Seve Ballesteros stopt ermee Spoedarbitrage Suarez 30 juli 36 Dinsdag 17 juli 2007 PZC W Spaanse golficoon geeft profbestaan op en gaat verder bij de senioren. door Cer Hendriksen CARNOUSTIE - Severiano Balleste ros stopt met professioneel golfen. De Spanjaard kondigde gisteren tij dens een drukbezochte persconfe rentie in Carnoustie, waar hij 32 jaar geleden debuteerde in het Brits Open, zijn afscheid aan. Ballesteros won driemaal het Brits Open en schreef tweemaal de US Masters op zijn naam. Hij gaat af bouwen in de Champions Tour, de Amerikaanse toernooiencyclus voor veteranen. „De moeilijkste be slissing van mijn leven", om schreef 'Seve' de afweging ermee te stoppen. „Al verscheidene maanden ver keerde ik in twijfel. Het was een groot innerlijk gevecht. Mijn ver stand zei keer op keer dat ik ermee moest ophouden, maar mijn hart wilde dat ik zou doorgaan op wed strijdniveau. Dus dat was een hele tijd problematisch." De 50-jarige Ballesteros vertelde dat hij om de sfeer te proeven al even actief is geweest in de senio- Severiano 'Seve' Ballesteros Geboren: 9-4-1957 (Pedrerïa). Nationaliteit: Spaanse. Woonplaats: Bilbao/Monaco. Lengte: 1,83 m. Burgerlijke staat: gescheiden van Carmen Botin. Kinderen: Baldomero Javier (1990), Miguel (1992), Car men (1994). Golf: speelt sinds zijn zevende, profdebuut in 1974. Europese Tour: 49 titels; eer ste 1976 (Dutch Open), laatste 1995 (Spaans Open). PGA Tour: 9 titels. Majors: 5 titels; Brits Open (1979, '84, '88), Masters (1980, '83). Ryder Cup: 9 deelnames; ge wonnen in 1985, '87, '89 (on beslist), '95 en '97 (als cap tain). rentour. „Dat heeft me echt aan het denken gezet. Ik kwam tot de conclusie dat het heilig vuur er niet meer is. Ik heb altijd hard ge werkt, van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat, al mijn energie in golf gestopt, honderd procent gefocust. Het is mooi geweest. Ik heb nog een aantal goede jaren te gaan. Daarin wil ik graag wat meer aan dacht besteden aan mijn drie kin deren, vrienden en relaties." De duidelijk geëmotioneerde Bal lesteros, prof sinds 1974, kreeg on langs ook een fysieke waarschu wing. Hij onderging onderzoeken in het ziekenhuis wegens lichte hartklachten. De Spanjaard groei de in de jaren zeventig en tachtig uit tot een van de meest succesvol le en charismatische Europese gol fers. Hij had een belangrijk aan deel in het doorbreken van de ja renlange Amerikaanse hegemonie in de Ryder Cup. Op The Belfry won Europa in 1985 voor het eerst sinds 1957. De Australiër Peter Thompson, die het Brits Open vijf keer op zijn naam bracht, roemde de kwalitei ten van Ballesteros. „Hij is naast Sam Snead het grootste natuurta lent dat ooit mijn pad heeft ge kruist. Zulke begenadigde golfers zie je bij hoge uitzondering. Zijn prestaties hebben het bevestigd." UITSLAGEN TENNIS Amersfoort. Mannen. Eerste ronde: Haase ■rr'(Ned) - Mantilla (Spa) 6-3 6-2, Devilder (Fra) - Calleri (Arg/5) 6-3 6-1, Korolev (Rus) - Hrbaty (Slw/6) 6-3 6-7 (3) 6-3, Zabaleta (Arg) - Vlie gen (Bel) 6-3 6-3, Simon (Fra) - Ramirez Hidal go (Spa) 6-2 6-4, Hanescu (Roe) - Montanes (Spa) 7-6 (3) 4-6 7-6 (4). Dubbelspel, eerste ronde: Smit/Van Haasteren (Ned) Behrend/Kas (Dui) 6-3 3-6 10-7. Palermo. Vrouwen. Eerste ronde: Birnerova (Tsj) - Krajicek (Ned/1) 6-2 6-4, Klösel (Dui) - Pironkova (Bul) 6-2 6-3. VOETBAL Maracaibo. Copa America, finale: Brazilië - Ar gentinië 3-0 (2-0). 4. Julio Baptista 1-0, 40. Ayala 2-0 (eigen doelpunt), 70. Daniel Alves 3-0. Scheidsrechter: Amarilla (Par). Gele kaart: Alex, Doni, Gilberto, Julio Baptista, Josué (Bra), Mascherano, Teves (Arg). AGENDA dinsdag ATLETIEK 2e Rabobank Zomerloop Groede. 19.30 uur: jeugd (750 meter). 19.40 uur: jeugd (1500 me ter). 