Jt, PZC De vakantieservice van uw krant! WCT Bon vakantieservice PZC Woensdag 18 juli 2007 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Zeeland heeft vele kernkwalitei ten, die nog onvoldoende benut worden, (reactie op het artikel van 14 juli, waarin de havenlobby zich sterk maakt voor de aanleg van zo wel de Verbrugge Container Termi nal als de Westerschelde Contai ner Terminal). Vlissingen zou bij voorbeeld prima kunnen worden uitgebouwd tot een internationale toeristische jachthaven. De volgens het artikel verwachte werkgelegenheid door de WCT komt niet voor bij de in septem ber 2003 aangelegde vergelijkbare terminal in Singapore. Met een ca paciteit van 5 miljoen TEU (twin- tigvoetcontainers) heeft deze slechts veertig arbeidsplaatsen op geleverd. Het logistieke proces wordt geheel aangestuurd via satel- lietgegevens. De WCT zou worden geëxploiteerd door Hessennatie Noord, vanuit Antwerpen. De aan gevoerde containers zullen voor het merendeel rechtstreeks naar Antwerpen worden overgebracht voor afhandeling, omdat het ter rein rondom de WCT te klein is voor meer activiteiten dan het overladen. De nadelige gevolgen voor het Zeeuwse leefklimaat (o.a luchtver vuiling) staan in geen enkele ver houding tot de verwachte werkge legenheid. Antwerpen en Gent hebben overigens verregaande plannen om de logistiek tussen Zeebrugge en de beide steden te verbeteren. Op termijn is de WCT voor Antwerpen dan niet meer zo nodig is. A. de Beijer Dwarsweg 4,'s-Heer Arendskerke Kolencentrales Vier nieuwe kolencentrales (PZC, 29-06). Wat een dwaasheid. Onze milieuminister wil een vergun ning geven voor de bouw. De C02-uitstoot zal worden tegenge gaan door gasafvanginstallaties en dus mag het, ook al is het geen be wezen techniek. Ze sprak niet over de bergen afval, niet over de pro blematiek van de herkomst van de kolen en ook niet over het veel la gere rendement van die centrales. En waar moet al het extra geld van daan komen? Och, daarvoor bestaat het tover woord: 'De vervuiler betaalt'. Dat zijn wij. Gegarandeerd dat ons daarmee hogere stroomprijzen te wachten staan. En wat zijn de al ternatieven? Kernenergie durft ze niet te noemen. Dat geeft hele maal geen luchtverontreiniging, het is uitermate veilig gebleken en bij COVRA is er beheerste opslag. Al met al is kernenergie ook goed koper. Laat onze Milieuminister dat eens erkennen en de C02-uitstoot daad werkelijk laten beperken, zoals het hoort. J. Schoonderwoerd B. van Woelderenlaan 78, Vlissingen Onrechtmatig 2 Inhakend op de bijdrage 'Onrecht matig' van de heer van Melle in 'Lezers Schrijven' (PZC 14-07), in zake ontpoldering van de Hedwi- ge en Rasperpolder, de volgende stelling: De zeedijken in Zeeland en elders in Nederland zullen in de toekomst niet meer de uitstra ling hebben van 'ik zal handha ven'. Dit omdat onze regering blijk geeft de rechtszekerheid van haar burgers, die volgt uit ons nationaal wapendevies 'Ie maintiendrai', met voeten te treden. Herman Bril Caustraat 65, Zierikzee Alfahulp Onder de WMO is er voor belang hebbenden, wanneer zij voor huis houdelijke hulp in aanmerking ko men, de keus tussen Zorg in Natu- ra en Zorg via een Persoonsgebon den Budget (PGB). De moeilijkheden gaan nu over de zorg in natura (PZC, 17-07). Door de gemeenten wordt een onder scheid gemaakt tussen H 1 eenvou dige zorg (de vroegere alfahulp) en H 2 de meer uitgebreide zorg. On der de WMO bestaat het begrip al fahulp niet meer. Bij de keuze Zorg in Natura dienen de zorgin stellingen hulp te verlenen door een bij hen