Economie Explosie Zeeuwse webzaken Waarborgfonds WEW komt in actie tegen knoeiende taxateurs Barclays pompt geld in topopleiding 'Geen prijsafspraken beveiligers' IP INCL.ZONNEBRILLEN OP STERKTE PZC Woensdag 18 juli 2007 I 1 7 Bestaande en nieuwe ondernemers beginnen internetwinkels. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Zeeland krijgt er in snel tempo postorderbedrijven bij. Vorig jaar steeg het aantal van dat soon bedrijven met 57 procent tot 110. De groei in deze branche is bijna volledig toe te schrijven aan de opkomst van webwinkels. Dat blijkt uit het onderzoeksrap port Ondernemersprofiel 2007 van de Kamer van Koophandel. Begin 2004 stonden er landelijk tweeduizend ingeschreven in het Handelsregister. Eind 2006 stond de teller landelijk op 7200. De 'on stuimige groei' is volgens de Ka mer van Koophandel hoofdzake lijk te danken aan de snelle op mars van webwinkels. Want wie zijn producten alleen via het internet verkoopt, wordt in het Handelsregister geregistreerd onder de categorie 'postorderbe drijven'. In Zeeland schreven zich in 2006 tientallen ondernemers in die een webwinkel willen beginnen. Ener zijds gaat het om bestaande win kels, zoals supermarkten en reisbu reaus. Die worden in toenemende mate actief op internet. Daarnaast is er een grote groep nieuwko mers, waaronder veel consumen ten die hun eigen webwinkel op zetten. Tegenwoordig is het niet moeilijk meer om een internetsite te (la- In een jaar tijd zijn er tientallen Zeeuwse webwinkels bijgeko men. Opvallend veel vrouwen en jonge ondernemers willen hun geld via internet verdienen. ten) bouwen waarmee een eigen webwinkel kan worden gerund. Opvallend veel vrouwen hebben de internetwinkel ontdekt, blijkt uit de resultaten van het onder zoek. Van de Nederlandse ondernemers is 28 procent (276.000 personen) vrouw. Van de mensen die een postorderbedrijf runnen is dat 42 procent. Ook opvallend is de leeftijd van de postorderondernemers. Zeventig procent is jonger dan 39 jaar. Ge meten over alle ondernemers is 36 procent jonger dan 39. Volgens het Ondernemersprofiel 2007 telde Nederland tijdens de jaarwisseling 971.000 mensen die zich als ondernemer profileerden. Een jaar eerder was dat vijf pro cent minder. Zeeland telde op 1 januari ruim 23.000 ondernemers. Dat zijn er 1000 meer dan een jaar eerdtr, een toename van 4,5 procent. Het grootste aantal ondernemers is actief in de detailhandel: 155.000. Verder scoren adviesdiensten (137.000) en bouwnijverheid (118.000) hoog. Rechter ABN Amro Sandd mag de post van heeft functie bij Rabo Rabobank versturen Bank: business school krijgt steun mits deal ABN Amro doorgaat. amsterdam - De Britse bank Bar clays wil de komende vier jaar 20 miljoen euro investeren in de Am sterdam Business School (ABS) van de Universiteit van Amster dam. Voorwaarde is wel dat de overname van ABN Amro door de bank doorgaat. Dit hebben de bank en de universi teit bekendgemaakt. De universi teit wil het geld gebruiken om het niveau van het economieonder- wijs te verbeteren, onder meer door topeconomen aan te trekken voor onderzoek en onderwijs. In ruil voor de donatie zal de uni versiteit een deel van de Amster dam Business School omdopen tot Barclays Financial Center. De Britten zullen het eerste jaar tien miljoen euro aan de UvA overma ken. De rest volgt drie jaar later. De uitvoering van het plan staat of valt echter met de vraag of Bar clays erin slaagt ABN Amro over te nemen. Ook het bankentrio van Fortis, The Royal Bank of Scotland en Banco Santander aast immers op Luchtje aan 115 taxaties die zijn verricht in periode 2003 tot 2006. zoetermeer - De stichting Waar borgfonds Eigen Woningen (WEW) heeft officiële klachten in gediend tegen 28 taxateurs wegens mogelijke fraude of broddelwerk. Dat maakte het fonds gisteren be kend. De klachten zijn ingediend op ba sis van de eerste bevindingen van een onderzoek dat op verzoek van de WEW is uitgevoerd door de brancheorganisaties NVM, VBO, LMV en NRVT. Het onderzoek wees tot nog toe uit dat in de periode 2003-2006 ze ker 115 taxaties niet goed zijn uitge voerd. Het onderzoek richt zich op in to taal 673 'verdachte' taxaties. Een taxatie geldt als verdacht