Ophef over kruisiging christenen Israël laat 250 Palestij nen vrij als steun aan regering van Abbas Dodental van aardbeving in Japan loopt op 8 Dinsdag 17 juli 2007 pzc TOKIO - Een snelweg in Japan heeft forse schade opgelo pen door een aardbeving. De beving met een kracht van 6,8 op de schaal van Richter trof gisterochtend het noordwesten van Japan. De autoriteiten gaven een tsu- nami-alarm af, maar dat bleef slechts kortstondig van kracht. Later op de dag is een naschok gevoeld met een kracht van 5,6 op de schaal van Richter. In de prefec tuur Niigata stortten huizen in. Daardoor stierven twee vrouwen. Onduidelijk is of er mensen onder de puinho pen liggen. In totaal kwamen zeven mensen om. Meer dan negenhonderd mensen raakten gewond. De schok ken waren ook in Tokio te voelen, foto Kyodo News/AP Kamerlid Voordewind wil onderzoek naar martelpraktijken Irak. DAMASCUS - Christenen in Irak lo pen sinds enige tijd het risico dat zij slachtoffer worden van kruisi ging. De martelpraktijken zijn door onder anderen een VN-verte- genwoordiger vastgesteld aan de hand van getuigenverklaringen, al dus Tweede Kamerlid Voordewind (Christenunie). Zaterdag sloot hij in de Syrische hoofdstad Damas cus met een delegatie Kamerleden een reis door het Midden-Oosten af Voordewind legt deze week zijn bevindingen voor aan minis ter Verhagen van Buitenlandse Za ken en hij zal hem vragen een on derzoek te laten instellen naar mis daden jegens christenen in Irak. Een VN-medewerker vertelde het ChristenUnie-Kamerlid vorige week van de kruisigingen, waar in Christenen in Irak zouden het risi- co lopen te worden gekruisigd. Deze martelpraktijken zijn vast gesteld door ooggetuigen, aldus Tweede Kamerlid Voordewind. Excuses van kardinaal voor seksueel misbruik los anceles - De aartsbisschop van Los Angeles, kardinaal Roger Mahony, heeft de slachtoffers van seksueel misbruik door priesters excuses aangeboden. De kardinaal maakte zijn excuses, nadat bekend was geworden dat het aartsbisdom in totaal 479 miljoen euro betaalt aan vijfhonderd mensen die zeg gen seksueel misbruikt te zijn door priesters en leden van reli gieuze ordes en congregaties. Directrice mediabedrijf in Rusland vermoord moskou - Een Russische plaatsver vangend directrice van het Duitse media-imperium Bertelsmann-Ver- lage is zondagavond dood aange troffen in haar huis op het Russi sche platteland net buiten Mos kou. Dit heeft justitie in Rusland gisteren laten weten. Het lichaam van de vermoordde 47-jarige Marina Pisereva vertoon de steekwonden. Er was niets uit haar huis gestolen. Eurosceptici in Polen verenigen zich Warschau - De moeizame verhou ding tussen de Polen en de Europe se Unie dreigt de komende tijd nog verder te verslechteren. Twee politieke partijen beginnen samen een nieuwe partij waarin zij hun eurosceptische opvattin gen zullen bundelen. Het gaat om de populistische Poolse boerenpar tij Samoobrona (Zelfverdediging) en de ultrakatholieke Liga van Poolse Gezinnen (LPR). van christenen in met name Bag dad slachtoffer zouden worden. „Men wordt aan een kruis gespij kerd en de armen worden met tou wen vastgebonden. De touwen worden in brand gestoken. De slachtoffers zijn veelal bekeerlin gen - mensen die de islam vaarwel hebben gezegd - en mensen die een in religieus opzicht gemengd huwelijk zijn aangegaan", aldus Voordewind. Het Kamerlid noemt zijn bron bij de VN 'betrouwbaar'. „De bron heeft de informatie over deze mar telpraktijken van drie mensen be vestigd gekregen. Daarbij was ié mand die een kruisiging had over leefd en de gaten in zijn handen liet zien." Voordewind zelf slaagde er afgelopen zaterdag in iemand