ren. Het bleek niet te definiëren." Van Gorp liet gisteren weten dat er een campagne wordt voorbe reid die eind augustus van start gaat. „Wij, de politie en het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland hebben de weg veilig ge maakt, nu gaan we ons richten op de gebruikers. Door middel van billboards, folders en campagne teams willen we automobilisten er op wijzen dat ze altijd moeten blij ven opletten." Op de A58 ter hoogte van Waar- de zijn de laatste tijd opvallend veel ongelukken gebeurd. Een eenduidige verklaring is daar niet voor te geven. Ruimtelijke procedure voor Klein Frankrijk begint na de zomer. door Frank Balkenende GOES - Na de zomer begint de ruimtelijke procedure voor een tweede, Goese vestiging van grootgrutter Albert Heijn. AH wil een supermarkt openen in het pand van Autoteam op bedrijven terrein Klein Frankrijk. De ge meente ziet dat op zich wel zitten, mits het plan goed is onder bouwd. Het college van burgemeester en wethouders buigt zich binnenkort over het plan van Albert Heijn. De grootgrutter huist nu aan de Kolve niershof maar wil verkassen naar het pand van Autoteam (Opel- en Chrevolet-dealer) uit onvrede over de bouw van een 530 vakken tel lende parkeergarage. Als die over twee jaar klaar is, maakt de gemeente de Kolveniers- hof en het Bleekveld autovrij. AH denkt dat klanten het te lastig vin den om met de winkelwagen de parkeergarage in- en uit te lopen. De supermarkt vreest omzetver lies. AH wil zich nu tijdelijk vestigen in het pand van Autoteam. Dat komt vrij als het autobedrijf dit jaar ver huist naar Car Village op bedrij venterrein Poel II. Car Village is het Goese bedrijfsverzamelge bouw voor autodealers aan de A58. De Bage-groep, eigenaar van onder meer de Autoteam-dealers, verwierf Car Village vorig jaar AH verwacht nog dit jaar een (huurovereenkomst te tekenen met de eigenaar. Klein Frankrijk wordt dan de hoofdvestiging, de winkel aan de Kolveniershof blijft AH Goes wil verhuizen naar het pand van Autoteam. De super markt vreest aan de Kolveniers hof te veel omzetverlies door de bouw van een parkeergarage. in stand, zij het meer gericht op klanten die met de fiets of te voet komen. De tweede vestiging lijkt zeker, maar er moet nog een aantal hob bels worden genomen. AH moet zaken doen met de Bage-groep, het ruimtelijk plan moet voldoen aan eisen van de gemeente en de provincie moet aan de snelle proce dure meewerken. De gemeente stelt bovendien een reeks voorwaarden aan Albert Heijn. Zo moet AH zijn bezwaar tegen de bouw van de parkeergara ge aan de Kolveniershof intrekken. Verder mag de supermarkt maxi maal tien jaar blijven zitten aan Klein Frankrijk. Daarna hoopt het college dat AH een supermarkt bouwt in de nieu we wijk Waterstad. Omdat het col lege met die, overigens nergens vastgelegde, wens andere super markten uitsluit, zal de Agrimarkt de ruimtelijke procedure voor AH aanvechten. Vuurwerkspektakel vanaf Westerscheide VLISSINGEN - Traditiegetrouw is morgen, drie dagen voor het einde van de kermis, de vuurwerkavond in Vlissingen. Vanaf een ponton op het water wordt om 22.30 uur vuurwerk afgestoken. Omdat het dan altijd druk is, raadt de gemeen te bezoekers aan om de auto thuis te laten. Die worden immers uit de binnenstad geweerd. De Spui straat en Boulevard de Ruyter zijn 's avonds afgesloten voor verkeer. Middelburger (35) raakt rijbewijs kwijt middelburg - De politie heeft gis teren het rijbewijs van een 35-jari- ge Middelburger ingenomen. Agen ten zagen tijdens hun surveillance rond 3.45 uur een auto slingerend over de Nieuwe Vlissingseweg rij den. Uit een blaastest bleek dat de bestuurder veel te veel alcohol had gedronken: 2,5 keer de toegestane hoeveelheid. De man moest af stand doen van zijn rijbewijs. Toeristen met pech op Crevelingenmeer BRUINISSE - Vier Duitse toeristen en een hond zijn maandagavond in veiligheid gebracht nadat hun bootje motorstoring had gekregen. Reddingboot De Griend van KN- RM-station Ouddorp rukte om half negen uit. Motorkruiser Vis dreef bij de Veermansplaat met een kapotte brandstofleiding. Om dat het euvel niet direct kon wor den opgelost, werd het bootje naar thuishaven Bruinisse gesleept. Gratis inloopconcert