Zeeland Bios Goes pas in december open PZCI25 BEVELANDEN-THOLEN 31 □2 Gezin Matondo wacht op IND Taalbarrière Jongetje onder planken bedolven P' fi l - ^t;ï tl i Waterstad uit piepschuim Zeeland maakt kennis met werk Marc Chagall Provinciale Staten kunnen referendum uitschrijven Woensdag 18 juli 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Exploitant Merral lijdt paar ton schade door vertraging in bouw. door Lilian Dominicus GOES - Bioscoop Merral in Goes gaat pas in december open. De af bouw is na eerder uitstel opnieuw vertraagd. De exploitant lijdt door onder meer gederfde inkomsten, extra opslagkosten en misgelopen kortingen een verlies van 'een paar ton'. Ook andere nieuwe huurders van de uitbreidende Zeelandhallen hebben te kampen met vertraging in de bouw, maar lang niet zo ern stig als Merral. Fitnesscentrum Fit- land draait inmiddels, bowling- en biljartcentrum Carambowl zou be gin juni opengaan, maar dat werd uiteindelijk a^elopen weekeinde. Wokrestaurant Happy Wok zal de eerste maaltijden pas eind augus tus serveren. „Ze willen het restau rant zo mooi maken, dat de aanne mer ook echt gewoon meer tijd nodig heeft", verklaart C. den Dek ker, coördinator van de nieuw bouw in de Zeelandhallen. De opening van de bioscoop was eerst afgelopen kerst gepland, ver volgens werd het maart/april, toen eind mei, september, en nu wordt het begin december. Eigenaar en directeur R. van Steen van de bio scoopketen Merral heeft er vertrou wen in dat de datum deze keer wel wordt gehaald. Hij spreekt van een enorm zware strop. „Er is nu een prachtig aanbod van films, met Harry Potter, Die Hard 4 en Pirates of the Carribean. In 2007 is het bioscoopbezoek ook nog eens De bouw van een nieuwe bio scoop in de Zeelandhallen in Goes heeft maanden vertraging opgelopen. De eigenaar spreekt van een zware strop. toegenomen met 5 procent. Dat lo pen we allemaal mis. De vertraging is volgens Van Steen ontstaan door een grondwaterpro bleem. „Elke bioscoop heeft een helling, maar als je in Zeeland twee meter graaft, dan dan ga je zwemmen." Achteraf gezien had hij liever dezelfde constructie ge bruikt als in de Merral bioscoop in Terneuzen. „Daar hebben we een kuip laten volstorten met beton." Hoofdaannemer Giesbers Bouw in Rotterdam weet de vertraging in dertijd al aan de huurders, die niet op tijd gegevens zouden aanleve ren. „Flauwekul", vindt Van Steen. „Ie komt me niet vertellen dat de meest praktische dingen als de mu ren en de vloer niet kunnen wor den uitgevoerd, omdat je niet op de hoogte bent van de kleurstel ling van de tegeltjes. Het dak is niet wind- en waterdicht gemaakt, de toiletten staan er nog steeds niet en het probleem met het grondwater was te voorzien." Merral en eigenaar Libéma zijn dan ook van plan de schade te ver halen op Giesbers. Van Steen: „Zo heb ik de diareclame voor vijf jaar uitverkocht. Maar de inkomsten tussen 24 maart en 1 december kan ik natuurlijk nu wel vergeten." ter apel - Ze hopen snel terug te keren naar Goes. In het vertrekcen trum Ter Apel wacht de Angolese familie Matondo met smart op het verlossende woord van de Immi gratie- en Naturalisatiedienst (IND). „Ik denk dat wij voor de ge neraal pardon-regeling in aanmer king komen. Die brief kan elke dag komen." De Matondo's wonen al dertien jaar in Nederland, de langste tijd in Goes. Olga (16) en haar broer lordy (15) zijn leerlingen van het Goese Lyceum. De twee jongste kinderen Leticia (12) en Glori (10) zijn in Nederland geboren. Ze zit ten op basisschool 't Noorderlicht. In september werden ze plotseling naar het vertrekcentrum in Ter Apel gebracht. De jongste kinde ren konden niet eens meer af scheid nemen van hun klasgeno ten. Op beide scholen is actie ge voerd voor een permanent verblijf van vader, moeder en de kinderen Matondo. „Leerlingen en docen ten hebben regelmatig contact met ons. Ze leven mee", zegt Olga. Het leven in Ter Apel is draaglijk. „Ook hier hebben we vrienden ge maakt, maar we willen toch snel terug naar Goes. Stichting Inlia zoekt nu een woning voor ons." Tip? redactie@pzc.nl Het was op een hogeschool in Brabant, waar die Zeeuwse een opleiding volgde. Van huis uit niet anders gewend dan dialect te spreken, bleek er toch wel enigszins sprake van een taalbar rière tussen haar en de mede-stu denten. Het kwam regelmatig voor dat de niet-Zeeuwen op school haar niet-beg rijpend aan keken wanneer ze weer eens met onvervalst Zeeuws accent van wal stak over het een of ander. Om haar te bewegen haar af komst iets minder te laten door klinken in haar taalgebruik, werd besloten er iets van te zeg gen. De kritiek kwam nogal on verwacht, getuige haar reactie. „Ik praat hlad geen Zeeuws!" zoutelande - Een 6-jarig jongetje uit de gemeente Veere is gistermor gen in Zoutelande gewond geraakt toen hij onder een stapel planken terechtkwam.Het ventje was zijn vader aan het helpen in een schuur aan de Boudewijnskerke. Hij rolde een wiel weg die voor een stapel planken stond. Hier door vielen de planken om, boven op het jongetje. Hij liep daarbij een hoofdwond op. In eerste instantie was de trauma- helikopter gewaarschuwd. Later werd besloten het jonge slachtof fer toch met de ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen te brengen. T ff i goes - Wie met de gedachte speelt over een paar jaar neer te strijken in de nieuwe Goese wijk Waterstad, kan alvast een plekje uitzoeken. Sinds deze week staat er een (piepschuimen) maquette in de hal van het Goese stadskantoor. Nu nog een havenindustriegebied, straks een woonwijk met veel water. Er komen zo'n tweeduizend wo ningen in Waterstad. Een aantal krijgt een stei ger, zodat je ook met de boot naar huis kan. De bouw begint in najaar 2009 aan de noordrand, op de kavel van de voormalige AKF-hal. foto Willem Mieras mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u ownloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie, t een abonnement spaart u sneller! el 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53