Stef Clement heeft nog niet genoten Ploegleider: Vino helemaal hersteld Sinkewitz naar Duits ziekenhuis Wauters: Leuk dat ik een opvolger heb Tour Frances PZC Dinsdag 17 juli 2007 35 - Renner van Bouygues ontdekt elke dag weer beetje meer van Tour. door Ad Pertijs ticnes - Soms is het goed dat je niet alle goed bedoelde adviezen van je baas opvolgt. „Hij zei tegen ons: als je moet Tossen, zoek dan McEwen op. Die komt altijd op tijd binnen." Stef Clement kon er gistermorgen op het zonnige ter ras voor zijn hotel in Tignes harte lijk mee lachen. De pijn lijdende McEwen kwam (veel) te laat bin nen en de Brabander van Bouy gues Telecom zit nog in koers. „Het zou wat zijn. Naar huis moe ten omdat je keurig hebt gedaan wat tijdens de tactische bespre king is gezegd." Een week Tour heeft Clement er nu opzitten. „Wat zal ik er van zeg gen. Ik heb nog niet echt kunnen genieten van mijn eerste ronde. Dat was wel een van mijn uit gangspunten. Het ging moeizamer dan ik had verwacht. Ik kon alleen maar volgen. Het is niet fijn dat je voelt dat je niet lekker rijdt. In Dauphiné Libéré had ik een heel ander gevoel. Toen ging het alle maal veel gemakkelijker." Ondertussen heeft een bloedon derzoek uitgewezen wat de oor zaak is van het krachteloze gevoel. „Een tekort aan ijzer en hemaglobi- ne. Het is fijn om te weten wat pre cies de oorzaak is, maar ik baal er wel van. Dat bloedonderzoek da teert van de start in Londen. Het was beter geweest om ons twee weken eerder te testen. Dan kun je er nog iets aan doen. Nu krijg ik wel medicijnen om de tekorten aan te vullen, maar eer ze aanslaan zijn we weer een poos verder." In de etappe naar Tignes ontdekte 'Het ging moeizamer dan ik had verwacht. Ik kon alleen maar volgen.' Clement weer een beetje meer van de Tour. „Het valt niet mee om in de afdaling naar voor te rij den om bidonnen af te geven. Even ging het bijna helemaal fout. Wilfried Peeters raakte met zijn ploegleiderswagen mijn achter wiel. Niet met opzet natuurlijk, maar van kwaadheid gooide ik mijn bidon naar hem. Kon ik me weer laten afzakken om een nieu we te halen." Na afloop vroeg Clement zijn teammaat Pineau om diens bidon te koesteren. „Omdat die bidon bijna het einde van mijn Tour bete kend had. Onderweg moest ik nog even denken aan het boek dat on langs is uitgekomen over West-Bra bantse Tourrenner. Ze willen mij opnemen in de tweede druk. Ik dacht nog: dat had een kort hoofd stuk kunnen zijn. Zes keer meege- spurt, twee keer gelost." Toeschouwer is inmiddels uit coma en buiten levensgevaar. ALBERTVILLE - De zondag zwaar ge vallen Patrik Sinkewitz verlaat de Ronde van Frankrijk. De Duitse renner van T-Mobile werd gisteren vanuit Frankrijk overgebracht naar een ziekenhuis in Duitsland. Sinke witz botste zondag na afloop van de achtste etappe bij het terugrij- den naar zijn hotel op een toe schouwer. Sinkewitz hield verwon dingen aan het gelaat, schouder en knieën over aan het ongeval. De toeschouwer, die met zwaar hoofd letsel in coma lag, is gisteren weer bij kennis gekomen en is buiten le vensgevaar. Sinkewitz is alweer de derde ren ner van T-Mobile die de Tour moet verlaten. Zondag gaven ook de Australische kopman Michael Rogers en de Brit Mark Cavendish op. Naast T-Mobile is ook Agritu- bel na een dikke week koers al drie man kwijt. Ook Rabobank (Frei- re), Lampre, CSC, Milram, Francai- se des Jeux, Discovery Channel, Predictor-Lotto, Barloworld, Cais- se d'Epargne en Saunier Duval zijn al een renner uit hun negen koppige team kwijt. Aan de negen de etappe zouden dinsdag 171 ren ners moeten beginnen. 