PZCIss Bergop ga ik het verschil maken Moreau: Tour heeft een leider nodig 37 Tour 5 Frah Dinsdag 17 juli 2007 Istvan Bakx vertrekt alsnog bij Hoek; hij gaat naar Kortrijk Tip? sport@pzc.nl Golflcoon Ballesteros zet een punt achter zijn profloopbaan Niemand bij Rabobank heeft moeite met de ambities Rasmussen. door Ad Pertijs ticnes - Michael Rasmussen, de ge le bergkoning van de Tour, resi deerde gisteren heel toepasselijk in hotel Montana. Sinds gisteren vraagt de hele wielerwereld zich af of de tengere Deen voor Rabo bank de Tour kan winnen. Ras mussen is er van overtuigd. In een (in Denemarken) live uitgezonden persconferentie „Bergop ga ik het verschil maken", zei hij. De ploegleiding houdt liever een slag om de arm. „Zaterdag, na de tijdrit in Albi weet ik pas of hij goed genoeg is om de Tour te win nen", zei Erik Breukink. Tot die tijd koestert hij de kansen van kop man Denis Mentsjov evenzeer als die van zijn Deense klimgeit. Mentsjov zegt ondertussen rustig te blijven. „De echte Tour begint zaterdag pas in Albi." Het heeft er alles van weg dat Michael Rasmus sen op een slimme wijze de macht heeft gegrepen in zijn eigen ploeg. „Hij zei ons zaterdag dat hij de an dere dag de gele trui wilde pakken. Dat hebben wij dan te respecte ren", zei ploegmaat Michael Boo- gerd. Dat hij nu zijn zinnen heeft gezet op de Tourzege, vindt de Ne derlander ook niet vreemd. „Als je zo de gele trui pakt, heb je recht van spreken. Hij wint hem niet door vlak voor de finish twintig se conden te pakken." De manier waarop de ploeg de pers gisteren na de ochtendtrai ning ontving in Montana, kan ech ter te denken geven. In een zaaltje beneden stond Rasmussen als ge- le-truidrager de internationale me dia te woord. Gelijktijdig konden boven in de lounge de andere ren ners in gezellige zitjes hun woord je doen. Het is toch al het beeld Michael Boogerd heeft er geen moeite mee dat Michael Rasmus sen zijn zinnen op de Tourzege heeft gezet. „Hij heeft recht van spreken", vindt hij. dat de buitenwereld heeft van Ras mussen en zijn ploeg. Dat de Deen dus zijn eigen weg gaat. Voorlopig slaagt Rabobank erin naar de buitenwereld toe om eens gezind over te komen. „We heb ben de trui en Denis blijft onze klassementsrenner", zei Thomas Dekker. „Het bijt elkaar niet. De meeste ploegen werken met twee kopmannen. Vinokoerov en Klö- den bij Astana, Schleck en Castre bij CSC, Pereiro en Valverde bij Caisse d'Epargne om drie voorbeel den te noemen." Eerste gele trui is voor Kai Reus ticnes - De gele trui die Michael Rasmussen zondag in de Ronde van Frankrijk op het podium kreeg uitgereikt, is voor Kai Reus. Directeur Theo de Rooij van de Ra- bo-ploeg brengt het door alle Ra- bo-Tourrenners gesigneerde tricot vandaag naar Grenoble, waar Reus in het ziekenhuis in kunstmatig co ma gehouden wordt. De 22-jarige renner raakte ernstig gewond bij een val tijdens een training. Haase naar tweede ronde in Amersfoort amersfoort - Robin Haase heeft zich gisteren geplaatst voor de tweede ronde van de Dutch Open in Amersfoort. De Haagse tennis ser versloeg de Spanjaard Felix Mantilla met 6-3 6-2. Haase moet het in zijn tweede par tij opnemen tegen de Fransman Nicolas Devilder, die de als vijfde geplaatste Argentijn Agustin Calle- ri uitschakelde. Speer beschadigde nier en lever verspringer rome - De speer die de Franse ver springer Salim Sdiri vrijdag tijdens Golden League in Rome in de rug trof, heeft meer lichamelijke scha de