Danceparade hoort We willen Snelwandelaars blind Zeumermuziek De krant 4 weken voor €9,95! PZC de daagse 2 Woensdag 18 juli 2007 PZC ERNSTJAN ROZENDAAL Een beetje gezinsauto heeft tegenwoordig een dvd-scherm achterin. Blijven de kinderen tijdens lange ritten lekker rustig. Bij ons komt zo'n scherm er echt niet in. Wij draaien liever muziek dan een film. Zeker op va kantie. Toch zou ik niet één enkele zeumerhit kunnen uitkie zen, zoals nu dagelijks in de PZC gebeurt. Eerder een handvol artiesten. Op vakantie is dat wel eens een probleem. Onderweg knal hard de Ion Spencer Blues Explosion op, heerlijk, maar met vrouw en kinderen erbij kun je dat wel vergeten. Andersom ve to ik natuurlijk de jumpstyle van mijn jongste zoon. Dat is echt vragen om ongelukken. We sluiten dus compromissen. Lekker in het gehoor liggende muziek waaraan niemand zich een buil kan vallen. Vakantievita- Onze onbetwiste minen. Abba is altijd van de par- favoriet is tij. Blof ook, zij het dat mijn kin deren daar wat jeuk van begin- Nelly Furtado nen te krijgen. Énkele jaren gele den zijn we in Engeland hele maal verslingerd geraakt aan Robbie Williams. Die gaat sinds dien mee op elke grote reis. Met zijn vieren brullen we de li ve-versie mee van Me and my monkey. Waarna het standaard grapje van mijn oudste zoon volgt: „Dat nummer gaat over ons, pap." Onze onbetwiste favoriet is Nelly Furtado. Zet I'm like a bird of A/1 good things (come to an end) op en het is zomer. Onze liefde voor Nelly begon drie jaar geleden met de meezinger As- jakkapop. Dat meenden wij tenminste te verstaan. Toen we bij thuiskomst het cd-hoesje bestudeerden, bleek dat liedje Fresh off the boat te heten. Dat bracht mijn jongste telg vorig jaar op het idee expres teksten te verbasteren. Meezingend met het re frein van Bicycle race van Queen nam hij grijnzend afscheid van zijn campingvriendjes: „Bye sukkel, bye sukkel." COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon (ialkroon@pzc.nl CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111-454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, zaterdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon- nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: tel. 055- 5388000, fax 055-5388210, arbeids- markt@wegenerdagbladen.nl. Business to business, onroerend goed, educatie- en zorgadvertenties: tel. 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam@pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoe ring van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Weg ener en zorgvuldig geselecteerde partners. In dien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw e-mailadres wilt intrekken, kunt u een briefje sturen naar: PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zater dag 8.00-12.00 uur. Club, elektro, techno, jumpstyle, Middelburg is zaterdag even het centrum van de Nederlandse dance- wereld. Tijd om nu ook te dingen naar de gunsten van internationale mixartiesten. door Marcel Modde Zeven jaar geleden had Martin Priem niet kunnen bevroeden dat zijn feestje zo'n zestigduizend bezoe kers zou trekken. Laat staan dat de Middelburgse danceparade een vast gegeven zou worden in het balboekje van Nederlands toonaan gevende discjockey's op dat ge bied. Nu durft hij best de stelling aan dat de Zeeuwse hoofdstad op de kaart staat bij de liefhebbers in de lage landen. Dus wordt het tijd de vleugels uit te slaan en het evenement 'naar een hoger plan te tillen', verklaart Priem de verkozen samenwerking met 4N-GME. Dit organisatiebu reau is ontstaan uit ID&.T, verant woordelijk voor de grotere dance- festivals in Nederland en België. Met de ervaring en contacten van de nieuwe parter, wil Priem vanaf volgend jaar ook internationaal vermaarde dj's naar Middelburg halen. „Artiesten als Sanchez en Morillo die over de hele wereld draaien en bijna nooit in Neder land komen." Groter moet de Zeeuwse danceparade niet wor den, zegt Priem. Wat het rijdende deel betreft althans. „Vijftien wa gens is voor Middelburg echt het maximum. Zo groot is het cen trum hier niet. Je moet voorko men dat de voorste wagen aan het eind vanhet rondje de achterste te genkomt." Van uitwijken naar een alternatieve locatie wil Priem niets weten. Hij geeft hoog op over de goede contacten met de gemeente Middelburg. „De danceparade hoort bij deze stad en nergens an ders." Net als bij carnavalsoptochten heeft iedere wagen een eigen pre sentatie. De dj's aan boord kiezen hun eigen muziek uit, zodat in de historische straten een bonte men geling van de laatste trends op dan- cegebied te horen zal zijn. Op en rond iedere wagen cirkelen zo'n dertig dansers. Daarnaast heeft de organisatie honderd voetknechten aangetrokken om het centrale the ma dit jaar (sprookjes) kracht bij te zetten. „Met de hele aankleding proberen