17 juli-159,5km Modane 72km Val-d'lsère l'lseran FRANKRIJK ~fl5km Le Jo Le Villaron Télégraphe s_ 3 3 km 99km A O Bramans 60km Le Galibier 122km Le Monêtier- 143 km Briancon 159,5km Bloedonderzoek heeft uitgewezen wat de oorzaak is van het krachteloze gevoel van Stef Clement. „Een tekort aan ijzer en hemaglobine." Le Galibier Le Télégraphe 2645m Val-d'lsère 1885m foto CPD Hushovd verzwakt door antibioticakuur; het is onzeker of hij doorgaat. door onze sportredactie ticnes - Aleksandr Vinokoerov laat vanaf vandaag zien dat hij de Ronde van Frankrijk gaat winnen. Dat beweerde Mare Biver, de ploeg leider van Astana, gisteren tijdens de eerste rustdag in de Ronde van Frankrijk. Vinokoerov had vrijdag, zaterdag en zondag zichtbaar last van diepe wonden in beide knieën en elle boog. Hij fietste rond met maar liefst dertig hechtingen. „En toch heeft hij de schade beperkt gehou den", doelde Biver op de achter stand van 5.23 van de renner uit Kazachtsan op leider Michael Ras mussen. „Dinsdag zal iedereen tij dens de Alpenetappe zien dat Vi nokoerov weer bijna helemaal de oude is. Hij is zó sterk. Vinokoerov geeft niet zo snel op." Het is nog niet duidelijk of Thor Hushovd vandaag aan de start van de negende etappe van de Tour verschijnt. De Noorse sprinter van Crédit Agricole heeft last van een verkoudheid en is verzwakt door een antibioticakuur. Eerste gele-truidrager Rabobank-ploeg rijdt clinic naar La Plagne. door Alexander van Eenennaam LA PLAGNE - Marc Wauters was in 2001 de eerste en tot gisteren de laatste wielrenner van de Rabo bank die in de Ronde van Frank rijk ooit de gele trui om de schou ders had. Zondag volgde de Deen Michael Rasmussen hem op. „Dat werd tijd." Wauters deed gisteren mee aan de beklimming naar La Plagne, een clinic van de Rabobank. De Belg, nog maar een jaar gestopt als ren ner, reed vlot omhoog en stapte in bocht vijf (vanaf de top geteld) even af om de andere deelnemers bidons aan te reiken. „Het werd tijd dat ik een opvolger kreeg. Ik vind het leuk. Het is voor mij al zes jaar geleden. Ik dronk 's avonds twee glaasjes champagne, zoals altijd na een zege. Ik ging pas om elf uur naar bed en was ver moeid. Ik werd na die etappewinst in Antwerpen en het veroveren van het geel echt geleefd. Ik ging van interview naar interview." De volgende dag was Wauters nog steeds niet helemaal topfit, maar het was een prachtervaring om in het geel door België te rijden en vooral door zijn woonplaats Lum- men te fietsen. „Al die camera's waren op mij gericht. Ik ben nog gauw even afgestapt om mijn vrouw een zoen te geven." Van het geel kon hij niet lang genieten. „Het was die dag een soort Luik-Bastenaken-Luik. Uiteindelijk bleven er 70 man over, maar wa ren er wel 120 gelost. Ik was een van de laatsten van de voorste groep die moest lossen, helaas." Tijden prominenten Duatleet Armand van der Smis sen legde de klim naar La Plag ne gisteren als snelste af van de Rabo-genodigden. Hij klom de 21 kilometer in 55.26 mi nuten. Schaatser Carl Verheijen (1.01,54) en ex-hardloper Mar- ko Koers (1.05,35) werden tweede en derde. Schaatsster Paulien van Deute- kom was de snelste vrouw in 1.10,40, vóór Ireen Wüst (1.12,12).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37