in dienst zijnde/of eventueel door hen ingehuurde kracht. De vergoeding van de ge meente aan de instelling is afhan kelijk van de indicatie H 1 lage ver goeding of H 2 hoge vergoeding. Nu de zorginstellingen geen krach ten in dienst hebben die werken tegen het loon van wat ik gemaks halve noem 'de Poetsvrouw' probe ren ze een en ander, af te schui ven: de 'Poetsvrouw' is in dienst van de cliënt. Dat deze krachten in dienst zijn van de cliënt kan enkel in geval er gekozen is voor een PGB. Dat is overigens ook een las tig verhaal wanneer de gemeente geen contract wil sluiten met de SVB. B. Volmer Vredehoflaan 456, Vlissingen Schuimfeestje Schuimfeestje Rilland (PZC, 16 juli)? Ik dacht het niet. De schuim- vormende middelen vormen al ja ren onderwerp van gesprek in de Europese Unie. De huidige schuimvormende mid delen (kortweg SVM) worden bin nenkort verboden vanwege kanker verwekkende middelen die er in verwerkt zijn. Er is een minder erg middel dat vervangend is voor de ze middelen waardoor de huidige middelen op korte termijn verbo den zullen worden. De nu nog aanwezige SVM's bij de brandweer voldoen nog zeker niet aan deze nieuwe eisen. Bekend is dat er ingrediënten zijn die vooral bij jonge jongens teelbalkanker kunnen veroorzaken. Temeer daar ik weet dat alle brandweerkorpsen op de hoogte dienen te zijn van de producten waarmee zij werken, vind ik het schuimfeestje buiten proporties en wel heel erg dom. Maar misschien is er iets anders ge bruikt waardoor mijn reactie onno dig is. Willem Johan Witteveen Vlaamseweg 3, 's-Heer Arendskerke Michiel de Ruyter Zaterdag 14 juli werd met een mooie en indrukwekkende plech tigheid door de Hongaarse ambas sadeur een plaquette onthuld bij het standbeeld van De Ruyter in Vlissingen. Daarna werden mooie kransen op gehangen, o.a. door onze burge meester mevrouw van Dok, ge volgd door het Hongaarse volks lied en ons Wilhelmus, gespeeld door de Mariniers Kapel. Wie schetst de verbazing, dat deze plaquette na enige uren werd weg gehaald, omdat de monumenten commissie geen vergunning had verleend!!! Dat is toch te gek voor woorden! Ze zullen het alsnog bekijken, maar komen pas over zes tot acht weken bij elkaar. Mooi, dan is het toeristen seizoen voorbij. Me vrouw Van Dok roep morgenoch tend deze commissie bij elkaar en laat de plaquette morgenmiddag aanbrengen. J. van Gent Boulevard de Ruyter 112, Vlissingen Traject N57 3 Ik ben tegen het huidige traject van de N57 (PZC, 12-07). De re den? door de erg smalle en rumoe rige doorsteek nabij de molen en de laatste rustplaats van Seroosker- ke. De bijkomende noordelijke rond weg van Serooskerke met opvol gend de doorsteek (Ringweg Wal cheren) richting Oostkapelle, Aag- tekerke en Domburg etcetera. Bent u toch liefhebber van veel en snel asfalt? Leg dan een vierbaansweg met vei lige geleiderail, in de richting van de dammenroute aan. Iedereen blij en Walcheren weer recreatie- vrij want dan is hier niets meer van natuur te vinden. Gelukkig hebben we de foto's dan nog van toen. Het nieuwe traject gaat grond opsouperen (asfalt) ter grootte van 45 voetbalvelden. Mis schien is het wenselijk om de tank die Rijkswaterstaat heet eens wat scherper onder de loep te nemen. Zodat onze centen niet verkwan seld worden in allerlei zinloze plannenmakerij. Alle verder door mij gelezen reac ties tot nu toe zijn vaak voortgeko men uit frustratie om dat het ei genbelang teniet dreigt te worden gedaan. Veiligheid zit hoofdzake lijk tussen de oren en vraagt van al le bestuurders aanpassingen van het