Bakx als profaan de slag bij Kortrijk Eerste NK-zege Peter van de Wege .T F Ook Terneuzen weigert zijn spelers af te staan s„fgr. Weer winst voor Van der Lijke Brazilië countert zich naar winst op Argentinië in de Copa America w PZC Dinsdag 17 juli 2007 37 Hoek-aanvaller tekent tweejarig contract bij Belgische voetbalclub. door Barry van der Hooft BIERVLIET - Onder een deken van donkere wolken, met het onweer in de verte hoorbaar, werkte Hoek gisteravond de eerste training af! De bizarre weersomstandigheden in Biervliet pasten uitstekend bij het nieuws van de dag. Want het vertrek van Istvan Bakx kwam voor de hoofdklasser als een don derslag bij heldere hemel. De linksbuiten zette gisteravond in Gent zijn handtekening onder een tweejarig contract bij KV Kort rijk, dat uitkomt op het tweede ni veau in België. Vandaag wordt hij nog medisch gekeurd, maar beide partijen verwachten dat dat geen problemen zal opleveren. Met zijn contract op zak reed Bakx vanuit Gent naar Biervliet, waar hij rond 21.00 uur afscheid nam van zijn ploeggenoten bij Hoek. De Vlissinger werd tijdens het afge lopen seizoen uitgebreid bekeken door Eddy Mestdagh. De voorma lig trainer van Hoek is tegenwoor dig bij Kortrijk in dienst als scout en houdt zich ook bezig met de sa menstelling van de selectie. Kor trijk eindigde afgelopen seizoen als derde, maar kon in de nacom- petitie geen promotie naar het hoogste niveau afdwingen. „Nadat ze me benaderd hadden, f r'i '4 C' Hoek werkt in Biervliet zijn eerste training onder de nieuwe trainer Wim Hofkens (rechts) af. foto Peter Nicolai ben ik eerst eens gaan kijken met mijn vader", vertelde Bakx. „Daar na ben ik nog een keer alleen naar Kortrijk gegaan en heb ik ook in m'n eentje over de voorwaarden gesproken. Ze boden me een drie jarig contract aan, maar dat vond ik erg lang. Twee jaar is prima. Van af het eerste moment had ik een positief gevoel bij de club. Ze ver kochten geen praatjes en waren realistisch en enthousiast." Bakx gaat straks minimaal drie keer per week trainen bij de Bel gische profclub. De uitlooptrai ning, een dag na de wedstrijd, mag hij zelf in Vlissingen afwer ken. „We trainen vooral 's avonds, dus ik kan verder gaan met mijn studie aan de Hogeschool Zeeland. Dat vond ik belangrijk. Het was voor mij een grote verrassing toen Eddy Mestdagh belde. Ik had er he lemaal geen rekening mee gehou den." De aanvaller wil zich morgen bij de selectie van Kortrijk voegen, zo dat hij meekan op een trainings kamp naar de Ardennen. Hij komt 'Ze boden me een driejarig contract, maar dat vond ik erg lang. Twee jaar is prima.' bij een club met een rijke historie terecht, waar enkele Nederlanders hem voorgingen. „Anton Janssen, Hendrie Krüzen en Foeke Booy hebben er gespeeld", weet Bakx. „Dat ik nu vertrek is zuur voor _Hoek, maar voor mij is dit een mooie kans." Hoek, dat nu op zoek gaat naar een vervanger voor Bakx, werkte zonder zijn smaakmaker in de stro mende regen de eerste training af. Bij de entree van trainer Wim Hof kens ontbraken Joan van Belzen, Mamadouba Gueye en Ramazan Kesikbas nog vanwege vakantie. De nieuwelingen John Schot, Gio vanni Siereveld, Eric Atuahene, Bert den Hamer, Redouan El Lam- zi, Maarten van Rosevelt, Niels Bre- ijaert en Kenneth Okorley waren wel present. OOSTERZELE - Nick van der Lijke uit Middelburg heeft zondag in het Belgische Oosterzeele een wie lerkoers voor nieuwelingen gewon nen. Hij zat aanvankelijk niet mee in de kopgroep, maar sloot daar na verloop van tijd wel bij aan. Ver volgens maakte hij het in de sprint af Het was zijn achtste zege van het seizoen. Van der Lijke won zaterdag ook al de nieuwelingenwedstrijd van de Ronde van Philippine. Rallycrosser uit Zuiddorpe wint in Super 1600. door Henk de Winter VALKENSWAARD - Rallycrosser Peter van de Wege was al een paar keer dicht bij een overwinning in een NK-race van de Super 1600. Op het Eurocircuit in Valkens- waard was het zondag dan einde lijk zover. Met zijn Toyota Yaris door onze sportredactie DEN haag - Een stug verdedigend Brazilië heeft in de nacht van zon dag op maandag voor de achtste keer de Copa America veroverd. De hevig bekritiseerde ploeg van onder anderen Alex en Afonso Al- ves versloeg in de finale in het Ve nezolaanse Maracaibo