Nedalco stelt besluit over fabriek uit Nederlander tevreden met zijn eigen woning Singapore vaart wel bij export farmaceutische producten China melkkoe voor Coca-Cola Chemiereus op overnamepad Parken.nl PZC Woensdag 18 juli 2007 15 Bio-ethanolfabriek 'komt er niet als Rijk niet meer geld geeft'. door Jeffrey Kutterink SAS VAN CENT - Nedalco is er nog niet zeker van of ze een bio-etha nolfabriek in Sas van Gent gaat bouwen. Het bedrijf krijgt van het ministerie van Verkeer en Water staat een subsidie van enkele mil joenen euro's. Maar dat vindt het onvoldoende. Koninklijke Nedalco maakte in maart bekend dat het in Sas van Gent een bio-ethanolfabriek wil bouwen. Een investering van 150 miljoen euro. Nedalco wil er een duurzame benzinevariant maken van tarwegries (een reststroom uit de voedselindustrie). Tot en met 2010 trekt het ministe rie van Verkeer en Waterstaat in totaal zestig miljoen euro subsidie uit voor projecten op het gebied van innovatieve biobrandstoffen. Die moeten een aanzienlijke reduc tie opleveren van de C02-uitstoot. Drie bedrijven, waaronder Nedal co, krijgen in totaal 12 miljoen eu ro. „Het is gebruikelijk dat overhe den aan dit soort innovatieve pro jecten subsidie geven", zegt direc teur G. Bemer van Nedalco. „Dat we geld krijgen, is een erkenning voor het project in Sas van Gent." Maar genoeg is het volgens hem nog lang niet. „Het is een stap in de goede richting. In het project zit nog een onrendabele top." Onlangs zei directievoorzitter K. Menkhorst van moederconcern Cosum dat het Rijk tussen de 15 en 20 miljoen euro moet bijpas sen. Dat bedrag noemt Bemer 'niet accuraat'. Hoeveel geld het Rijk wel moet bijleggen, wil hij niet zeggen. „Maar het gaat om een substantieel bedrag." De komende maanden onderhan delt Nedalco verder met het minis terie. Bemer: „Over uiterlijk twee maanden nemen we een definitief besluit of we de fabriek in Sas van Gent gaan bouwen. De hoogte van de subsidie is voor 90 procent van invloed op dat besluit. Het point-of-no-return is nog niet be reikt." msm SINGAPORE - De haven van Singapore met op de achter grond de silhouetten van bouwkranen op het eiland Ju- rong. De export vanuit Singapore steeg in juni ten op zichte van dezelfde periode vorig jaar met 1,2 procent tot een bedrag van ruim 6,8 miljard euro. De stijging was vooral te danken aan groei in de uitvoer van farma ceutische producten. De export van elektronica vanuit de ministaat vertoont een dalende lijn. foto EPA Rechter legt Schiphol schadevergoeding op HAARLEM - Schiphol moet project ontwikkelaar Chipshol direct een bedrag van 19 miljoen euro beta len als voorschot op een schadever goeding die het bedrijf van de luchthaven eist. Dat heeft de recht bank in kort geding bepaald. De zich al jaren voortslepende zaak draait om het Groenenbergterrein nabij Schiphol. Chipshol wil daar een bedrijvenpark bouwen, maar zegt daarbij voortdurend te zijn te gengewerkt door de luchthaven. Klimaat populairder bij Europese bedrijven ROTTERDAM - Aanpak van klimaat verandering wordt in het Europe se bedrijfsleven steeds belangrij ker. Voor de directe toekomst ver wachten de grootste ondernemin gen dat klimaatverandering voor hen het meest urgente onderwerp wordt.Het tegengaan van corrup tie, maar ook gezondheid en veilig heid blijven evenwel de belangrijk ste thema's voor de ondernemin gen. Voor aanpak van inkomenson gelijkheid lopen ze minder warm. Bedrijven bundelen onderzoek naar kanker oss - Het biofarmaceutische be drijf Organon heeft een samenwer kingsverband gesloten met de Amerikaanse branchegenoot Dyax. De twee gaan op zoek naar een nieuwe behandeling van kan ker en anti-immuunziekten, meld de Organon gisteren. Het onderzoek richt zich specifiek op de ontwikkeling van