een paar rijtjes druiven Staatsbosbeheer begint met aanleg van burg Naam voor nieuwe wijk VAN WESTEN Ginkgo Combi: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN B pzc Dinsdag 17 juli 2007 I 23 LangeVorststraat 98-102, Goes middelburg - Essenvelt is de naam voor de nieuwe wijk in Middel burg die ten zuiden van de Eras- muswijk komt. Vroeger stond er een landhuis dat Essenvelt heette. In de nieuwe wijk komen driehon derd woningen, bijna allemaal met een tuin. Na de zomer is er over leg met direct omwonenden en de volkstuin. Dan wordt besproken hoe de randen van de wijk eruit moeten zien. De wijk komt ten zuiden van de Erasmuswijk, aan de westkant van de Oude Vlissing- seweg. Middelburg komt zo bijna tegen Oost-Souburg aan te liggen. zierikzee - Staatsbosbeheer gaat beginnen met de reconstructie van de Karolingische burg in Burgh-Haamstede. Dat is mogelijk geworden na uitspraak van de be stuursrechter in Middelburg. Tegen de aanleg van de historische burg loopt een juridische bezwa renprocedure. Zolang de rechter daarin geen uitspraak heeft gedaan mag nog niet met het werk begon nen worden. Maar Staatsbosbe heer heeft haast, want de procedu res nemen zoveel tijd in beslag dat de natuurorganisatie de subsidies kwijt dreigt te raken. Daarom is vo rige week aan de rechter gevraagd de opschortende werking op te heffen en dat is toegewezen. De rechter heeft overigens nog geen uitspraak gedaan over de bezwa ren zelf Dat kan dus betekenen dat Staatsbosbeheer straks het werk alsnog moet stoppen als blijkt dat de rechter de bezwaarma kers gelijk geeft. Het is de bedoeling op korte ter mijn met de aanbesteding van het werk te starten en dan moet eind augustus de aanleg beginnen. Avondwandeling over de bloemdijken kwadendamme - Een gids van Na tuurmonumenten begeleidt 25 juli een wandeling over de bloemdij ken van Zuid-Beveland. Juli en augustus zijn topmaanden om vlinders waar te nemen. De gids vertelt over het ontstaan van de bloemdijken en de bijzondere planten en vlinders die er leven. De excursie begint om 19.00 uur op de Zwaaksedijk 5 in Kwaden damme. Aanmelden: 0113-644044 of via www.natuurmonumen- ten.nl. Zeeuws jazzcombo speelt in rozentuin kats - Het Zeeuwse jazzcombo Jaz- zebel geeft zaterdag 21 juli een con cert in de theatertuin van de Zeeuwse Rozentuin in Kats. Sylvia Klein (zang), Fred Flohr (gi taar), ]an Net (tenorsax) en Tony Wesdijk (contrabas) geven een ei gen interpretatie aan bestaand jazz-repertoire. lazzebels motto zijn jazzpianist Herbie Hancocks woorden: 'door alleen noten te spe len maak je nog geen muziek'. Het concert begint om 14.00 uur. Stadswandelingen door Bergen op Zoom bergen op zoom - In de maanden juli en augustus houdt Toerisme Bergen op Zoom begeleide wande lingen door de binnenstad. Een gids van Stichting Bezichti ging Monumenten leidt deelne mers door oude middeleeuwse straatjes en pleinen, gevolgd door een bezoek aan een van de monu menten. Vertrek elke maandaga vond om 19.30 en woensdagmid dag om 14.00 uur vanaf het stad huis op de Grote Markt. Met de paardentram door de natuur oostkapelle - Bezoekers van na tuurmuseum Terra Maris kunnen zondag een rit maken met de paar dentram. De koetsier vertelt tijdens de rit over de bijzonderheden van het landschap. Het ritje sluit aan bij wat er in het museum en de landschapstuin te zien is. Wie mee wil rijden, moet zich van tevoren aanmelden. De rit begint om 13.30 uur. Pannenkoekenfeest voor opbouw Gambia aagtekerke - De protestantse kerk in Aagtekerke houdt dinsdag 24 juli het jaarlijkse pannenkoeken- feest In de feesttent op de hoek van de Pekelingseweg-Aagtekerkseweg kan vanaf 17.30 uur onbeperkt pan nenkoeken worden gegeten. De en tree is drie euro voor kinderen tot en met twaalf jaar en vijf euro voor volwassenen. De opbrengst gaat naar de stichting steun en op bouw Gambia. Nü 270 tabletten van 61,50 VOOr 41,-! normale prijs 20,50 per stuk Wijnbouwer Simon van Keulen wordt bijgestaan door zijn schoonouders. Piet Louws doet de rondleidingen en schoonmoeder Janny helpt bij de proeve- rijen. Dit kan ook in klederdracht, want Janny verhuurt kostuums. foto Lex de Meester www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59