we telkens een show neer te zet ten die een zo breed mogelijk pu bliek moet aanspreken. Op de Markt mag iedereen zelf een plaat je mixen en verder hebben we bij voorbeeld ook een graffiti en streetart demonstratie. Dat maakt ons anders dan de danceparade in Rotterdam. Dat is een optocht, meer niet. Ons gaat het niet alleen om de muziek. Wij willen jong én oud ook een stukje cultuur bij brengen, laten zien dat dance voor iedereen wel iets heeft te bieden, op allerlei vlakken." De organisatie heeft in zeven jaar tijd ook geleerd. Geluidsoverlast is Hoe luid is geluid? De sterkte van geluid naar menselijke waarneming wófdffit^S^i dB(A). Dit staat voor decibel, gewogen met het 'A-filtëp^ft: er rekening wordt gehouden met de gevoeligheid vah.b^SBftci alle frequenties hetzelfde is. doodse stilte 0 stille slaapkamer ,,,c ,.^20 bibliotheek fdWt/n30 zachte conversatie 40 normaal gesprek stofzuiger fWfft'nt, - ffyWW* 70 zware vrachtauto voorbijrijdende trein pneumatische hamer f^SMrioo disco/popconcert 110 straalmotor 130 geweerschot /viytVVvi'AjV'"'!!''#)! 120 dB(A) pijngrens PZC Donja Odijk bron Ministerie van SZW uit den boze. „Sommige deelne mers hadden een truukje om de li- miters uit te schakelen, maar die methode kennen wij nu ook. We zullen er streng op toezien dat het niet meer gebeurt. We hebben on ze les geleerd en strenge maatrege len genomen. De grootste deug niet, Mental Theo, mag dit jaar niet mee met de parade. Hij staat in de hoek en wordt vervangen door zijn Slam FM-collega Erik van Kleef. Wie de afspraken nu nog schendt, wordt direct uit de parade gehaald en mag bovendien zelf de boete van de gemeente be talen." Nieuw dit jaar is ook de Parade Dance Tune die dj Moreaux spe ciaal voor het evenement heeft ge maakt. Het nummer is te vinden via de internetsite www.dancepa- rademiddelburg.nl. Bezoekers van het evenement kunnen bij de stand van de organisatie een code afhalen, waarmee ze de beat gratis kunnen downloaden. Ook ver schijnt er een cd-compilatie van de Danceparade Middelburg 2007. Dance-events in Zeeland Miniatuur Walcheren houdt aanstaande zondag haar eigen Mini-dansparade met dansmu ziek voor kinderen. Het strand bij Scharendijke is op 28 juli het decor voor het dance-festival Beachboom. Een dag later, op 29 juli, kun nen dance-liefhebbers terecht op de Grote Markt in Goes voor de jaarlijkse Dance-Tour. door Cornelleke Blok Wat de één ervaart als een fantastische beat, is vol gens de ander een héle irritante verstoring van de nacht rust. Om de danceparade voor ie dereen leuk te houden, stelde de gemeente Middelburg geluidsnor men vast. „Als iedereen zich daar aan houdt, wordt 't een geweldig feest", zegt H. Huige, handhavings- ambtenaar van de gemeente. Drie medewerkers staan zaterdag paraat om te zorgen dat de geluids overlast van de Danceparade bin nen de perken blijft. Huige: „We willen het publiek beschermen. We willen daarbij met name reke ning houden met mensen die toe vallig langslopen. Gezinnen met kinderen die aan het winkelen Ja, ik neem de PZC de eerste 4 weken voor maar 9,95 en aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 61,50 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 64,50 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 4 weken voor 9,95. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaai zorgvuldig on het colofon treft u nadere informatie Ullah Saif (47) uit Zierikzee is één van de 38.171 deelnemers, onder wie ook weer een grote groep Zeeuwen, die meedoen aan de 91ste Vierdaagse van Nijmegen. Voor Ullah is het de derde keer. Hij loopt de langste af stand, vijftig kilometer. De PZC volgt hem vanaf de laatste voorberei dingen tot en met de intocht op de 'Via Gladiola op vrijdag. Vandaag: ervaringen op de eerste dag. door Marcel Modde NIJMEGEN - Tien minuten voor de wekker zou aflopen, staat Ullah al naast zijn bed. Anderhalf uur later in de vroege ochtend vertrekt hij met tienduizend andere lange-af- standlopers voor zijn eerste 50 ki lometer. De regenkleding die hij, - na een eerste blik uit het raam de nacht in - had aangetrokken, kan toch nog uit. „Uiteindelijk is het perfect wandelweer geworden. Be wolkt, af en toe zon en een beetje wind. Mij hoor je niet klagen!" Meer dan vierduizend ingeschre ven deelnemers hadden er minder vertrouwen in en zijn uiteindelijk niet komen opdagen. Ullah kijkt niet op van de mede- ling dat de eerste snelwandelaars om tien uur - zes uur na de start - al binnen zijn. „Daar lijkt me nou niks aan. Die mensen lopen blind door, kijken nergens naar. Terwijl het juist zo gezellig is om onder weg een praatje te kunnen aankno pen." Na vier uur houdt Ullah z'n eerste pauze. Voor een kopje kof fie en een plas. „Wel duur! Die kof fie was van een boer die met een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2