Kabinet laat bonus bestuurder met rust Smartshophouder: paddo wordt gedemoniseerd Belastingdienst beschermt usb-sticks met vingerafdruk gfJE- Bel: 09001552 Vakantievoordeel www.skytours.nl Militair raakt deel been kwijt Circuspiraten komen aan land P2C Dinsdag 17 juli 2007 5 Linkse partijen dringen aan op beperking van beloning bestuurders. door Peet Vogels DEN HAAG - Het kabinet laat de riante bonus- en optieregelingen voor bestuurders van bedrijven on gemoeid. Minister Bos van Financi ën ziet niets in een wettelijke maxi mumnorm voor bonussen en op ties. Dat schrijft Bos in antwoord op Kamervragen van de SP. De maatschappelijke kritiek op de financiële regelingen voor topbe stuurders is flink gegroeid. Vaak krijgen topmannen miljoenen aan bonussen en opties toegekend, ter wijl helemaal niet duidelijk is waar zij dat aan verdiend hebben. Zelfs falende bestuurders ontvan gen miljoenen bij hun vertrek. Directies krijgen door alle opties een persoonlijk belang bij een eventuele overname van het be drijf Jan Bennink, de topman van Numico, incasseert 81 miljoen eu ro als zijn bedrijf wordt overgeno men door Danone. Ook de raad van bestuur van ABN Amro ver dient tientallen miljoenen aan de overname van de bank. De vraag is dan of de toplieden aan de eigen portemonnee denken of aan het belang van de onderneming. Bos heeft wel een commissie aan het werk gezet om de relatie tus sen bonussen en prestaties van de bestuurders te onderzoeken. Dat onderzoek is naar verwachting eind dit jaar afgerond. Ook wil hij JW* Minister Bos van Financiën ziet niets in een wettelijke maximum norm voor de omstreden bonus sen en opties voor topbestuur ders van bedrijven. AMSTERDAM - Tientallen piraten kwamen gistermiddag per VOC-schip Sta- tenjacht De Utrecht aan bij Carré in Amsterdam. De piraten horen bij Het Groot Chinees Staatscircus en spelen een rol in de circusshow Pirates Pira tes die vanaf 20 juli te zien is. foto Evert Elzinga/ANP dat alle bonussen en opties open baar worden als er een overname bod komt, zodat duidelijk is welk belang de bestuurder bij een over name heeft. Het zijn met name de linkse par tijen die aandringen op beperking van de bonussen. SP en Groen- Links pleiten al langer voor een maximumnorm. De PvdA steunt Bos. „Wij wachten op het rapport van de commissie en dan willen we de discussie hierover voeren", aldus PvdA-Kamerlid Tang. Een maximum aan de bonussen stellen wil Bos niet. Bonussen kun nen volgens hem nuttig zijn om leidinggevenden extra te belonen voor goede prestaties. Een wette lijk maximum vindt hij evenmin gewenst, omdat hij vreest dat be stuurders dan gewoon een hoger vast salaris krijgen. Dat zou slecht bestuur juist extra belonen. UTRECHT - Een van de militairen die vorige week gewond is geraakt door de zelfmoordaanslag in Deh Rawod, moet een onderbeen mis sen. Het gaat om de enige vrouwe lijke militair die in Uruzgan door geweld gewond is geraakt. Zij werd afgelopen donderdag samen met drie gewonde collega's naar het Centraal Militair Hospitaal in Utrecht overgebracht. Een van de militairen, eerste-luite- nant Tom Krist, overleed enkele uren na aankomst in het zieken huis. Krist wordt vrijdag in beslo ten kring begraven. De andere twee militairen zijn stabiel en op weg naar herstel, aldus Defensie. Minister Klink komt deze week al dan niet met een verbod. door Laurens Kok DEN HAAG - Worden paddo's nu verboden of niet? Op die vraag geeft minister Klink een dezer da gen antwoord. Paddo-ondernemer Hans van den Hurk hekelt de 'de- monisering'. U bezit zes smartshops en bestiert een groothandel in paddo's. Met een verbod op paddo's kunt u wel inpak ken. Al zenuwachtig „Nee, ik wacht gewoon rustig af. Maar mocht het verbod er komen dan moeten wij onze activiteiten gaan verleggen. Wij verkopen nu ook al andere dingen, zoals krui den en voedingssupplementen. Maar paddo's bepalen inderdaad het grootste deel van de omzet." Is een verbod niet terecht? Die hallu cinerende champignons van u lijken levensgevaarlijk. „Er zijn inderdaad incidenten ge weest die door de pers flink zijn uitvergroot. Maar de aandacht is overtrokken. Dat blijkt wel weer nu blijkt dat de Fransman die een hond afslachtte, helemaal geen paddo's had gebruikt. Volgens