Een meisje uit Die tuin overstijgt het stedelijke 32 zomer@pzc.nl www.pzc.nl 0113-315504 Bogeren AANBEVOLEN PZC Erica's Flora en Fauna Kijktuinen is ieder seizoen de moeite waard. Wat is de mooiste tuin van Zee land? Naast tui nen die toegan kelijk zijn voor publiek zijn er ook enkele privétui- nen die we u niet wilden onthou den. „Zeer veel variatie. Elk sei zoen zijn er andere bloemen en planten te bewonderen," motiveert Edwin Snoek uit Katten- dijke zijn keuze voor Erica's Flora en Fauna Kijktuinen in 's-Gra- venpolder.„Van éénjarige bloeiers tot vaste planten. In het voorjaar bloeien er tienduizenden bloem bollen, in de zomer weer duizen den rozenstruiken", aldus Edwin. Tot eind september is deze tuin op zaterdag en zondag geopend van t3.oo uur tot 17.00 uur. „Een wondertje op aarde. Het overstijgt het stedelijke. Ie moet het eigenlijk gewoon zelf zien." Ron Henderikse uit Middelburg is zeer enthousiast over de tuin van stadsgenote Anne- marie Priemis aan de Sprenck- laan 1. „De tuin is fantastisch on derhouden en laat verrassende kleurstellingen zien. Maar het meest bijzondere is dat slechts een paar stappen vanaf het centrum zo'n grote stadstuin te vinden is. Er loopt een paadje door de tuin, waarover je een tijd kan wandelen zonder dat je twee keer op dezelf de plek komt. Je waant je er hele maal alleen." 3Willeke Spee uit Biezelinge vindt de rotstuin van haar va der, Bertus Spee, aan de Diepeneestraat 4 in Borssele prachtig. „De tuin is zo mooi door de diversiteit aan kleuren. Verschil lende planten en cactussen groeien tussen de rotsen. Verder staat er een grote cactussenkas in de tuin met erg veel verschillende soorten cactussen die hij zelf kweekt. Eén a twee keer per jaar houdt hij een open dag met de club Succulenta, een cactusvereni ging. Dan zijn er trouwens meerde re tuinen en kassen te bezichti gen." Volgens ]an Hogerlander uit 4Schore is De Sequoiahof in Vlake een bezoekje meer dan waard. Apart is dat er in de tuin veel recyclemateriaal ver werkt is. Dit is afkomstig uit het Kanaal door Zuid-Beveland waar de tuin ook aan ligt. „De tuin van Jos en Matty de Koeyer staat vol met speciale planten, je vindt er bijzondere soorten bomen, strui ken en heesters. In diverse vijver partijen zwemmen goudvissen en karpers. Speciaal voor vleermui zen en duiven is er een toren ge bouwd. Het geheel bij elkaar is ge woon erg mooi." door Stefan Hopmans Hans (45) en Mirjam (42) La- mers uit Kraggenburg in de Noord-Oost Polder zijn op dit moment met hun twee kin deren op vakantie in Oostkapelle. Ooit zaten ze toevallig op dezelfde Drentse camping. Hans werd Mir- jams eerste vakantieliefde en bleek de ware te zijn. Eigenlijk was het helemaal niet de bedoeling dat Hans in Drenthe zou verblijven, zo vertelt hij. „Ik was 19 en zou met vier vrienden naar Terschelling gaan. Maar het ging slecht met de gezondheid van de vader van één van mijn vrien den. Die hadden daar een veehou derij en in die tijd was er nog geen bedrijfsverzorging. Dus moest die zoon thuisblijven om te graskui- foto Willem Mieras Het Zeeuwse landschap ver dwijnt volgens Martin Mies uit Oost-Souburg steeds meer. „Ik vind het belangrijk dat je nog kan zien hoe je om moet gaan met de natuur. Door middel van mooie, leuke tuinen als Vlinder tuin De Berkenhof in Kwaden- damme behoud je een impressie van het Zeeuwse landschap. Ook voor de volgende generatie. In deze tuin leven vele soorten vlin ders in warme, tropische kassen. Een mooie en leuke binnenattrac- Geen mooiere provincie dan Zee land. ledereen die er woont, heeft wel zijn favoriete plekje. Een prach tig stil strandje, de mooiste toren of de leukste duinwandeling; laat het ons weten! In de rubriek Aanbevo len geven we tips van lezers door aan lezers. Voor de krant van donderdag willen we van u weten wat het leukste zwembad in Zeeland is. Voor vrijdag kunt aangeven wat u het beste vakantieboek vindt en waarom. Mail uw favoriete plek naar ons: Kijk ook op onze site: Of schrijf naar: Zomerredactie PZC, Postbus 31, 4460 AA Goes Bellen kan ook: Vriuchten uit een boomgaard stelen. Obst klauen. Voler des fruits dans un verger. Steal fruit from an orchard. Meer info: www.pzc.nl len, te maaien en te melken. Met een vriend die overbleef, heb ik be sloten om toch weg te gaan. Niet naar Terschelling, maar naar iets dat dichterbij was. Zo kon die vriend beroep op ons doen." „Er stond een grote bungalowtent op die camping," aldus Hans. „Wij dachten dat daar heel saaie men sen in zouden zitten, maar dat bleek niet zo te zijn." Mirjam: „Nee, want wij stonden daar met vier meiden." „Op een avond kwam mijn vriend een oude jeugdliefde tegen. Zij trokken veel met elkaar op en m'n andere vriend had natuurlijk zijn vader, dus ik werd het derde wiel aan de wagen." De meisjes uit de bungalowtent vonden dit zielig en begonnen voor me te zorgen. ZOMERAGENDA OP PAD Kerk open De deuren van de historische kerk van 's-Heer Abtskerke staan op zaterdag en woensdag open voor het publiek 's-Heer Abtskerke, 13.00 tot 17.00 uur. Circus Bongo Breskens, 19.00 uur, parkeerplaats cam ping Napoleonhoeve. Kermis De jaarlijkse kermis. Vlissingen, binnenstad, van 10.00 tot 24.00 uur. p- Schelpdierentocht Met m.p.s. Adriana vanuit Yerseke de Oosterschelde op. De gidsen laten zien hoe mossel- en oestervissers te werk gaan. Yerseke, Prinses Beatrixhaven, 14.30 uur; Circus Renz Vrouwenpolder, Noorddijk, 19.30 uur. Folklore Festival Breskens, 19 tot 21 uur. Piratenfeest Bij de strandbibliotheek aan de Brouwers- dam wordt een Piratenfeest gehouden voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Brouwersdam, 13.30 uur. Toeristenworkshops Djembé Djembéworkshop voor beginners, ledereen van 8 tot 80 jaar is welkom. Aan melden bij Inte Feelders, 0111-402 999 of 06-48 57 49 42. Zonnemaire, 10.00-11.30 uur Wandeling Onder leiding van een gids wandelen naar slot Moermond. Renesse, Jacobuskerk, start 19.00 uur MUZIEK Orgelconcert Organist Hayo Boerema verzorgt een con cert in het kader van de Summer School van de Roosevelt Academy. Goes, Grote Kerk, 20.00 uur. Tekst en muziek Noëlle Schepens (alt), Lieven Dieltiens (voordracht) en Bart Meuris (piano), met hedendaagse tekstfragmenten in combi natie met romantische liederen en mu ziek. Aardenburg, Doopsgezinde Kerk, 20.00 uur; Zomeravondconcert Trio La Gioia (harp, blokfluit, gitaar) treedt op. Oostkapelle, Dorpskerk, 20.00 uur;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34