Eddie van IJzendoorn breekt ban in Clinge PZC vaetbalcoach van het jaar Centrum van het duivenvervoer Speel mee en word MARATHONZEELAND Sterke start Pepijn de Rijk 44 I Woensdag 18 juli 2007 PZC Johnny Hoogerland krijgt geen ruimte in finale en wordt derde. door Wim de Vos CLINCE - Het was een spurt om van te watertanden. Beiden dach ten ze dat ze gewonnen hebben, maar de finishfoto liet er geen twij fel over bestaan: Eddy van Ijzen- doorn drukte zijn wiel centime ters eerder over de aankomstlijn dan Mike Alloo en werd daarmee gisteravond winnaar van het Jo Verstraeten Criterium van Clinge. Voor zowel Van IJzendoorn als Al loo zat er dit jaar nog geen over winning in. Mike Alloo: „Steeds zit ik mee voorin, telkens sta ik op het erepodium. Maar het is telkens voor een tweede of derde plaats, terwijl ik toch goed voorbereid aan het seizoen ben begonnen. Ik ben op pad geweest met de natio nale selectie, maar het is telkens weer het gebrek aan een beetje ge luk dat blijkbaar nodig is om die overwinning te behalen." Eddy van IJzendoorn reed in zijn juniorentijd en ook afgelopen win ter vooral in het veld, behaalde daar ook enkele behoorlijke resul taten, maar zijn voorkeur gaat toch uit naar de weg. Tenminste dat gaf hij in Clinge aan. „Ik ga me nu helemaal toeleggen op de weg", zei de coureur uit Tiel, die door lichamelijke ongemakken dit jaar nog geen aansprekende resul taten kon behalen. „Ik heb acht maanden gesukkeld met mijn dar men. Nu ben ik weer helemaal ge nezen en kan ik voluit gaan. Wei- ra^ In een eindsprint waarbij de finishfoto uitsluitsel moet geven, wint Eddie van IJzendoorn de Ronde van Clinge. Mike Alloo wordt tweede. Weet jij het beter dan alle coaches van de Eredivisie bij elkaar? Stel dan je eigen Eredivisie team samen en speel mee om de titel 'voetbalcoach van het jaar'. KHr Hl - -a-u SS#®? J 4 V www.marathonzeeland.nl Johnny Hoogerland voert de kopgroep aan in de straten van Clinge. foto Wim Kooyman Start: Centrum Burgh (Haamstede) Starttijd: 12.00 uur Finish: Centrum Zoutelande Parcours: Geheel autovrij Qa/SQQS Inschrijving: tot 31 augustus 2007 Prijs: 27,50 wateibediijf Voorprogramma: MiniMarathon Pffl Kijk voor meer informatie op www.pzc.nl/voetbalcoach en geef je op! licht is de zege van vandaag de om mekeer", aldus Van IJzendoorn. Van IJzendoorn en Alloo maakten deel uit van een kopgroep van ze ven renners die al vroeg in de wed strijd was ontstaan. Bij die zeven waren de Zeeuwen Johnny Hoo gerland en Michel Rommers. De eerste probeerde in de slotfase de spurt nog te ontlopen, maar hij kreeg geen ruimte. Daardoor kon Van IJzendoorn naar de eerste bloementuil van het seizoen spurt en. Hoogerland werd derde. MIDDELBURG - Pepijn de Rijk is het DRV Maeneblusscherstoernooi 2007 goed begonnen. De tennisser won in de derde categorie van het mannenenkelspel met 6-2 6-4 van Roel van Meel. In de volgende ronde treft De Rijk de winnaar van het duel tussen Bernd van Quekelberghe en de als vierde geplaatste Dmitri van Hoof Eén categorie lager verraste Arjan Jonkman de als tweede geplaatste Tim van Uden door met 6-4 6-3 te winnen. In het dubbelspel versloegen Bram Kaffener en Niek Timmermans Serge Eude en loost Oranje met 6-3 6-0. Chelsea wordt Disney-ploeg den haag - Voetbalclub Chelsea gaat in zee met Disney. Het film- sterrengehalte bij de miljoenenfor matie van Roman Abramovitsj was al hoog, maar de spelers van de Londense ploeg gaan de komen de vier jaar ook dienst doen als at tractie in een immens sportpark bij Disneyworld in Florida. Van de de sterspelers wordt verwacht dat ze jonge bezoekers van Disney's 'Wide World of Sports' overhalen te gaan