Archief Tholen krijgt oppepper 2.99 IIERSE VARKENSHA Ambtenaren van gemeente Vlissingen gaan weer aan de slag Sloggi Heren Boxer 1.99 VARKENSLAPPEN „„2.99 SHOARMA REEPJES m, 2.99 FRICANDEAU m, 3.99 SUCAOELAPPEN 3.99 G0ES-00ST Kamperfoeliestraat 85 TEL: 0113 14^5 Nu 7,95 Gezondheid bij kanaal in kaart mw KUIKENBOUT KIPVLEUBELS m 1.03 VERSE WORST 1.99 BEMENBO-BEHAKT1.99 Visserijdagen in Bruinisse Blauwe Maandag op Vlissingse kermis B PZC Dinsdag 17 juli 2007 25 Actievere houding moet voor meer interessant materiaal zorgen. door Rob Paardekam tholen - De gemeente Tholen wil het archief een oppepper geven als dat aan het eind van het jaar ver huist naar het nieuwe gemeente huis in Tholen-stad. De afgelopen jaren is er weinig ge daan aan de materiële verzorging van de archieven. Volgens wettelij ke normen moeten die verpakt zijn in zuurvrij materiaal, maar in het Thoolse archief voldoet slechts tien procent van de stukken aan die eis. Daarom moet een inhaal slag worden gemaakt. Om het pro bleem niet mee te verhuizen naar het nieuwe gemeentehuis worden schimmels vernietigd door middel van bestraling. Stukken die in een slechte staat verkeren, worden ge restaureerd. Het college wil dat er in de toe komst ook veel actiever wordt ge zocht naar historisch interessante archieven. Op dat gebied zou in het verleden een te passieve hou ding zijn aangenomen, waardoor interessante zaken verloren zou den zijn gegaan. Er zijn ook te wei nig foto's van vóór 1940. Een actie ve zoektocht naar mooie prenten Het Thoolse archief is na de ver huizing naar het nieuwe gemeen tehuis toegankelijker en heeft straks bovendien een interessan tere collectie. vlissingen - In Tilburg is-ie roze, in Vlissingen blauw. De maandag tijdens de Vlissingse kermis moet een tra ditie worden. Niet voor homo's, maar voor liefhebbers van het Nederlandstalige (levens)lied. Gisteravond be leefde Vlissingen de tweede Blauwe Maandag, met als hoogtepunt een optreden van de Havenzangers (foto). In een aantal cafés traden daarna Nederlandse artiesten zou daar de komende jaren veran dering in moeten brengen. De gemeente wil verder veel mate riaal digitaliseren en de toeganke lijkheid van het archief en de boe kencollectie vergroten. Ook wordt de bezem door de 'archiefdepot' gehaald. In de loop der jaren zou den een hoop voorwerpen zijn be waard, die gerust als rommel kun nen worden aangemerkt. Zo staan er oude ordners, dozen en kapotte glasplaten. Ook de boekencollectie wordt tegen het licht gehouden. Daar zitten boeken bij die geen en kele connectie met Tholen of Zee land hebben. Een deel van de 1300 kunstvoorwerpen gaat misschien naar het museum in Stalland. Om de ambities waar te maken is meer geld en personeel nodig. SPECIAALZAAK Klokstraat 21, Goes Vijf medewerkers aan de slag, de rest heeft geplande vakantie. op, of er werd alleen muziek van vaderlandse bodem ge draaid. De Blauwe Maandag is 'op een blauwe maandag' be dacht, verklaart medeorganisator Willem van Haaren van café Popeye de naam. „En alleen Nederlandse mu ziek, dus denk ook maar aan Delfts blauw. En als je echt lol hebt, word je blauw." foto Lex de Meester door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Vijf van de elf Vlis singse ambtenaren die gisteren weer aan de slag konden op het ge meentehuis, zijn inderdaad begon nen. De rest is met vakantie. Zij zijn niet uit onvrede weggebleven, benadrukt een van de ambtena ren. Twee weken geleden werden twaalf ambtenaren die zich bezig houden met het Scheldekwartier abrupt van dit project gehaald. Er waren problemen ontstaan die op dit moment door externe deskun digen onderzocht worden. De ambtenaren zouden drie maanden De vakbond AbvaKabo heeft zon dagavond de betrokken ambtena ren geadviseerd de emoties uit te schakelen en weer naar het ge meentehuis te gaan. door Raymond de Frel MIDDELBURG - De provincie Zee land en gemeente Terneuzen wil len met een 'gezondheidskaart' helder maken welke gevolgen be drijfsontwikkelingen in de kanaal zone kunnen hebben voor het mi lieu en de gezondheid van omwo nenden. De Zeeuwse commissaris van de koningin K. Peijs en Terneuzense wethouder F. van Hulle tekenden gisterochtend in het Middelburgse provinciehuis een intentieverkla ring om in het gebied tussen Gent en Terneuzen samen te werken op het gebied van infrastructuur, eco nomie en omgevingskwaliteit. „In een later stadium willen we dit graag doortrekken over de Vlaam se grens", aldus Peijs. BARBECUE ZIE: WWW.MAROS.NL I Reclames qeldiq t/m zaterdag GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames iiüV.HM 7.T.UjilMH!!' thuis moeten blijven, tot het on derzoek is afgerond. Maar al na an derhalve week zag het college geen aanleiding meer hen langer thuis te laten. Het onderzoek loopt nog steeds. De twaalfde medewerker keert niet terug, hij begint binnen kort bij een nieuwe werkgever. „De afgelopen weken waren vrese lijk", zegt een ambtenaar die weer aan het werk is gegaan. Maar de reacties gisterochtend van zijn col lega's waren hartverwarmend. De directie is een ander verhaal, zegt hij. „Er is toch wel sprake van een vertrouwensbreuk. Wij vin den dat we beschadigd zijn." X. van de Scheur van de AbvaKa bo heeft zondagavond nog met een aantal ambtenaren gesproken. „Ze waren erg emotioneel. Vooral uitspraken over hen die de wet houder in de media heeft gedaan, zijn heel hard aangekomen. Van je baas verwacht je toch iets anders." Van de Scheur heeft de medewer kers geadviseerd de emoties opzij te zetten en aan de slag te gaan. BRUINISSE - Noem iets en er valt van te proeven, aan mee te doen, naar te luisteren en van te genie ten. In Bruinisse gaat donderdag, veelzijdig als altijd, de 46ste editie van de Visserijdagen van start. Met sensatie, zoals de motorstunt- show en trialdemonstratie door Nederlands kampioen Alex van den Broek. Donderdag staat vooral in het teken van de creativiteits- markt en allerlei kinder- en jeugd- activiteiten. Vrijdag is dé dag waar het vooral draait om palingroken en braderie. Zaterdag is een grote vlootshow van de Bruse vissers vloot, want daar is het uiteindelijk allemaal om begonnen. Ook het Bruinisser Visserskoor ontbreekt niet. Programma is te vinden op www.visserijdagen-bruinisse.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61