19.50 uur: 3300, 6600 en 9900 meter. In schrijven: kantine voetbalvereniging Groede, Traverse, Groede. WIELRENNEN Ronde van Clinge. Locatie: 's-Gravenstraat, Clinge. Categorieën: elite, beloften, amateurs A. Aanvang: 19.00 uur. Afstand: 85 kilometer. Jonkman zet opmars voort in Middelburg middelburg - Arjan Jonkman heeft zijn opmars van de laatste weken doorgezet bij het DRV Mae- neblusscherstoernooi. De thuisspe- ler versloeg in de 3-categorie bij de mannen Robert van Hees met 6-4 6-0. Vlissinger Brian Dijkstra is morgen zijn volgende tegenstan der. In de 4-categorie van het dub belspel verloren de thuisspelers Coen de Water en Roelof van Gilst al in de eerste ronde. Bennie Provoost blijft ongeslagen den haag - Het internationale damtoernooi DNC Open in Den Haag telt na drie van de negen speelronden nog vijf spelers zon der puntverlies. Onder hen is Ben nie Provoost uit Aagtekerke. Sa men met de Nederlander Anton Van Berkel heeft hij net als Joeri Anikejev, Jean-Marc Ndjofang en Daouda Diakité nog steeds de maximale score. Michaëlla Krajicek direct uitgeschakeld PALERMO - De overgang van gras naar gravel is Michaëlla Krajicek slecht bevallen. De achttienjarige Nederlandse tennisster verloor gis teren al in de eerste ronde van het WTA-toernooi van Palermo. De als eerste geplaatste Krajicek, kwartfinalste op Wimbledon, had weinig in te brengen tegen de Tsje chische Eva Birnerova: 2-6 4-6. Met deze opponente vormt ze in Italië ook een dubbel. Dubbel succes voor atleet Wouter Jansen oordegem - Atleet Wouter lansen heeft het twee persoonlijke re cords gelopen. Het ex-lid van Dy namica, tegenwoordig uitkomend voor Atilla in Tilburg, liep tijdens de Memorial Leon Buyle in het Belgische Oordegem de 800 meter in 1.57.21. Tijdens de Open Eindhovense kampioenschappen liep hij vervol gens de 1500 meter in 4.01.10. Mazzoleni spreekt afscheid tegen ROME - Wielrenner Eddy Mazzole ni heeft gisteren ontkend dat hij zijn fiets aan de kant zet. De bijna 34-jarige Italiaan is in Italië betrok ken bij een diepgaand dopingon derzoek. Naar aanleiding daarvan zou hij besloten hebben te stop pen. De nummer drie van Ronde van Italië ontkende later woorden van die strekking gebruikt te heb ben, ondanks een persbericht van zijn werkgever Astana. Twintig plaatsen winst voor Sluiter AMERSFOORT - Raemon Sluiter heeft twintig plaatsen winst ge boekt op de wereldranglijst. De Rotterdamse tennisser dankt deze stijging aan zijn plaats in de halve finales bij het challengertoernooi in Scheveningen. Hij staat nu 150e op de ranglijst. Robin Haase is op nummer 130 nog altijd de beste Nederlander. Peter Wessels klom naar de 205e plaats. GRONINGEN - De spoedarbitrage die Luis Suarez heeft aangespan nen tegen FC Groningen is vastge steld op maandagavond 30 juli in het KNVB-sportcentrum in Zeist. De Uruguayaan wil langs die weg een overgang naar Ajax afdwin gen. De uitspraak van de arbitrage commissie is bindend. Hoger be roep is niet mogelijk. Suarez heeft op spoedarbitrage aangedrongen om zo snel mogelijk aan te kunnen sluiten bij de voor bereiding van Ajax op het nieuwe seizoen. De Amsterdamse club wil hem graag laten debuteren in het Amsterdam Tournament begin au gustus. Luis Suarez bevindt zich nog in zijn geboorteland. Hij heeft nog va kantie omdat hij heeft meegedaan aan het WK onder 20 jaar in Cana da. Hij vliegt op 23 juli van Monte video terug naar Nederland. Een dag later arriveert hij op Schiphol. Een dag later wordt hij op de trai ning verwacht bij FC Groningen. De Spanjaard Severiano Ballesteros kondigde gisteren zijn afscheid aan: „De moeilijkste beslissing van mijn leven. foto Matt Campbell/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38