Alarm over thuishulp Peijs: geen Commissaris van de Koninginnedag PZC Toun s Faam KRASNL I boek online Tourkaravaan slingert door de Alpen Woensdag Spoedoverleg tussen zorgaanbieders, minister en gemeenten door Ondine van der Vleuten GOES - Actiz, de koepelorganisatie van zorgaanbieders, voert maan dag spoedoverleg met de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en het ministerie van Volksgezondheid over de situatie in de thuiszorg. De Walcherse zor gaanbieder Zorgstroom heeft 63 thuishulpen moeten vertellen dat hun tijdelijke contracten niet ver lengd worden. Bij het Bevelandse Allévo is 500 mensen ontslag aan gezegd. Zorgsaam (Zeeuws-Vlaan- deren) hoopt ontslagen te voorko men door interne doorstroming en natuurlijk verloop. Het probleem speelt in heel Neder land. Actiz vreest dat op termijn achtduizend banen komen re ver vallen. Dat is het gevolg van de in voering van de Wet maatschappe lijke ondersteuning (Wmo), waar in gemeenten verantwoordelijk zijn voor de organisatie van de huishoudelijke zorg voor zieken, ouderen en gehandicapten. Sinds de invoering van de Wmo bepalen de gemeenten wat voor zorg iemand nodig heeft. Vaak wordt dan op basis van een tele foongesprek besloten dat (goedko pe) huishoudelijke hulp, de zoge naamde hi of alfahulp, voldoende is. Vroeger werd op basis van huis bezoeken vaak (duurdere) so ciaal-medisch geschoolde hulp no dig geacht. De Zeeuwse zorgaan bieders zitten nu met een over schot aan die dure krachten. Direc teur Arnold Schelfhout van Zorg saam, actief in Zeeuws-Vlaande- ren, zegt dat tijdelijke contracten W* Zorgaanbieders in heel Neder- land moeten hoger opgeleide thuishulpen ontslaan. Ook in Zee land gaan door een nieuwe wet honderden banen verloren. tma—B al enige tijd niet meer verlengd worden. „Wij bieden hen ook de mogelijkheid door te groeien, want bij onze verzorgingshuizen is grote behoefte aan hoger ge schoolde verzorgden. Naar alfahul pen is eveneens vraag. Daarvoor leiden wij werklozen op, met sub sidie van de gemeenten. We moe ten creatief zijn om ons aan te pas sen aan de nieuwe situatie." Thuishulpen die af moeten vloeien, krijgen wel het aanbod om ontslag te nemen en terug te komen als alfahulp. Die hebben echter geen recht op pensioen, va kantie- en ziektegeld en krijgen daarnaast minder betaald. 1. Soler 2. Valverde 3. Evans z.t. 52. Clement 4.14.24 0.38 z.t. 10.13 1. Rasmussen 2. Valverde 3. Mayo 31. Boogerd 43.52.48 2.35 2.39 16.09 zie pagina's 4142 en 43 Mental Theo mag niet in parade Middelburg MIDDELBURG - Mental Theo mag niet als dj meedoen aan de op tocht van de danceparade die zater dag door Middelburg rijdt. De or ganisatoren waren vorig jaar vier duizend euro aan boetes kwijt om dat de geluidsnormen werden overschreden. „De grootste deug niet, Mental Theo, mag dit jaar niet mee met de parade. Hij staat in de hoek en wordt vervangen door zijn cohega Erik van Kleef. Wie de afspraken nu nog schendt, wordt uit de parade gehaald en mag zelf de boete betalen", aldus organisator Martin Priem. pagina 2: Danceparade hoort hier BRIAN^ON - De renners in de Tour de France had den gisteren de derde Alpenetappe op het pro gramma staan. Tussen Val d'lsère en Brian^on moesten een col van de eerste categiorie en twee van de buitencategorie worden bedwongen. De negende etappe werd gewonnen door de Co lombiaan Soler. De Deen Rasmussen verdedigde met succes zijn gele trui. De rit van gisteren was Laatste plaatsen! Wilt u nog mee met onze populaire 8-daagse Rijn Moezel cruise? Wees er dan snel bij, want er zijn nog slechts enkele plaatsen beschikbaar! Deze prachtige cruise boekt u nu al vanaf slechts 479! Vanuit het Duitse Koblenz varen we naar o.a. Trier, Cochem en de wijnstadjes Bernkastei en Rüdesheim. Een complete reis voor een superprijs! Boek snel! RIVIERCRUISE PER MS PRINCESS Het schip beschikt over o.a. bar, restaurant en winkeltje. Uw comfortabele hut is voorzien van o.a. douche, toilet, televisie en airco. INCLUSIEF: busreis naar/van Koblenz, 7 nach ten verblijf op het MS Princess, ontbijt, lunch, diner en een prachtig vaarprogramma. Aug. 3 €499 Okt. 5 €479 Reisnr. CRUZ 25.428, www.kras.nl/25428 waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 =1 tSt TERNEUZEN - De Zeeuwse Commis saris van de Koningin Karla Peijs wil niet meewerken aan een jaar lijkse 'Commissaris van de Konin ginnedag' in de provincie. De Terneuzense stichting Behoud Oude Vesting Tuinpad had het idee geopperd om de commissaris elk jaar op een vaste dag (bijvoor beeld haar verjaardag) twee ge meenten te laten bezoeken. „Op die manier leert ze de provincie ook van een andere kant kennen. Nu ontmoet ze vooral bestuurders en mensen uit het bedrijfsleven. Andere mensen kennen haar, maar zien haar haast nooit", zegt stichtingsvoorman Douwe van der Meer. Peijs heeft hem inmiddels la ten weten het idee 'sympathiek' en 'leuk' te vinden, maar vindt dat haar huidige bezoeken aan de ge meenten voldoende zijn om de Zeeuwen beter te leren kennen. Commissaris van de koninginne dag is een leuk idee Liever suiker dan water bij de wijn 86% Ewreëfts 14% voor Rabobank aanleiding om van kopman te wis selen. Rasmussen volgt Mentsjov op, die met mi nuten achterstand op de leiders in het klasse ment binnenkwam. foto Eric Laimand/EPA en Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 11; Beurs: 14; Econo mie: 15 en 17; Weer 22; Strips 23; Cultuur: 39; Sport: 41 t/m 45; Tele visie: 46 en 47. Bezorgklachten? Bel: 0800 -023 12 31 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 18 juli 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 167 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85www.pzc.nl - zie pagina 3 2 t/m 3 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1