Sport PZC Rabo verandert van kopman Grote wereld leert stille Soler kennen Toutt 45 41 44 Zeeuws elftal doet weinig onder voor profs van NAC Breda Woensdag 18 juli 2007 Eddy van IJzendoorn winnaar in Ronde van Clinge Tip? sport@pzc.nl Mentsjov zakt door het ijs, ploeg rijdt nu voor Rasmussen. door Ad Pertijs brian^on - Denis Mentsjov is een man van weinig woorden. Na de rit van gisteren had de kopman van Rabobank helemaal geen be hoefte om iets toe te lichten, in een enerverende etappe over de Galibier had hij bijna vier minu ten verloren op zijn ploeggenoot (en gele-truidrager) Michael Ras mussen. „We kunnen niet blijven roepen dat Denis gelijkwaardig is aan Mi chael", stelde ploegleider Erik Dek ker vast. Ook zijn collega Erik Breukink moest schoorvoetend toegeven dat „de verhoudingen nu wel iets duidelijker liggen". Breukink verzekerde iedereen op de rustdag in Tignes blij te zijn met het feit dat Rabo na zondag twee kopmannen had. Diep in zijn hart had hij meer vertrouwen in de constante ronderenner en tijdrijder Mentsjov dan in de he melbestormer Rasmussen. Na gisteren moet de ploegleiding de bakens gaan verzetten. Ver wacht ook Rasmussen. „Het is ui teraard aan de teamleiding, maar de situatie lijkt me niet langer dis cutabel", zei de Deen na het aan trekken van zijn tweede gele trui. De manier waarop Rasmussen zich handhaafde in de spetteren de, door de Colombiaan Soler ge wonnen rit, dwong bij de concur rentie groot respect af. „Rasmus sen heeft op mij een grote indruk gemaakt", zei Johan Bruyneel, teambaas van Discovery Channel, de ploeg die met Popovitsj en Con- tador de etappe deed ontploffen. „Het is knap hoe hij in zijn eentje zijn gele trui heeft verdedigd." College Erik Breukink baalde voor al van het afhaken van Mentsjov. W* De Rus Denis Mentsjov verliest terrein op alle klassementsren ners. Michael Rasmussen wordt daardoor de nieuwe kopman van Rabobank. „Ik had het liefst twee mannen voorin het klassement gehouden." De Rus verloor drie kilometer on der de top het contact met zijn ri valen bij een aanval van Valverde. „Hij had niet eens zoveel achter stand op de top, maar ik was bang dat hij er in de afdaling af zou waaien", zei Breukink. Dat gebeur de ook. Zelfs een groep met de eer der geloste Vinokoerov vloog hem in de lange, winderige afdaling naar Brian^on voorbij. „Wie ben ik om hem te veroorde len", reageerde Dekker bij de fi nish. „Hij zal zijn best hebben ge daan, maar de afgelopen dagen had ik een beetje mijn twijfels. Hij reed me te vaak achterin de groep. Als je een grote ronde wilt win nen, moet je voorin rijden." President Sarkozy tipt Moreau als winnaar brian^on - Nicolas Sarkozy heeft gisteren zijn debuut gemaakt in de Ronde van Frankrijk. De Franse president volgde de negende etap pe van Val d'Isere naar Brian^on vanuit de auto van Tour-chef Christian Prudhomme. Of hij ook verstand van wielren nen heeft valt te betwijfelen, maar Sarkozy toonde zich voor de televi siecamera wel een echte patriot. Op de vraag van oud-coureur Lau rent Jalabert, nu interviewer in de karavaan, wie hij tipt als Tour-win naar zei Monsieur le Président de la République: „Christophe Mor eau natuurlijk." Bloedcontrole voor alle Raborenners val d'isere - De renners van Rabo bank hebben gisterochtend vooraf gaande aan de negende etappe van de Ronde van Frankrijk bloed moeten afstaan voor dopingcontro les. De internationale wielerunie UC1 heeft in totaal 25 coureurs van Rabo, Lampre en Crédit