aangericht dan gedacht. De lans drong niet vier, maar tien centime ter het lijf van de atleet binnen en raakte een nier en de lever. „Opera ties lijken niet nodig, als het goed is helen de wonden vanzelf', zei de ongelukkige Fransman. Shota Arveladze traint weer bij AZ alkmaar - Shota Arveladze heeft gisteren de training hervat bij AZ. De Georgische spits mag en wil weg, maar kan nog geen nieuwe werkgever vinden. Aanvankelijk leek hij zijn laatste voetbaldagen te gaan slijten in Qatar. Later meldde het Spaanse Levante een overeen komst met Arveladze te hebben ge troffen. Van beide transfers is voor alsnog geen sprake. Spanjaard Valverde tipt Franse hoop als Tourwinnaar. door onze sportredactie ticnes - De Tour heeft een leider nodig. Die uitspraak was gisteren op de rustdag van de Ronde van Frankrijk in Tignes afkomstig van de Fransman Christophe Moreau, zelf één van de outsiders voor de eindzege. De inmiddels 36-jarige kopman van AG2R deed zondag achter etappewinnaar Michael Ras mussen diverse pogingen om enke le concurrenten kwijt te raken, maar haalde daar uiteindelijk nau welijks profijt uit. Volgens de ervaren winnaar van de Dauphiné Libéré is het ontbre ken van een echte leider een han dicap voor zijn eigen ambities. „Zondag had de koèrs volledig a 1- ders kunnen verlopen als de aan val van de Australiër Michael Ro gers niet in een crash was geëin- 'Nog steeds zijn tien tot vijftien renners in staat deze ronde te winnen.' digd. Hij had zich in een winnen de positie kunnen plaatsen, want wij lieten hem gaan." Rogers (T-Mobile) kwam ten val en moest de strijd staken. In de ogen van Moreau is alleen de Astana-ploeg in staat de koers in Frankrijk te controleren. Maar die ploeg heeft zo zijn eigen pro blemen met de blessures van de kopmannen Aleksandr Vino koerov en Andreas Klöden. „Hun valpartijen en de daarbij opgelo pen fysieke ongemakken zijn niet in mijn voordeel", aldus de num mer zeven van het algemeen klas sement. Moreau: „Nog steeds zijn tien tot vijftien renners in staat de ronde te winnen." Moreau werd gisteren door de Spanjaard Alejandro Valverde als grootste kandidaat voor de eindze ge naar voren geschoven. „Moreau is gevaarlijk. We hebben in de Dau phiné gezien waartoe hij in staat is. Zondag was hij enorm sterk in de slotklim. Hij reed met veel zelf vertrouwen", meende Spanjaard, die zelf ook geregeld wordt getipt als mogelijke Tourwinnaar. Valverde wilde gisteren Vino koerov en Klöden nog niet afschrij ven. Het fysiek aangeslagen Asta- na-koppel kan in de ogen van de Spanjaard nog steeds een belangrij ke rol spelen. „Vinokoerov heeft zondag alleen op de slotklim zwaar geleden. Op alle andere be klimmingen was hij sterk." Zijn teamgenoot Oscar Pereiro Sio, vorig jaar verrassend tweede en bij een toekomstige schorsing van Flo yd Landis zelfs alsnog de winaar van 2006, had een andere mening. „Het is een inschattingsfout te den ken dat Vinokoerov de sterkste ren ner van Astana is. Voor mij zijn dat Klöden en Kasjetsjkin. Als Vi nokoerov net als zondag op de slot klim problemen blijft houden, moet Astana de kaart van Klöden spelen." Het heeft er alles van weg dat Michael Rasmussen (links) op een slimme wijze de macht heeft gegrepen bij de Rabo-ploeg. „Hij zei ons zaterdag dat hij de andere dag de gele trui wilde pakken. Dat hebben wij dan te respecte ren", zei ploegmaat Michael Boogerd (rechts). foto Bas Czerwinski/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35