PZC Yerseke wacht flinke metamorfose 0 Svitzer bergt autoschip ANDEN 21 27 Vrachtwagens blokkeren weg tussen Goes en Zandkreekdam Ruimzicht gaat tegen de vlakte Plop lULtf Michael Rasmussen gelooft in zijn kansen op Touroverwinning Tijdgenoten van Michiel de Ruyter in papier-maché Dinsdag 17 juli 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Recreatie, wetenschap en aquacultuur zijn pijlers toekomstvisie. door Luc Oggel yerseke - Een kennisboulevard, een horecastrook en een hotel. Het komt allemaal in Yerseke, als het aan het dagelijks gemeentebe stuur van Reimerswaal ligt. Het zijn enkele ideeën die deel uitma ken van een ambitieuze toekomst visie voor het mosseldorp, waar aan binnen het gemeentehuis een jaar is gewerkt. De toekomstvisie is gebaseerd op drie pijlers: aquacultuur, recreatie en wetenschap. Met name de wa terkant van Yerseke krijgt, uitge smeerd over een periode van vijf tien a twintig jaar, een flinke op pepper. „Yerseke is een merknaam. We moeten de potentie beter be nutten", zegt wethouder J. de Kun- der, die namens het college in de projectgroep zit. „Om tot deze vi sie te komen, zijn we figuurlijk met een helikopter boven het dorp gaan hangen en hebben we ons afgevraagd: wat willen we? Daar is dit uitgekomen." Er zijn tijdens de totstandkoming gesprekken gevoerd met diverse partijen, zoals het Oosterschelde- museum, camping Zon en Zee, Prins en Dingemanse en de onder nemersvereniging. „Ze waren alle maal blij dat er eindelijk eens iets gaat gebeuren", aldus De Kunder. Hij benadrukt dat het nog puur om een visie gaat. „Sommige pun ten zijn al helder, andere moeten nog worden uitgekristalliseerd. De gedachte is om in elk geval iets op papier te hebben, zodat we aan de hand daarvan samen met anderen tot een complete uitwerking kun nen komen." Een in het oog springend onder deel van de plannen, waarmee Rei merswaal volgens De Kunder 'op korte termijn' wil beginnen, is een zogeheten 'kennisboulevard'; een clustering van het O'osterschelde- museum, een bezoekerscentrum en onderzoeksinstituut Imares aan de Havendijk. De oesterputten worden in de vi sie behouden vanwege hun cul tuur-historische waarde. Maar om de 'belevingskant' te versterken is de aanwezigheid van horeca ge wenst. Tussen de oesterputten en de kennisboulevard zou een hotel moeten verrijzen, op de kop van de Molenpolder die op zijn beurt weer zou moeten worden omge vormd tot woongebied. Het dorps centrum moet, om ondernemers te trekken, worden heringericht. „Er moet weer wat te beleven zijn", aldus de wethouder. Ook aan bedrijven is gedacht, zo is Reimerswaal heeft ambitieuze plannen voor Yerseke. Die moe ten het dorp weer aantrekkelijk maken voor toeristen, bedrijven en ondernemers. goes - De Deltaweg tussen Goes en de Zand- kreekbrug was gistermiddag tussen kwart voor twee en vijf uur afgesloten door een ongeval met twee vrachtwagens en twee personenauto's. Op het kruispunt tussen de afslagen Wilhelminadorp en Wolphaartsdijk reden twee vrachtwagens op elkaar. Een vervoerde een container met fosfor, de ander zand. De inhoud daarvan kwam deels verrebroek - Het Deens/Neder- landse bergingsbedrijf Svitzer (Wijsmuller) uit IJmuiden gaat het gekapseisde container-auto- schip Repubblica di Genova in het Verrebroekdok op de linker Schel- deoever bergen. Het schip kapseis de begin maart voor de kade, vlak voor vertrek. De 34 bemanningsle den en 9 passagiers waren toen al van boord gehaald. De Repubblica had 300 containers en een groot aantal personenwagens en vracht wagens aan boord. De bergers wil len een stalen constructie op de scheepsromp bevestigen, die dienst kan doen als hefboom. De berging duurt twee maanden. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. er naast bedrijventerrein Olzende- polder een compleet nieuw terrein voorzien voor innovatieve projec ten op het gebied van aquacultuur. De hele rand langs de Burenpolderweg/Ankerweg is in de plannen gereserveerd voor ver- blijfs- en strandrecreatie en water sport. Met de toekomstvisie wordt in houd gegeven aan een afspraak in het coalitie-akkoord, waarin de ontwikkeling van een integraal plan voor de Oosterschelde-oever in Yerseke één van de 'actiepun ten' van het economisch beleid is. De raadsfracties mogen op 4 sep tember hun licht laten schijnen over de plannen tijdens de opinie- raadsvergadering. domburg - Het vakantiecqmplex Ruimzicht in Domburg wordt ge sloopt. Aan de Schelpweg in Dom burg komt een nieuw gebouw met vakantieappartementen. Dat heeft de vereniging van eigenaren beslo ten. Het nieuwe gebouw moet in het voorjaar van 2009 klaar zijn. Begin mei werd het complex door de gemeente ontruimd nadat uit een rapport bleek dat het gebouw niet stabiel was. Dat was het zelfs nooit geweest, was de conclusie. De gemeente ontruimde het ge bouw en sloot het vervolgens af Sinds die tijd staat het leeg. Vrij snel erna besloot de vereni ging van eigenaren om twee moge lijkheden te onderzoeken: renova tie van het bestaande pand of sloop en nieuwbouw. Architect Eg- bert Hoogenberk maakte alvast een eerste ontwerp voor een nieuw complex. In het nieuwe Ruimzicht komen zes appartemen ten meer dan nu, 48 in totaal. Die woningen, op de extra bovenver dieping, worden verkocht. De vere niging van eigenaren verwacht daarmee de helft van de bouwkos ten terug te kunnen verdienen. op de weg terecht. Een van de chauffeurs raakte gewond. Het verkeer werd omgeleid; mondjes maat werden er auto's over het kruispunt toegela ten. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Bekaf zijn ze, die jonge ouders uit Middelburg. Uren voordat ze zelf moeten opstaan, is hun jong ste al uit de veren. Vaak laten ze zich dan verleiden: een beetje spe len, tv aan, mee in bed met papa en mama: allemaal niet bevorder lijk voor de nachtrust. Dat gingen ze morgen eens hele maal anders doen, spraken ze af Nergens op reageren, zoonlief ge woon in zijn eigen bed laten lig gen. Tot hij - jawel, alweer om zes uur- uitgeslapen was. „Ik wil Kabouter Plop kijken", was de wens van deze morgen. Zijn moe der had deze keer wel meteen het juiste antwoord klaar: „Ga maar terug naar bed. Kabouter Plop is nog lang niet wakker!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57