therapieën op basis van menselij ke afweerstoffen. Nederlands gezin heeft meer schulden VOORBURG - Nederlandse huishou dens hebben zich in 2006 meer in de schulden gestoken. In totaal hadden ze voor 640 miljard euro aan leningen uitstaan. Voor het overgrote deel (80 procent) betreft het hypotheken. Het beschikbare inkomen ging door meer banen en hogere lonen bijna 4 procent omhoog. Toch gaven huishoudens 6 miljard euro meer uit dan ze ont vingen. Dat ging vooral op aan duurzame consumptiegoederen. AMSTERDAM - Nederlandse bezit ters van een' koopwoning zijn over het algemeen zeer tevreden met hun huis. Gemiddeld geven ze hun eigen wo ning het rapportcijfer 7,9. Dat blijkt uit onderzoek van de Post bank. Nederlanders zijn het meest tevreden met de hoeveelheid woonruimte die ze hebben, ge volgd door de indeling van de wo ning. Woningbezitters zijn over het algemeen het minst blij met hun badkamer, gevolgd door de keuken. Een derde van de onder vraagden is dan ook van plan hier binnen nu en twee jaar iets aan te veranderen. Bijna de helft heeft hier tussen duizend en vijfdui zend euro voor over. ATLANTA - De Amerikaanse fris- drankproducent Coca-Cola heeft in het tweede kwartaal een lichte winststijging geboekt ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat heeft het bedrijf vooral te dan ken aan sterke verkoopcijfers in op komende markten zoals China, Turkije, India en Brazilië, zo maak te het gisteren bekend. De grootste frisdrankmaker ter we reld behaalde een nettowinst van 2,85 miljard dollar, krap r procent meer dan in het tweede kwartaal van 2006. De omzet nam met 19 procent toe tot 7,7 miljard dollar. HOOFDDORP - Het Nederlandse che mieconcern Basell, dat onlangs nog de overnamestrijd rond branchegenoot Huntsman verloor, neemt voor 8,8 miljard euro in contanten het Amerikaanse Lyon- dell Chemical over. Basell is eigen dom van de Amerikaanse miljar dair Len Blavatnik. Het bedrijf betaalt de aandeelhou ders van Lyondell 48 dollar per aandeel. Basell is een van 's werelds groot ste producenten van polymeren, de grondstof voor plastic. Plantuien direct leveren af land: 15-17 euro; uit de schuur: 20-21 euro. Fourage Veldbeemd kleine en grote pakken: 30-40 eur per ton; roodzwenk kleine en grote pal ken: 30-40 euro per ton. Roep om EU-aanpak uitstoot schepen BRUSSEL - De Europese milieube weging vraagt de EU om milieu maatregelen tegen -schepen. De scheepvaart is na de luchtvaart de sterkst groeiende bron van broei kasgassen, maar valt onder geen enkele beleidsmaatregel, stelt koe pelorganisatie Transport and Envi ronment (T8cE). De internationale organisatie voor scheepvaart IMO slaagde er vorige week niet in zelf afspraken te maken over beper king van verontreiniging. Vonnis over megaboete Microsoft in september BRUSSEL - Het EU-Hof van Justitie doet 17 september uitspraak in de zaak die Microsoft aanspande te gen de Europese Commissie. In 2004 kreeg de softwaregigant een boete van 497 miljoen euro voor misbruik van zijn dominante marktpositie met het Win- dows-besturingssysteem en Media Player. Vorig jaar legde eurocom missaris Kroes Microsoft een nieu we boete van 280,5 miljoen op. wW Vakantieparken op uitstekende W& locaties voor een heerlijke vakantie! m 2>R, W 4) Bi 6) Landg 7) Buiteng 8) Bi *Op deze local 1) Buitencentrum MolengroefNoord-Scharwoude 2) Recreatielandgoed De Valouwe, Beekbergen 3) Résidence Beekbergen, Beekbergen 4) Bospark Beekbergen, Beekbergen 5) Résidence Talmahoeve, Garderen 6) Landgoed Bos Weide, Voorthuizen 7) Buitengoed Hooge Veluwe*, Arnhem 8) Beachparc Schoneveld*, Breskens g *Op deze locaties vindt u ook een goed gefaciiiteerde camping www. DroomParken. ni -eeh natuurlijke keuze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15