voetballen. Chelsea is mo menteel bezig aan een oefentour nee door de Verenigde Staten. De Bakker en Sluiter naar tweede ronde amersfoort - Thiemo de Bakker heeft gisteren de tweede ronde van de Dutch Open in Amersfoort bereikt. De tennisser uit 's Graven- zande ontdeed zich met twee keer 7-6 van de Chileen Nicolas Massu, nummer 53 van de wereld. De Bak ker overleefde in de eerste set vijf setpunten tegen de oud-winnaar van de Dutch Open. Ook Raemon sluiter plaatste zich voor de tweede ronde. Hij zette Luis Horna uit Peru in drie sets op zij: 3-6 7-5 6-3. NK mountainbike door paardenstal bergenhuizen - Een beetje moun- tainbiker ligt niet wakker van een geitenpad, maar tijdens het NK in Noorbeek wacht de renners een ge heel nieuwe ervaring: ze rijden dit weekeinde elke ronde dwars door een veertig meter lange paarden stal. Het lumineuze idee kwam van paardenfokker Jean Huls, over wiens weilanden het NK-parkoers deels voert. De organisatie was er mee gered, want doordat de weg tussen Noorbeek en Bergenhuizen open moest blijven, was de stal de enige sluiproute. Utrecht wijst ambitieus stadionplan Phanos af utrecht - Een ambitieus plan van hoofdsponsor Phanos om FC Utrecht over te nemen, Stadion Galgenwaard af te breken en langs de snelweg A2 een groot nieuw sta dion te bouwen, is gisteren afgewe zen. Het gemeentebestuur van de stad vindt het niet verantwoord het recent verbouwde Galgen waard te slopen. Phanos, een vast goedbedrijf uit Houten, stelde de gemeente voor een nieuwe voet baltempel te bouwen langs de A2 te ontwikkelen. Kees Bolier zorgt ervoor dat de trailers geladen worden met duiven. door Fred Rabout SCHERPENISSE - Ze zijn niet te mis sen bij een vereniging, instelling, club of evenement: de vrijwilliger. Kees Bolier uit Scherpenisse is er zo ééntje. Hij pakt op een doorde weekse avond om 22.00 uur de au to en rijdt naar transportbedrijf Geuze in Sint Annaland. Minimaal twee avonden, maar vaak drie of vier keer in de week, afhankelijk van het vluchtprogramma van de Afdeling Zeeland'96. De 65-jarige zit dan tot 's nachts tussen de dui ven. Als alles vlot verloopt tot een uur of één, maar het kan ook wel drie uur worden. Wat doet die Kees Bolier daar? Hij zorgt ervoor dat de trailers met duiven op de juiste manier gela den worden en hij probeert ze ook nog 's zo 'zuunig meugelik' te laden. De loodsen en het parkeerterrein van transportbedrijf Geuze in Sint Annaland zijn het centrum van het Zeeuwse duivenvervoer. Zeven auto's rijden eerst hun Zeeuwse route langs de verenigingen en ko men geladen met duiven terug. Bij terugkomst is daar Kees Bolier. „Als alles vlot verloopt, zijn de ze ven ophaalwagens om een uur of elf terug. Dan wordt er gekeken hoeveel restmanden (manden met te weinig duiven) we hebben. Dan gaan we 'overmanden' om zoveel mogelijk volle manden te krijgen." „Op één auto mogen zesduizend duiven, dus is het uitkienen gebla zen om te zorgen dat er zo weinig mogelijk wagens naar de lossings plaats hoeven rijden. Hoe minder auto's, hoe goedkoper. Rond een uur of één kunnen de wagens, al thans op de vitessevluchten, dan gaan rijden en zit ons werk er op." Bij het overmanden, de duiven uit de ene mand halen en in een ande re onderbrengen is een speciale kooi gemaakt zodat de duiven niet kunnen ontsnappen. „In vroegere jaren is het wel een keer gebeurd dat een duif nog dezelfde avond van de inkorving thuiskwam. Wel een 'erg vroege'." Bolier moet al aardig wat kam- pióentjes in zijn handen hebben gehad. Hoeveel? „Ik zou het niet weten. Is ook niet belangrijk. Voor mij zijn alle duiven gelijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46