Amerikaanse president Bush heeft nog maar weinig vrienden over 'Engeland telt dertig cellen met terroristen' Twee zelfmoordaanslagen in Irak kosten 85 mensen het leven KRAS.NL Hart van SPANJE Ethiopië straft oppositie zwaar Authentiek PORTUGAL Antiek GRIEKENLAND Highlights van MAROKKO PZC Dinsdag 1 7 iuli 2007 I 7 8-daagse vlieg-/rondreis Positief opiniestuk in krant oogst storm van verontwaardiging. door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - „Had de krant geen kotszakje bij het artikel kunnen le veren?" Het is een van de vele ne gatieve reacties op een opiniestuk dat afgelopen zondag verscheen in de Washington Post onder de kop: 'Waarom Bush een winnaar is'. Andere lezers vragen zich af of au teur William Kristol, uitgever van het conservatieve blad Weekly Standard, soms aan de drugs is. Het valt niet mee om nog op te ko men voor de Amerikaanse presi dent. Het land discussieert mo menteel vooral over de vraag of Bush de slechtste Amerikaanse president aller tijden is. Veel men sen neigen ernaar om die vraag met een 'ja' te beantwoorden. De commentaren van experts op het bewind van de 43e president zijn dodelijk. De afkeer van Bush lijkt met de week te groeien. Het betoog van Kristol zorgt er- Tijdens zijn bezoek aan China pro beert Bush tevergeefs een deur te openen en verdwijnt via de coulis sen. foto Charles Dharapak/GPD voor dat de president eindelijk de krant weer eens met plezier kan le zen. Het is lang geleden dat een in- Regering wil verdachte van aanslagen langer kunnen vasthouden. LONDEN - Zo'n dertig terreurcellen zouden aanslagen in Groot-Brittan- nië voorbereiden. De Britse justi tie houdt zo'n vierduizend men sen in de gaten. Dit stelt Alan West, de Britse minister die over terrorismebestrijding gaat. Politie en veiligheidsdiensten wil len verdachten van zelfmoordaan slagen langer vast kunnen houden. Verdachten kunnen nu 28 dagen zonder aanklacht worden vastge houden. Vorig jaar was een voor stel van de regering om dit tot go dagen te verlengen door het parle ment afgewezen. Volgens West gaat de regering op nieuw proberen de periode te ver lengen. Mensenrechtenorganisa ties vrezen echter voor toenemen de ontevredenheid en vervreem ding van de moslims in Groot-Brit- tannië. Australië heeft gisteren de door een rechter gelaste vrijlating van een terreurverdachte gedwars boomd door zijn visum in te trek ken. De Indiase arts Mohammed Haneef (27) werd twee weken gele den opgepakt. Hij zou mogelijk iets te maken hebben gehad met de mislukte aanslagen van begin juli in Londen en Glasgow. tellectueel Bush te hulp schoot. De meeste pleitbezorgers van de invasie van Irak zijn teleurgesteld, omdat Bush de missie heeft ver knald door een verkeerde strategie te kiezen. Bush zelf houdt halsstar rig vol dat de geschiedenis hem zal rehabiliteren. Kristol denkt de kans daarop groot is. Onder meer omdat Amerika sinds 2001 ver schoond is gebleven van aansla- 'George Bush denkt dat de geschiedenis hem uiteindelijk gelijk zal geven' gen. Ook floreert de Amerikaanse economie nu al vijf opeenvolgen de jaren. Na 11 september 2001 had niemand daar rekening mee gehouden. Kristol meent dat Bush met de troepenuitbreiding in Irak einde lijk op het goede pad zit. Het is zaak om nog even vol te houden en dan kan Amerika eind volgend jaar met opgeheven hoofd begin nen met een terugtrekking. ADDIS ABEBA - Het Ethiopische fe derale hooggerechtshof heeft 35 oppositieleden en actievoerders tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld wegens betrokkenheid bij een couppoging. Vijf van hen werden bij verstek veroordeeld. Acht anderen kregen straffen variërend van achttien maanden tot achttien jaar. De aan klagers hadden de doodstraf geëist tegen de verdachten, onder wie vooraanstaande oppositieleiders en journalisten. De aanvankelijke aanklacht luidde hoogverraad, het aanzetten tot geweld en poging tot genocide. Mensenrechtenorganisaties heb ben het proces veroordeeld als een poging van de regering de opposi tie het zwijgen op te leggen. Opstandelingen zijn steeds vaker in het noorden van Irak actief. KIRKUK - Twee zelfmoordaanslagen in de Noord-Iraakse stad Kirkuk hebben aan zeker 85 mensen het leven gekost. Bij de aanslagen, die werden gepleegd met bomauto's, vielen gisteren rond de 180 gewon den. Het doelwit van de eerste aanslag was het hoofdkantoor van de Pa triottische Unie van Koerdistan, de partij van president Jalal Talaba- ni. Twintig minuten later was een drukke markt het tweede doelwit. De explosie bij het partijgebouw sloeg een tien meter diepe krater in het trottoir, waarna een deel van het dak van het gebouw het begaf. Op straat brandden ruim twintig auto's volledig uit als ge volg van de explosie. De tweede aanslag trof de zeven honderd meter verderop gelegen openluchtmarkt Haseer, die vooral door Koerden wordt bezocht. De aanslagen, waarschijnlijk de bloedigste tot dusver in Kirkuk, waar het in vergelijking met re gio's elders in