rijgedrag. Dus gewoon iets vroeger van huis vertrekken en iets minder agressief met het gaspedaal omgaan. Geer van der Leek Oostkapelseweg 44, Serooskerke N57 4 Eindelijk discussie over dé Weg. Omdat Middelburg dichtgeslibd is. Grappig dat voorstanders van deze transportroute vinden dat de ver keerslichten en brugopeningen de oorzaak van de doorstromingspro blemen op de Schroeweg in Mid delburg zijn. Ondergetekende heeft zeven jaar in Middelburg gewoond en weet uit eigen ervaring hoe 'gezellig' het is tijdens het toeristenseizoen. Daarbuiten is er eigenlijk niets aan de hand als de brug dicht blijft tij dens spitstijden. Dat mensen die zich niet in de on derbouwing van verkeerscijfers hebben verdiept zo stellig beweren dat Platform N57 er met haar bere keningen naast zit, zegt veel over hun beoordelingsvermogen. Ver der is het zo dat de N57 nu 40 me ter van mijn huis ligt en in de nieu we situatie ook. Geen verschil dus, zolang het leu ke restaurant maar bereikbaar blijft. Een goede windvang voor monu ment molen de Hoop is inmiddels verzekerd en meer eigenbelang is er niet Joep Vergroesen Vrouwenpolderseweg 55a, Serooskerke Pamploma Veertien mensen hebben sinds de idiote stierenrace in Pamploma (PZC, 19-07) het leven gelaten. Dit jaar zijn er zeven mensen op de horens van de opgejaagde mooie stieren genomen. Het spijt me, maar ik heb geen enkele medelij den. Voor mij hadden het er ook gerust zeventig mogen zijn. Eigen schuld. Gelukkig hebben wij simpele Zeeuwen dan een leukere cultuur, zoals bijvoorbeeld het aardig folk loristische ringrijden. Schandelijk is nog meer dat de mooie stieren koelbloedig worden afgemaakt, welk een moordzuchtige mishan deling. Is er nou echt op deze wereld geen instantie die aan deze idioten een snel einde kan maken, en gewoon verbieden. Zo keihard en snel mo gelijk. Harry MZ Boer Westerzicht 445, Vlissingen De krant naar buren, vrienden of familie De tijdelijke bezorging elders in Zeeland is een gratis service. Vul de bon in. Vakantiewaardebonnen Abonnees die in Zeeland met vakantie gaan bezorgen wij de krant op hun vakantieadres (indien geen camping of bungalowpark) of zenden wij tijdig vakantiebonnen toe. Tegen inlevering bij één van onze verkooppunten krijgt u de PZC zo mee. De krant nagezonden per post Indien u buiten Zeeland in Nederland met vakantie bent, zenden wij u de krant op verzoek toe. Hiervoor hanteren wij de geldende portokosten. De krant komt wel een dag later op uw vakantieadres. Restitutie abonnementsgeld Wij brengen u 5,- in rekening op het te restitueren abonnementsbedrag als tegemoetkoming in.de administratiekosten. Voor bovenstaande vakantieservice-mogelijkheden wordt een minimale duur van één week aangehouden. Vul de bon in en stuur deze portovrij uiterlijk twee weken vóór uw vertrek naar: Lezersservice PZC betr.: Vakantieservice Postbus 3229 4800 MB Breda U kunt lezersservice ook bellen: 0800-0231231, op werkdagen liefst na 10.30 uur. Op de website van de krant surft u naar abonneeservice, www.pzc.nl./abonneren Woonplaats- Maakt gebruik van één van onderstaande vakantie service-mogelijkheden: O Ander bezorgadres in Zeeland (gratis service) O Waardebonnen voor de krant op campings en bungalow parken in Zeeland O Postverzending in Nederland 0,50 per dag) O Restitutie abonnementsgeld 5,- in rekening) Ik ga met vakantie van: t/m Indien u de krant tijdelijk laat bezorgen bij iemand anders of op een vakantieadres, vul dan onderstaande gegevens in Woonplaats:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11