te vinden die de informatie van de VN bevestigde. Tot nu toe is er officieel niets over kruisigingen en andere martelprak tijken tegen christenen in Irak be kend. Wel werd vorig jaar oktober een Assyrische priester in Irak ver moord. Een gerucht op internet dat een veertienjarige jongen uit een christelijk gezin zou zijn ge kruisigd is nimmer bevestigd. Londen zet Russische diplomaten het land uit londen - Groot-Brittannië zet vier Russische diplomaten het land uit. De maatregel is een protest tegen de weigering van Moskou om de agent Andrej Loegovoj uit te leve ren. De Rus wordt gezocht wegens de moord op Aleksander Litvinen- ko, die vorig jaar in Londen met het radioactieve middel polonium werd vergiftigd. Het is voor het eerst in meer dan tien jaar dat Lon den Russische diplomaten uitzet. Executie ondanks terugtrekken getuigen savannah - In de VS is ophef ont staan over de executie van een ge vangene. Terwijl bijna alle hoofd getuigen hun belastende verklarin gen hebben ingetrokken, lijkt de Amerikaan Troy Davis zijn dood vonnis niet meer te kunnen ontlo pen. Vandaag wacht hem een do delijke injectie. De 38-jarige man uit Georgia werd in 1991 veroor deeld wegens de moord op een po litieman twee jaar eerder. Voor het eerst een echtscheidingsbeurs wenen - Getrouwde mensen die willen scheiden, kunnen inspiratie opdoen op een echtscheidings beurs eind oktober in de Oosten rijkse hoofdstad Wenen. De orga nisator spreekt over een wereldpre mière. Om te voorkomen dat bijna-exen elkaar op de beurs in de haren vlie gen, is de zaterdag voor mannen gereserveerd. Zondag mogen al leen vrouwen naar binnen. Gratie geldt alleen voor Fatah-leden; Harnas reageert woedend. jeruzalem - Israël laat vrijdag 250 Palestijnse gevangenen vrij, zo is gisteren bekendgemaakt na een on derhoud tussen de Israëlische pre mier Olmert en de Palestijnse pre sident Abbas. Het is een volgende stap van Israël en de internationa le gemeenschap om Abbas en zijn Fatah-organisatie te steunen in hun machtsstrijd met Harnas. On der de vrij te laten gevangenen zul len geen Hamas-leden zijn. Israël neemt ook andere maatrege len om Abbas te helpen. Zo zijn ruim 72,6 miljoen euro aan Pales tijnse belastinggelden vrijgegeven en is amnestie aangeboden aan bijna tweehonderd Fatah-strijders op de Westelijke Jordaanoever. Ook het aantal operaties voor de arrestatie van Palestijnse militan ten is teruggeschroefd. Olmerts woordvoerder zegt dat 85 procent van de vrij te laten gevan genen afkomstig zal zijn van de Fa- tah-beweging. De resterende gede tineerden zijn van kleinere Pales tijnse partijen. Geen van hen mag rechtstreeks betrokken zijn ge weest bij dodelijke aanvallen op Is raël. Allen dienen een schriftelijke ver klaring af te leggen waarin geweld Het vrijlaten van 250 gevange- nen is een volgende stap in de pogingen van Israël om samen te werken met het Fatah van de Palestijnse president Abbas. als middel van politieke strijd wordt verworpen. Er zitten tien duizend Palestij nen vast in Israël. Olmert en Abbas zullen elkaar waarschijnlijk over twee weken in Jericho opnieuw ontmoeten, de eerste bijeenkomst van beiden op Palestijns grondgebied. Volgens een Israëlische woordvoer der hebben beide leiders gespro ken over een 'tweestatenoplossing' voor het Palestijns-Israëlische con flict. Israël heeft zich op aandrin gen van de Verenigde Staten be reid verklaard opnieuw te zullen praten over een definitieve vredes regeling. Hamas-woordvoerder Sami Abu Zuhri noemt de ontmoeting 'schandelijk' en beschuldigde Ab bas ervan 'de bezetting tegen Ha rnas te coördineren'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8