Agricole gecontroleerd.De UCI heeft inmid dels, sinds het begin van de Tour, vier keer een dergelijke onaange kondigde bloedcontrole uitge voerd, met in totaal 129 testen. Vinokoerov kan Tourzege wel vergeten brian<;on - Voorafgaande aan de laatste Alpenrit kregen de concur renten van Aleksandre Vino koerov nog een waarschuwing mee. De Kazak zou in de laatste Al penetappe tonen dat hij weer vol ledig hersteld was van de blessures aan beide knieën, sprak zijn ploeg leider. Bij de finish van de negen de Tourrit stond 'Vino' echter in tranen naast zijn fiets. De kopman van Astana had weder om minuten verloren aan zijn be langrijkste concurrenten, waar door hij naar de 21e plek in het klassement zakte. De achterstand op geletruidrager Michael Rasmus sen bedraagt meer dan acht minu ten. De conclusie is duidelijk: Vino koerov kan de Tourzege vergeten. Droom Colombiaan komt uit op bergen die hij nooit eerder zag. door Ad Pertijs BRIANi^ON - Mauricio Soler koerst als de brutaliteit zelve. De manier waarop hij gisteren de zware Al penrit naar Brian^on won, was om in te lijsten. De 24-jarige Colombiaan van het kleine Barloworld overbrugde op de flanken van de Galibier in no ti me een gat van twee minuten ten opzichte van de koplopers. Hij vloog ze vervolgens gewoon voor bij. Alleen Popovitsj kon volgen, maar ook de Oekraiener moest So ler uiteindelijk laten lopen. In de lange afdaling naar Brian^on hield hij alle losgeslagen topfavorieten van zich af Zo bevlogen als hij koerst, zo stil wordt hij als de etappe gedaan is. Soler was zelfs compleet onder de indruk van de Tour en alles wat er 'Hij at niet. Hij zei niets. Hij voelde zich een vreemde in een onbekend wereld' na de ritzege over hem heen kwam. „Ik ken al deze bergen niet. Ik viel aan als een gek en wist niet hoever ik kon komen. Dit is ge woon een droom. Het is het beste wat me ooit is overkomen in mijn leven", sprak hij haast verlegen. In Nederland genoot met name Jo han van der Velde met volle teu gen van het succes van Soler. „Hij heeft drie maanden met mijn zoon Alain een appartement ge- In 2005 was het zover en een jaar later slaagde een manager er in hem onder te brengen in het Ac- qua e Sapone-team van Van der Veldes vriend Palmiro Masciarelli. „Palmiro wist aanvankelijk niet N deeld in Pescara. Ik heb hem leren kennen als een heel stille jongen." Soler won als kind ooit zijn eerste koers in zijn geboorteplaats Rami- riqui. „Daarna droomde ik er van prof te worden." wat hij met hem aan moest. Hij at niet. Hij zei niets. Hij voelde zich een vreemde in een wereld die hij niet kende. Palmiro heeft toen ge vraagd of Alain zich over hem wil de ontfermen." Alain van der Velde trof een ploeg maat, die zijn ogen uitkeek in Ita lië. Hij was onder de indruk van de grote auto's en de grote super markten. Aanvankelijk wilde het niet zo vlotten op de fiets, maar na een tijdje begon hij zijn ware ta lent te tonen. Sterke prestaties in de Tour de Lor raine (Ronde van Lotharingen)en de Ronde van Burgos bezorgden Soler een profcontract bij Bar loworld. „Dat hij kan klimmen had ik al direct in de gaten", zegt Van der Velde. Sinds gisteren weet de hele, grote wereld het. „Ik dank God en de Heilige Maagd, dat ik dit heb kun nen doen", verklaarde Soler de voot na zijn huzarenstukje. Michael Rasmussen behoudt in de zware bergetappe naar Brianqon zijn ruime voorsprong (ruim twee minuten) op de rest. foto Eric Lalmand/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43