Irak doorgaans wat rustiger is, houden vermoedelijk verband met het conflict tussen Koerden en Arabieren. Ruim een week geleden kostte een zelfmoordaanslag in een dorp op tachtig kilometer ten zuiden van Kirkuk aan meer dan 160 mensen het leven. Volgens de Iraakse autoriteiten schuiven soennitische opstandelin gen hun terreuractiviteiten steeds 1^ De aanslagen van gisteren waren tegen Koerden gericht. Aansla gen vinden steeds vaker in het noorden van Irak plaats, omdat Bagdad beter beveiligd wordt. verder op naar het noorden, om te ontsnappen aan de veiligheidsop eraties van Amerikaanse en Iraak se troepen in en rond de hoofd stad Bagdad. Gisteren begonnen zij daar aan een nieuwe missie, 'Marne Avalanche' genaamd, om de aanhoudende stroom wapens en strijders in de stad een halt toe te roepen. In de Iraakse hoofdstad kwamen gisteren bij geweld veer tien mensen om het leven. Vijf van hen waren Iraakse militairen, die bij een aanslag met een berm- bom sneuvelden. In de Zuid-Iraakse plaats Basra zijn zaterdagavond 24 Iraniërs uit een politiebureau ontsnapt, werd gisteren bekend. De meesten wer den vlak na hun ontsnapping weer opgepakt. De Iraniërs wer den ervan verdacht dat zij illegaal Irak waren binnengekomen. Vol gens de VS traint en bewapent Iran sjiitische opstandelingen. Vertrekdata: 1-15/9 en 6-20/10 Zeer voordelig geprijsd! Vanaf slechts 639 maakt u kennis met het historierijke Castilië. in het hart van Spanje. Vanaf Amsterdam vliegen we naar Madrid, waar we de eerste 2 dagen aandacht besteden aan de pracht en praal van deze stad. Zo rijden we tijdens een stads- rondrit door prachtige lanen en gezellige pleinen naar het Koninklijk Paleis, het stadhuis en het beroemde Prado. Maar uiteraard besteden we ook voldoende aandacht aan de andere juwéeltjes van steden die in dit gebied te vinden zijn. Wat te denken van de sprookjesachtige burcht van Segovia, het kloosterpaleis El Escorial, Salamanca en het trotse Toledo! Inclusief luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en 3 x diner. Reisnummer EZ 24.023, zie www.kras.nl/24023 Vertrekdata: 7-21/9 en 5/10 Met KRAS vanaf slechts 679 naar het land van traditie, rijke cultuur en historie, prachtige natuur en een zeer aangenaam klimaat... Portugal! De rijke geschiedenis van dit land komt uitgebreid aan bod in onder meer de universiteitsstad Coimbra en de ommuurde middel eeuwse plaats Óbidos. We bezichtigen de religieuze kunstuitingen in Alcoba^a en gaan genie ten van een heerlijke portwijn in de gelijknamige stad. Uiteraard ontbreekt ook de Portugese hoofdstad Lissabon, met de ruïnes van het Sao Jorge kasteel, de Toren van Belém en de oude volkswijk Alfama, niet op ons programma. Een zeer veelzijdige reis die u niet mag missen! Inclusief luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.027, zie www.kras.nl/24027 Vertrekdata: 31/8,14-28/9 en 12/10 Wat dacht u van een boeiende kennismaking met cultuur- en historierijk Griekenland? KRAS neemt u mee naar de talloze cultuurschatten van het Griekse vasteland en de Peloponnesos! We laten u Athene zien, waar de wereldberoemde Akropolis onze welverdiende aandacht krijgt. Via het Kanaal van Korinthe bereiken we Epidaurus met het indrukwekkende thèater, waarna we verder reizen naar de spookstad Mystras, Olympia met het oude Olympische stadion en het orakelheiligdom van Delphi. Tot slot bewonderen we de hoog op de Metéora- rotsen gelegen kloosters van Kalambaka. Laat u betoveren door Goddelijk Griekenland! Inclusief luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en 5 x diner. Reisnummer EZ 24.070, zie www.kras.nl/24070 Vertrekdata: 7-28/8,4-11-18-25/9 en 2-9-16-23-30/10 Ontdek het echte Marokko! Dat staat centraal tijdens deze rondreis die u al boekt vanaf slechts 899. De bekende koningssteden Fès, Marrakech, Meknès en Rabat laten u de rijkdommen in alle glorie zien; van schilderachtige straatjes en middeleeuwse overdekte soeks tot impo sante Moorse paleizen en prachtige toegangspoorten. Tijdens onze tocht door het Midden- Atlasgebergte en de Sahara maakt u uitgebreid kennis met de prachtige cederwouden en de mooiste oases van Marokko. Geniet van het alledaagse leven, de hectiek in de steden, de rust op het platteland en de schoonheid van de natuur. Marokko zal u absoluut verrassen! Inclusief luchthaven- en toeristenbelastingen, 14 x ontbijt en 11 x diner. Reisnummer EZ 74.727, zie www.kras.nl/74727 waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 -| 'sSr Met o.a. Madrid, Segovia, Avila en Toledo Nergens voordeliger! vanaf 8-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Lissabon, Sintra, Coimbra, Porto, IMazaré en Óbidos Scherp geprijsd! vanaf 8-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Athene, Olympia, Delphi en Kalambaka Cultuur topper! vanaf 15-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Casablanca, Meknès, Fès, Marrakech en Rabat 'Spectaculair voordeel! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7