Slijkstraat Groede komt tot leven Waterschap brengt de waterlopen in kaart a opruiming schoenen kopen een probleem? jm Riet bij Het begin is er voor het nieuwe winkelcentrum in Breskens LINE FOOTWEAR Plein 9, 4543 BH Zaamslag. Telefoon 0115 - 43 63 00 www.vanfraeijenhove.nl Stoere prostaatverzorgende formule geeft ook meer seksuele energie SUPERAANBIEDING voor 24,95 z pzc Dinsdag 17 juli 2007 25 Het Vlaemsche Erfgoed biedt alle gasten weer bomvol programma. door René Hoonhorst CROEDE - De brouwerij die de bier historie in de Slijkstraat moet la ten herleven, levert dit hoogsei zoen nog geen gerstenat. En de tasttuin van herberg De Natte Pij heeft zijn definitieve vorm nog niet gevonden. Maar het Vlaemsche Erfgoed zorgt er voor dat toeristen en andere gas ten het hele hoogseizoen wat kan beleven in de Slijkstraat. Op maan dagen en zaterdagen is het altijd al druk genoeg in de winkels, werk plaatsen en de herberg. Van dins dag tot en met vrijdag helpt het Vlaemsche Erfgoed de nostalgie een handje. De Klederdrachtgroep Mooi Zee land houdt de traditionele maan dagse wasdag op dinsdag. De groep laat mensen zien hoe vroe ger werd gewassen met wasbord, wringer en tobbe. Mooi Zeeland bakt ook Zeeuwse babbelaars om alle bezoekers zoet te houden. Elke woensdag worden Zeeuwse suikerwafeltjes gebakken. Kinde ren, die toch al aan de midweekse kinderspelen in de straat mee doen, mogen daarbij helpen. Op donderdagen staat de textiel cen traal. Vanuit het mutsenwinkeltje zullen dan vooral de geheimen van de Axelse en Kezandse drach ten uit de doeken worden gedaan. Het echtpaar Bleeker maakt van de vrijdag een ambachtelijke nij verheidsdag. Cor Bleeker maakt ra men en kunstwerken van glas- in-lood, echtgenote Wilma maakt sieraden. Cor en Wilma zijn mees tentijds in de kiosk voor theater De Twee Duiven te vinden. Bei den geven ook workshops. In het huistheater geeft Adrie Oos terling van vandaag tot en met 31 augustus elke dinsdag en vrijdag weer een voorstelling. Naast een aantal - al dan niet bekende - lied jes draait het deze keer om tante Dorien die haar huis heeft volge- zet met domotica (electronica die het huishouden automatiseert) en op zoek is naar spirituele ervarin gen. De Zeeuws-Vlaamse uitdrukking die deze keer school moet maken, is 'harde patat êe'. Op donderdag 30 augustus geeft Oosterling 's mid dags eerst een tuinconcert. Met di- 'Alleskunner' Adrie Oosterling is in zijn theater De Twee Duiven met een nieuw kleinkunstpro- gramma en klassieke concerten weer zeer actief in de zomer. verse altvioolensembles speelt de alleskunner licht-klassieke muziek. Vervolgens zit hij 's avonds aan de vleugel voor een klassiek concert met strijkers. De neringdoenden in de Slijk straat hebben natuurlijk allemaal weer 'nieuwe, oude' spullen. Zo heeft het houten speelgoed een prominente plek in de winkel ge kregen. De jaarmarkt (26 juli), de kunstmarkt (15 augustus) en de boekenmarkt (25 augustus) zijn da gen dat de Slijkstraat zich traditio neel ook van haar beste kant laat zien. In het naseizoen komen zang groep Vleuten en de Hochschule Alanaus Bonn naar Groede. NIEUWBOUW WIM< ELCENTRUM SPUIPI EIN bfuria I OPD.GEVER BRESKENS RA C. LOHMAN DIRECTIE: \i te K )CH RAADG INGENIEUR BRESKENS - Het begin is er. Om het Spuiplein is een hek werk geplaatst met een bouwbord. Op dit bord wordt de bouw aangekondigd van het inmiddels veelbespro ken winkelcentrum van ondernemer Ronald Lohman. Op het