Zeeland PZCI21 Gezondheidskaart in Kanaalzone m Verkoop stadhuisje niet rond Svitzer gaat gekanteld autoschip bergen ZEEUWS-VLAANDEREN Scheren en wassen graag Wij geven u de helft cadeau! U 1 Ambtenaren werken weer Dinsdag 17 juli 2007 Tip? redtern@pzc.nl Michael Rasmussen gelooft in zijn kansen op Touroverwinning Tijdgenoten van Michiel de Ruyter in papier-maché Provincie en gemeente slaan handen ineen voor bedrijventerrein. door Raymond de Frel middelburg - De provincie Zee land en gemeente Terneuzen wil len met een 'gezondheidskaart' helder maken welke gevolgen be drijfsontwikkelingen in de Kanaal zone kunnen hebben voor het mi lieu én de gezondheid van omwo nenden. De Zeeuwse commissaris van de koningin K. Peijs en Temeuzense wethouder F. van Hulle tekenden gisterochtend in het Middelburgse provinciehuis een intentieverkla ring om in het gebied tussen Gent en Terneuzen samen te werken op het gebied van infrastructuur, eco nomie en omgevingskwaliteit. „Zo ontwikkelen wij een gezondheids kaart, die voor een eenduidig mi lieubeleid zorgt. In een later sta dium willen we dit graag doortrek ken over de Vlaamse grens", aldus Peijs. In november moet deze grensoverschrijdende samenwer king worden bekrachtigd. Ook kijken de twee Zeeuwse part ners naar een zo goed mogelijke in passing van nieuwe infrastructuur (zoals de tunnel bij Sluiskil) in het gebied. Tenslotte pakken zij sa men het beheer en onderhoud van bedrijventerreinen op (denk aan beveiliging en inzameling van afvalstoffen). „In de Kanaalzone beperkt een bedrijf zich niet lan ger tot zijn eigen vierkante meters, De provincie Zeeland en gemeen- te Terneuzen slaan de handen in een op het gebied van milieu, in frastructuur en economie in de Kanaalzone. maar is er één duidelijke lijn op tal van gebieden", zegt Peijs. Klagende burgers en bedrijven die willen uitbreiden of zich in de Kanaalzone willen vestigen, kun nen voortaan terecht bij één loket. Peijs: „Een bedrijf maakt zijn plannen bekend bij slechts één lo ket, waarna de overheden samen alles uitzoeken. Zo kunnen bijvoor beeld de milieudiensten van de provincie en gemeente veel ef ficiënter werken. Het is nu zaak dat er concreet iets ge beurt. Want mensen worden pas enthousiast als ze dingen zien." Als de samenwerking met Vlaande ren is bekrachtigd, moet een aan tal projecten snel worden uitge voerd. Daarbij wordt onder meer gedacht aan een intensievere, grensoverschrijdende uitwerking van het opwekken van bio-ener- gie. De Brabants-Zeeuwse Werkgevers- kring, Kamer van Koophandel, Zeeland Seaports en de Zeeuwse Milieufederatie worden nauw bij de aanpak betrokken. pagina 23: Kanaalzone weer toe aan herstelronde Beoogde koper vraagt gemeente Sluis om uitstel van betaling. OOSTBURG - Veehouder Mark Versprille had maandag de handen meer dan vol aan zijn Bel gische blauwe. Morgen staat Oostburg in het te ken van de Fokveedag en Versprille heeft zestien runderen ingeschreven voor deze jaarlijkse ten toonstelling. En dus moesten de koeien zorgvul dig worden 'gesoigneerd'. Ofwel: scheren en was sen. 'Een grote beurt', vat de veehouder uit Groe- de samen, ook om de spiermassa van het stam boekvee beter te laten uitkomen. Oostburg geldt als voorselectie voor het nationaal kampioen schap in oktober in Utrecht. foto Peter Nicolai sint anna ter muiden - De Vlaam se kunstenaar-antiquair Elie Lam bert heeft de gemeente Sluis uit stel van betaling gevraagd voor de aankoop van het voormalige ge meentehuisje van Sint Anna ter Muiden. Burgemeester en wethouders van Sluis bespreken vandaag of ze het verzoek honoreren. De verkoop van het historische pandje aan het Marktplein van Sint Anna had vo rige maand nogal wat voeten in de aarde. Acties van de oppositie om het gemeentehuisje te bestemmen voor culturele doeleinden misluk ten. De meerderheid van de raad hield vast aan het streven naar de hoogste opbrengst. Lambert bood uiteindelijk 325.001 euro, ruim een ton meer dan de bodemprijs van het college. Tegen strevers waarschuwden dat de voormalige brocantehandelaar fi nanciële verplichtingen vaker niet was nagekomen. Maar het college zag geen aanleiding de verkoop aan een ander te gunnen. Of het stadhuisje nu alsnog naar de buur man gaat, die met ruim drie ton het op één na hoogste bod deed, moet vandaag duidelijk worden. verrebroek - Het Deens/Neder- landse bergingsbedrijf Svitzer (Wijsmuller) uit IJmuiden gaat het gekapseisde container-auto schip Repubblica di Genova in het Verrebroekdok op de linker Schel- deoever bergen. Het schip kapseisde begin maart voor de kade, vlak voor vertrek. De 34 bemanningsleden en 9 pas sagiers waren toen al van boord ge haald. De Repubblica had 300 con tainers en een groot aantal perso nenwagens en vrachtwagens aan boord. Een deel van de lading kwam tussen kade en schip te recht. Die werd eerder al door ber gers van Smit uit Rotterdam ge ruimd. De bergers willen een sta len constructie op de scheeps romp te bevestigen, die bij het recht takelen dienst kan doen als hefboom. De berging neemt twee maanden in beslag. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. vlissingen - Vijf van de elf Vlis- singse ambtenaren die gisteren weer aan de slag konden op het ge meentehuis, zijn inderdaad begon nen. De rest is met vakantie. Zij zijn niet uit onvrede weggebleven. Twee weken geleden werden twaalf ambtenaren die zich bezig houden met het Scheldekwartier abrupt naar huis gestuurd. Ze moesten drie maanden thuis blij ven, tot het onderzoek is afgerond. Maar al na anderhalve week waren ze weer welkom op het stadhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51