Argentinië met 3-0. Argentinië, dat met de sterkste spe lers naar Venezuela was afgereisd, kon zijn favorietenrol tegen de ge havende selectie van de Braziliaan se bondscoach Dunga in de finale niet waarmaken. Brazilië counter de zonder problemen naar een rui me overwinning, waarvoor de ba sis al na vijf minuten was gelegd. Verdediger Roberto Ayala zette de toon door de opkomende Ar- senal-huurling |ulio Baptista geen strobreed in de weg te leggen. Vlak voor rust tikte Ayala de bal zelf in het Argentijnse doel. Waar de Brazilianen de verdediging pot dicht hadden getimmerd, daar liet Alex vier de winst in de Copa. de tegenstander achterin de ene steek na de ander vallen. De beslis sing viel na rust toen Daniel Alves, opnieuw uit een counter, de derde Braziliaanze goal maakte. „We heb ben veel kritiek gekregen, maar uit eindelijk zijn wij de kampioenen. Dat telt", zei Robinho, topscorer van het toernooi met zes goals. was de autocoureur uit Zuiddorpe voor de eerste keer iedereen in zijn klasse te snel af. „Eindelijk", zei Van de Wege na af loop. „Misschien is het raar om te zeggen, maar er is een zware last van mijn schouders gevallen." Van de Wege begon, na drie heats, vanaf de tweede startrij in de be slissende finalerace in de klasse voor opgevoerde auto's met een ci linderinhoud tot i6oocc. Al vanaf de eerste meters lag de Yaris op kop, met in zijn kielzog de Opel Corsa van Helmonder Harrie Dee- len. Zonder ook maar één keer in de problemen te komen, kwam de Yaris met meer dan twee auto leng tes verschil over de meet. Ard-Jan Logmans (Seat Ibiza) uit Voor Peter van de Wege valt een zware last van zijn schouders. De rallycrosser uit Zuiddorpe was al vaak dicht bij winst, maar heeft nu pas zijn eerste overwinning. 's-Heer Arendskerke werd negen de in de Super 1600, Martein Riss- eeuw (Citroen Saxo) uit Zaamslag finishte als veertiende. In de Supercars twee wiel aange dreven klasse eindigde Ko Kasse uit Veere (Opel Astra OPC) als der de. In de Formula Rallyracing werd Martyn Ferket uit Graauw zesde en legde Sjakko de Visser uit Sluiskil beslag op de achtste plaats. In de Ford RST Junior Cup kwam Mandy Kasse er als zesde uit. IMMP* Zeeuws elftal gewijzigd aan de aftrap voor oefenduel met NAC. door Barry van der Hooft GOES - Het Zeeuws elftal treedt vanavond voor de tweede keer de ze maand aan tegen een profclub. Na de nederlaag twee weken gele den in Sluis tegen Germinal Beer schot Antwerpen (0-6) is van avond NAC Breda de tegenstan der. Het duel wordt gespeeld op het veld van Goes en begint om 19.30 uur. De Brabantse eredivisionist, waar de uit Middelburg afkomstige Ro gier Veenstra speelt, heeft een trai ningskamp belegd in Cadzand en speelt later deze week ook nog te gen het Belgische FC Brussels. In vergelijking met de wedstrijd te gen Germinal Beerschot Antwer pen is de Zeeuwse selectie op een aantal plaatsen gewijzigd. Zeeuws- Vlaamse voetballers als doelman Niels Meesen (AZW), Arjan Ha melink (Zaamslag) en Maarten Scheerders (HW'24) hebben deze keer geen uitnodiging gekregen. Ook Maarten Brasser (Arnemui- 'NAC Breda speelt later deze week ook nog tegen het Belgische FC Brussels' den), Gert-Jan Tierie (Goes) en keeper Danny de Vries (GPC) ont breken. Voetballers van de hoofdklassers Hoek en Kloetinge ontbreken, om dat de wedstrijden niet in de voor bereiding passen. Ook spelers van Terneuzen hebben geen toestem ming gekregen voor het Zeeuws elftal uit te komen. Dennis de Kra ker, Maik de Wolf en Dwight van Hulle kregen een uitnodiging, maar trainer Ardian Lekaj weiger de zijn spelers af te staan. De selectie van het Zeeuws elftal (met rugnummers): 1. Léon Weeda (GPC), 1. Sven Wolkenhauer (Goes), 2. Ronnie Hil- lebrand (SSV'65), 3. Geert Bosschaart (Goes), 4. Gérard de Nooijer (RCS), 5. Corjan Marijs (Arnemuiden), 6. Leon van Belzen (Arnemuiden), 7. Arjan Koopmans (Rillandia), 8. Dangelo Martien (Vlissin gen), 9. Dennis de Nooijer (RCS), 10. Christiaan Boon (SSV'65), 11. Joey van der Zweep (Vlissingen), 12. Jordy den Toonder (Goes), 13. Jan Baaijens (SSV'65), 14. Alfaro Pentury (Zaamslag), 15. Kees Duitemeijer (Terneuzense Boys), 16. Jari Vyaene (HW'24), 17. Alper Koq (Zeelandia Middelburg).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39