Spuiplein komen supermarkt Plus, de Blokker en de Bruna. Daar bovenop komt een bedrijfswoning. Lohman kreeg begin juli een bouwvergunning van de ge meente Sluis. Er kan nog een maand bezwaar worden gemaakte tegen de bouwvergunning, maar dat weer houdt de ondernemer er niet van alvast de nodige voor bereidingen te treffen. Zodra de bouwvergunning onherroepelijk is, kan de bouw na een dikke tien jaar eindelijk van start. foto Peter Nicolai =5BU 1/2 Specialisten meten 70 kilometer sloot in vier polders bij Biervliet. door Wout Bareman terneuzen - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen brengt 70 kilo meter waterlopen in het gebied Nol Zeven ten noorden van Bier vliet in kaart. Het gaat om de slo ten in de Thomaes-, de Paulina-, de Beukels- en de Hoofdplaatpol der. Het karwei, dat eind augustus is af gerond, wordt uitgevoerd door het technisch adviesbureau Tablin in Oldenzaal. Naast de breedte, de diepte en de lengte van de sloten worden ook de afmetingen van de duikers in het onderzoek meegeno men. Op die manier krijgt het schap een duidelijk beeld van de bergingscapaciteit van de waterlo pen. Aan de hand van de gegevens bepaalt het waterschap het water peil voor de komende jaren. Dat gebeurt door middel van een zoge noemd peilbesluit, dat eens in de tien jaar wordt bijgesteld. Het is de bedoeling dat in een later stadium ook de waterlopen in de overige polders in het gebied Nol Zeven worden 'ingemeten'. Naast de vier genoemde polders gaat het om nog ruim twintig polders. Prosta Totaal heeft goed nieuws voor mannen boven de 40 Mannen boven de veertig hoef je tegen woordig niets meer te vertellen. Als je ou der wordt, is het verstandig om een mid del te gebruiken voor het behoud van een normale prostaat. Met Prosta Totaal wordt de inwendige verzorging van dit orgaan een stuk leuker. Het bevat immers ook een plantaardig 'pretpakket' voor meer seksu ele energie. Prosta Totaal bevat een uitgebreid complex aan kruiden met een goede invloed op de prostaatfunctie. Het gaat o.a. om de extracten van saw palmetto, pygeum en brandnetel wortel. Daarnaast is aan deze capsules bèta- sitosterol toegevoegd. Dit is een harsachtige substantie die wordt gewonnen uit dennen naalden en is goed voor het behoud van een gezonde prostaatfunctie. De lycopeen heeft een beschermende invloed op de gezonde cellen en weefsels en het mineraal zink is een belangrijke voedingsstof voor de prostaat. Prosta Totaal is dan ook een prima gezond heidsproduct voor het behoud van een nor male prostaat. 3 x meer energie! Als extraatje is aan Prosta Totaal een uitge breid complex van vitamines en kruiden toe gevoegd voor meer geestelijke, lichamelijke én seksuele energie. Het gaat o.a. om ginkgo biloba, groene thee, druivenpit en ginseng. Prosta Totaal is dan ook een prima formule voor moderne mannen, die willen blijven ge nieten van het leven. Oostburg: Body en Co, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Sas van Gent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 Voor het behoud van een normale prostaat Voor meer geestelijke, lichamelijke en seksuele energie Bevat een hoogwaardig kruiden complex voor de verzorging van de prostaat Met een uitgebreid vitamine- complex en activerende plantenextraten 1 verpakking Prosta Totaal (45 tabi.) van 17,95 voor€ 14,95 PZC ZEEUWS VLAANDEREN ^■1 i""a- 1 voordeelverpakking Prosta Totaal ootabi.) [11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55