in de Sint Jacobskerk VLISSINGEN - Op zaterdag 21 juli is er weer een gratis inloopconcert in de Sint Jacobskerk in Vlissin gen. Deze keer treedt het instru mentale trio Fluorce op. Dat be staat uit Elizabeth Koopman (fluit), Jonathan Kooman (orgel) en Johan Spies (cello). Het concert begint om 15.00 uur. De kerk is ruim van tevoren open. Er is een collecte om de kosten te dekken. Churchillstraat krijgt éénrichtingsverkeer SINT-MAARTENSDIJK - Automobilis ten mogen in de Churchillstraat in Sint-Maartensdijk straks nog maar één kant op rijden. Daarmee gaat de wens van veel omwonenden in vervulling. Die lieten vorig jaar tij dens een informatieavond weten graag éénrichtingsverkeer te wil len. Welke kant er straks opgere den mag worden, is nog niet be paald. Fietsers mogen wel in beide richtingen blijven rijden. Van zooi tot mooi in museum Westkapelle WESTKAPELLE - Vandaag, van 11 tot 17 uur, is in de tuin van museum het Polderhuis in Westkapelle een braderie: Van zooi tot mooi. Er is van alles te koop, hebbedingetjes, koopjes, bijzondere producten en ook boerengoed. Bovendien zijn er wafels of smouters voor bij de koffie. In de koffieruimte hangt een kunstexpositie en het mu seum zelf is natuurlijk ook open. Wethouder denkt dat voorziening er nog voor de winter kan staan. door Rob Paardekam SCHORE - Nog voor de winter zou in Schore een nieuwe jongerenont moetingsplaats moeten staan. Die vervangt de caravan aan de Boom- weidelaan, waarin jongeren uit het dorp nu regelmatig bivakkeren. De caravan wordt op het moment nog gedoogd, maar mede op aange ven van bewoners heeft de ge meente een locatie gevonden waar een echte jop geplaatst kan wor den. Die bevindt zich vlakbij de ca ravan, bij de speeltoestellen aan de andere kant van het plein. De jop staat dan iets verder van de huizen vandaan. Wethouder L. Kosten neigt op dit moment naar een echt gebouwtje, waar ook sanitaire voorzieningen aanwezig zijn. Met de jongeren wil hij straks afspra ken maken over het gebruik van de jop. Uiteraard is het met het ge dogen van de caravan gedaan als de nieuwe voorziening een feit is. Die moet dan verdwijnen. Kosten hoopt dat de jop voor de winter een feit is, maar houdt een slag om de arm. Hij moet immers nog besteld worden en voor de rio lering zal gegraven moeten wor den. „Toch schat ik in dat het wel moet kunnen", aldus Kosten. Bewoners tekenen massaal voor behoud van ambulancepost. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het verplaat sen van de ambulancepost verhit de gemoederen op zowat heel het eiland Tholen. Eerst stond Stave- nisse op zijn achterste benen, nu laat de bevolking van Scherpenisse en Sint-Maartensdijk haar stem ho ren. „Ik heb nog niet geteld, maar volgens mij zitten we al boven de duizend handtekeningen." Aan het woord is Alie Weggemans uit Scherpenisse, die namens de lo kale EHBO-afdeling van Smerdiek is betrokken bij het inzamelen van handtekeningen. Met succes, want op de inleverpunten in de twee dorpen komen inwoners massaal hun ondertekende strookjes inleve ren. In Stavenisse werden eerder al negenhonderd handtekeningen op gehaald tegen het verplaatsen van de ambulancepost van Sint-Maar tensdijk naar Tholen. „Hier kwam het allemaal een beet je traag op gang", legt Alie Wegge mans uit. „Binnen de EHBO heb ben we niet zoveel mensen die de kar kunnen trekken. De voorzitter woont in Bergen op Zoom, een an der is aan het verhuizen. Dat soort dingen. Ik doe het nu zo'n beetje in mijn eentje namens onze vere niging." Hulp is er overigens wel vanuit de Thoolse afdeling van de Nederlandse Patiënten Vereniging en de stichting Hartreanimatie en AED-training, die eerder ook be trokken waren bij het inzamelen van krabbels in Stavenisse. Waar gaat het ook weer om? De Regionale Ambulance Voorzie ning Zeeland (RAVZ) wil de post voor de gemeente Tholen verplaat- 'Ik heb nog niet geteld, maar 1 volgens mij zitten we boven^H de duizend handtekeninger^K sen van Sint-Maartensdijk Tholen-stad. De aanrijtijden de gemeente als geheel gaanl dan op vooruit, maar Stavenissj de klos. Toch denken ze in Sn| diek en Scherpenisse dat ook de ambulance vaker te laat gaat J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54