de Amsterdamse GGD verkeerde hij in een psychose." Feit blijft dat alleen in Amsterdam dit jaar al 35 mensen medische hulp hebben gekregen na paddogebruik. „Klopt, maar als je verder kijkt, blijkt dat er bijna altijd ook alco hol in het spel is. Paddo's moet je 'Paddo's worden gedemoniseerd. Alcohol is veel gevaarlijker' nergens mee combineren, en ze ker niet met alcohol. Dat staat op de verpakking en wordt ook ver teld door onze verkopers. Vooral buitenlandse toeristen houden zich niet aan die voorschriften." Dat kan wel zo zijn, maar een meer derheid van de Tweede Kamer pleit voor een verbod. Betere bescherming van gevoelige informatie na incident in februari. door Martijn van Beek DEN HAAG - De Belastingdienst ge bruikt alleen nog maar usb-sticks met vingerafdrukbescherming. Bo vendien mag nog maar een beperkt aantal medewerkers ge bruikmaken van deze informatie drager. De aanleiding is een incident afge lopen februari, toen een man uit het Twentse Westerhaar langs de kant van de weg een usb-stick van de fiscus vond. Op het staafje stond onder meer wie bij de fisca le opsporingsdienst een vuurwa pen mag dragen. Informatie over lopende onderzoe ken naar belastingontduiking stond er niet op, maar dat had wel gekund, beaamt een woordvoer der. „Vandaar dat wij opnieuw naar de veiligheid hebben geke ken." Het leeuwendeel van de medewer kers mag niet langer een usb-stick TW* De usb-sticks van de Belasting- dienst hebben vingerafdrukbe scherming. Als iemand zo'n stick vindt, kan hij niet zo gemakkelijk bij de informatie komen. gebruiken, hun computers zijn daar op aangepast. Wie geen toe stemming heeft en toch probeert een ubs-stick aan te sluiten, merkt dat de computer daar niet meer op reageert. Het overige personeel heeft een usb-stick gekregen die alleen met de eigen vingerafdruk is te active ren. Bovendien wordt de informatie ge codeerd opgeslagen. Mocht de be veiliging worden gekraakt, dan ver schijnt alleen een onleesbare brij letters en cijfers. Voor het ministerie van Defensie was het verlies van usb-sticks aan leiding het staafje in de ban te doen. Het departement werkt weer met diskettes, waar veel min der informatie op kan worden be waard. De politie, die ook een aantal ma len werd geconfronteerd met slor dige omgang met usb-sticks, vol staat met een waarschuwing aan de agenten de usb-sticks 'zo min mogelijk' te gebruiken. Het meenemen van geheime infor matie, op wat voor informatiedra ger dan ook, mag alleen nog bij ho ge uitzondering. „Zelfs de meest veilige stick, ook die met vingeraf drukbescherming, laat zich im mers kraken", aldus een woord voerder. „Paddo's worden gedemoniseerd. Alcohol is veel gevaarlijker, maar daar hoor je niemand over. Vooral Kamerleden van de WD en de PW zijn erg ongenuanceerd als het om paddo's gaat. Door meteen om een verbod te schreeuwen, krij gen ze aandacht. Eerdere onderzoe ken hebben echter uitgewezen dat paddo's niet giftig en ook niet ver slavend zijn. Alcohol is dat wel." Trekt u zich dan niets aan van de op hef over de paddo-incidenten? „Natuurlijk wel. Met brancheorga nisatie voor smartshops hebben wij richtlijnen opgesteld om deze incidenten tegen te gaan. Zo verko pen wij niet aan jongeren onder de achttien jaar en hebben al onze medewerkers een training gehad over de werking en gevaren van paddo's. Wij zijn bereid het aantal verkooppunten terug te dringen, maar dan moet de minister wel met regulering komen. Nu kun nen paddo's ook bij een willekeu rig kledingwinkeltje worden ver kocht, zonder dat gebruikers wor den voorgelicht." KOS Pyl'/Marmari 3*MB?y H°tel All Inclusive 399 PORTUGAL Algarve 3* Topazio Apt. All Inclusive 249 KRETA Istro/Kalo Chorio 3* Elpida Hotel All Inclusive a 379 BULGARIJE Zonnestrand 4* Imperial Hotel Halfpension v.a 399 EGYPTE Nuweiba 4* Nuweiba Villagi All Inclusive ,399 ZH; [GRAN CAN ARIA I 3* Playa del Sol Appartementen Logies ,329 EGYPTE Hurghada 5* Prima Life Makadi All Inclusive 429 TENERIFE Palia Parque Don Jose All Inclusive a 449 EGYPTE Sharm el Sheikh 5* Prima Life Rehana All Inclusive va 399 LANZAROTE 3* Sunpark Aparthotel Halfpension a 449.- ■SiiTÜT Vanaf-pnjzen p p in 2pk/apl INCLUSIEF TOESLAGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5