Zeeland PZCI21 Fizi bereidt zich voor op verandering Actie voor behoud van muziektent Bruinisse SCHOUWEN-DUIVELAND Ambtenaren weer aan het werk Wij geven u de helft cadeau! Plop Dinsdag 17 juli 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Michael Rasmussen gelooft in zijn kansen op Touroverwinning Tijdgenoten van Michiel de Ruyter in papier-maché Nieuwe visie op filmtheater geeft onrust binnen eigen gelederen door Ali Pankow ZIERIKZEE - Een nieuwe visie op het functioneren van filmtheater Fizi in Zierikzee leidt tot enige on rust binnen de eigen gelederen van deze vrijwilligersorganisatie. Enerzijds is er tevredenheid over de positieve uitslag van een onder zoek over het huidig reilen en zei len van Fizi. Anderzijds zijn niet al le betrokkenen gelukkig met de aanbevelingen voor veranderingen in de nabije toekomst. Hoofdmoot daarin vormt huisvesting op een andere locatie. Wat dat betreft heeft Fizi twee ij zers in het vuur. Het bestuur is in overleg met woningcorporatie Zeeuwland over toekomstige huis vesting in het voormalige U W-ge- bouw oftewel de oude katoenweve rij aan het Kerkhof in Zierikzee. Daarnaast is er ook de optie om deel te nemen aan het het op de langere termijn te realiseren Cul tuurhuis. De verbouwing van de katoenweverij tot multifuntionele podiumvoorziening zou naar ver wachting binnen ruim een jaar klaar kunnen worden. „Maar wij hebben niet echt haast. We hebben alle tijd om tot de bes te keuze te komen", zegt voorzit ter Daan van der Wekken van Fizi. Hij erkent dat er binnen de vrijwil- ligersgroep van het filmtheater 'ge nuanceerd wordt gedacht' over in- Onderzoek filmtheater toont veel positieve kanten van huidig functioneren. Meningen over mo gelijkheden nieuwe huisvesting enigszins verdeeld. woning in het pand van Zeeuw- land, maar wil daar op dit mo ment niet nader op ingaan. Vol gens hem is die onrust alleen een blijk van grote betrokkenheid bij de huidige locatie naast de Nobel- poort als herkenbaar baken. „Bovendien hebben we binnen het bestuur even mediastilte afge sproken, omdat bij Zeeuwland alle betrokkenen met vakantie zijn. In feite staat er over die mogelijke ver huizing nog niks meer op papier dan een paar potloodstrepen. On ze wensen zijn bekend en het is nu aan Zeeuwland de benodigde investering te berekenen", zegt de voorzitter. Intimiteit, gastvrijheid en gezellig heid zijn, volgens het onderzoeks rapport, belangrijke pijlers voor filmtheater Fizi in Zierikzee die ge koesterd dienen te worden. Daar naast dient het kleinschalige film theater wel enkele veranderingen door te voeren ten behoeve van een succesvol voortbestaan. Het betreffende onderzoek is ver richt door Eline Praet uit Zierikzee als stageproject voor haar oplei ding Service Management aan de Hogeschool Rotterdam. Het resul taat is een adviesrapport met als doel het aantal bezoekers met 25 procent te doen stijgen. Wie een maal een keer binnen is geweest, komt vaker terug bij Fizi, zo blijkt uit het onderzoek. Volgens Praet weten echter nog te weinig men sen af van het bestaan van het filmtheater, ondanks een brede PR-voering. Zaken die volgens de aanbevelin gen in het rapport met nieuwe huisvesting verbeterd kunnen wor den zijn: bereikbaarheid per auto, parkeergelegenheid en toeganke lijkheid voor rolstoelen. door Ton van den Nouweland BRUINISSE - De dorpsraad van Brui nisse heeft op de website Bru.nu een poll geplaatst waarop bewo ners zich kunnen uitspreken over het lot van de Bruse muziektent. Dorpsraadvoorzitter M. Meeuw- sen wil er eigenlijk niet over pra ten, maar zegt na enig aandringen dat hij de gemeente niet meer ge looft. „Ik hoor vanuit alle hoeken dat ze 'm willen slopen. De ge- eente belooft van alles, maar jet niets. Ik geloof er zo langza- ïerhand niets meer van." p Bru.nu geeft de dorpsraad toe veel meer gebeurt in de tent, maar dat sloop wel en het hart uit het dorp zou halen. „Het moet toch niet kunnen dat deze muziektent nu zonder meer verdwijnt? Het is een geschenk aan de bevolking van de gemeente Gorssel na de wa tersnoodramp van 1953. In 1956 in is het in gebruik genomen," aldus de dorpsraad. „Het is nog niet be kend wat er met de muziektent moet gebeuren," reageert wet houder R. van der Wekken. „We zijn bezig met een structuurschets voor de dorpskom. Daar komt dit onderwerp aan de orde. Vast staat dat dit ding versleten is." De ergernis over het gebrek aan on derhoud is groot in Bru. In februa ri wgrd de muziektent als ludiek protest ingericht als kippenhok. VLISSINGEN - Vijf van de elf Vlis- singse ambtenaren die gisteren weer aan de slag konden op het ge meentehuis, zijn inderdaad begon nen. De rest is met vakantie. Zij zijn niet uit onvrede weggebleven, benadrukt een van hen. Twee weken geleden werden twaalf ambtenaren die zich bezig houden met het Scheldekwartier abrupt naar huis gestuurd. Ze moesten drie maanden thuis blij ven, tot het onderzoek is afgerond. Maar al na anderhalve week waren ze weer welkom op het stadhuis. Het onderzoek loopt nog steeds. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Tip? redactie@pzc.nl Bekaf zijn ze, die jonge ouders uit Middelburg. Uren voordat ze zelf moeten opstaan, is hun jong ste al uit de veren. Vaak laten ze zich dan verleiden: een beetje spe len, tv aan, mee in bed met papa en mama: allemaal niet bevorder lijk voor de nachtrust. Dat gingen ze morgen eens hele maal anders doen, spraken ze af. Nergens op reageren, zoonlief ge woon in zijn eigen bed laten lig gen. Tot hij - jawel, alweer om zes uur- uitgeslapen was. „Ik wil Kabouter Plop kijken", was de wens van deze morgen. Zijn moe der had deze keer wel meteen het juiste antwoord klaar: „Ga maar terug naar bed. Kabouter Plop is nog lang niet wakker!" Voor velen is filmtheater Fizi in de schaduw van de Nobelpoort in Zierikzee inmiddels een begrip geworden. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45