wanneer op het moment van verkoop blijkt dat de waarde van het object in de afgelopen jaren niet is gestegen. Op dit moment zijn 254 verdachte taxaties onderzocht. De NVM is DEN HAAG - De Nederlandse Mede dingingsautoriteit (NMa) is ge stopt met een onderzoek naar ver meende prijsafspraken in de bevei ligingsbranche. Er is geen bewijs dat er overtredingen zijn gepleegd, meldt de kartelwaakhond. De ABN Amro. Het initiatief staat ove rigens los van het plan van het Holland Financial Center, dat in Amsterdam een Duisenberg School wil oprichten. Dit topinsti tuut gaat financiële opleidingen verzorgen voor de Nederlandse pensioenfondsen. Frits Seegers, lid van de raad van bestuur van Barclays, zei gisteren dat Barclays er alle vertrouwen in heeft dat de overname van ABN Amro doorgaat. Volgens de Neder lander is het bod van Barclays be ter omdat het, in tegenstelling tot dat van het bankentrio, gebaseerd is op groei. amsterdam - Een rechter die zich als lid van de Ondernemingska mer boog over de overnamestrijd rond ABN Amro heeft een functie bij de Rabobank Roermond. Het gaat om E. Rongen, die als le- kenrechter zitting had in de On dernemingskamer bij de ABN Am- ro-zaak. De Ondernemingskamer bepaalde in mei dat de verkoop van LaSalle, een dochter van ABN Amro, aan de aandeelhouders moest worden voorgelegd. De Ho ge Raad vernietigde deze uitspraak vorige week. De Ondernemingska mer wil geen toelichting geven op de bijbaan van Rongen. amsterdam - Het postbedrijf Sandd is de komende jaren voor keursleverancier van Achmea en Rabobank voor de bezorging van geadresseerd drukwerk. Het be drijf heeft daarover een contract voor drie jaar gesloten. Sandd, dat al langer drukwerk be zorgt voor zowel Achmea als Rabo bank, is na TNT de grootste post bezorger van Nederland. Het be drijf mag nu alleen nog poststuk ken zwaarder dan 50 gram bezor gen. Op lichtere brieven heeft TNT een wettelijk monopolie, dat per 1 januari 2008 wordt opgehe ven. nog niet klaar met het interne on derzoek naar 390 mogelijk fout uit gevoerde taxaties. De resultaten van dit onderzoek moeten uiterlijk 1 oktober beschik baar zijn voor het waarborgfonds. De schade bedraagt vooralsnog 2,4 miljoen euro, maar de WEW ver wacht dat dat bedrag nog zal stij gen, aangezien de resultaten van het NVM-onderzoek nog niet bin nen zijn. Het fonds heeft alvast aangekon digd dat het de taxatieregels verder gaat aanscherpen. Voortaan moeten taxateurs aange sloten zijn bij een van de erkende brancheorganisaties. Daarnaast mogen ze alleen taxaties uitvoeren in hun eigen werkgebied. Het waarborgfonds wil de schade gaan verhalen op de betreffende taxateurs. „We wachten eerst de uitkomst af van de interne tucht rechtelijke procedures", aldus een woordvoerder van het Waarborg fonds Eigen Woningen. „Taxateurs die fouten hebben gemaakt, zullen de financiële schade aan ons moe ten terugbetalen." NMa was het onderzoek vorig jaar begonnen wegens vermoedens dat enkele beveilingsbedrijven 'concur rentiebeperkende afspraken' maak ten. Nu concludeert de NMa dat er geen sprake is geweest van 'onge oorloofde coördinatie'. 12VOOR1 Geef deze zomer een extra tintje met een gratis zonnebril van Specsavers. inclusief 1 Éi g';lzen °P sterkte. Zoals altijd ontvang je bij aankoop van een montuur vanaf 99.- gratis een i|; tweede montuur naar keuze uit dezelfde prijscategorie en nu inclusief PENTAX standaard zonneglazen op sterkte. Specsavers accepteert bovendien de vergoedingen van alle grote verzekeraars. Heb je bijvoorbeeld recht op 100.- vergoeding, dan kun je dit gebruiken Wi in combinatie met ons unieke 2 voor 1 zonnebril aanbod. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 Dit aanbod geldt bij aankoop van een montuur v a. 99.- met gratis PENTAX standaard enkelvoudige of met PENTAX standaard vorifocale glazen v,o 79 - Dezelfde standaard glazen met dezelfde sterkte in uw 2e bril. Voor extra glosopties gelden vaste toeslagen Dit aanbod geldt voor èén persoon en t/m 2 september 2007 Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Geldt alleen voor zonneglazen op sterkte. Afgebeelde monturen 169.-. Vraag naar de voorwoorden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17