'Op het terras zitten kan altijd' Op visite bij een 30 \ANBEVOUEN GRASMAAIERS £jf) Tramper PZC Café De Vriendschap in Terneuzen. Wei TERNEUZEN w eer of geen weer. Op een terras zitten kan altijd maar waar? „Een historisch café voor jong en oud", beschrijft de bourgondiër R. Timmerman uit Terneuzen. Dit café met een au thentieke interieur en een terras heeft de gasten veel te bieden. Naast cola, sinas en Nederlands bier biedt het een groot assorti ment aan Belgische bieren. Hij heeft het over café de Vriend schap in Terneuzen. „Hier ko men veel vaste gasten, die overdag een lekker biertje komen drinken. In de late avonduren is het café he laas niet geopend. Zelfs de burge meester is hier vaste klant", aldus Timmerman. Het gezelligste terras van Zee land is volgens Tonn van Craenenbroeck in Oostkapel- le te vinden bij café Boschhoek. „We fietsen vaak van de Oranje plaat, via Veere naar Domburg en we stoppen hier altijd voor een drankje en een broodje. In de winter is dit een heerlijk ter ras om tot rust te komen omdat het terras wordt verwarmd. Zelfs de vogels houden van dit terras vanwege de druiventrossen die hier groeien." 3 „Heerlijke stoelen. Het is cen traal gelegen. Er loopt vrien delijk personeel rond en er staan planten op het terras", zegt Astrid Verloo uit Zierikzee. Restaurant de Beuze heeft een leuk aangekleed terras en hierdoor heeft het een bepaalde uitstraling waardoor je niet kan doorlopen zonder een drankje te nuttigen. „Alleen je schrikt wel een klein beetje wanneer één van de obers de rekening komt brengen want het is vrij prijzig maar tegen woordig is alles duur", vindt As trid. POWER EQUIPMENT •Tot 50% stiller De sterksten in hun klasse Perfecte kwaliteit, prima prestaties en comfort Voor meer informatie en advies: Ml-/ 's-Gravenpolder Tel. 0113 -311 451 4 "Eetcafé Duinlust in Kou- dekerke heeft een terras met een zonnige ligging. Er staat hier weinig wind. Af en toe rijden er auto's langs maar dat zijn er hoogstens drie in een uur waar door je ongestoord van je drankje kan genieten. Het is niet duur en als je verkoeling zoekt, heb je aan de andere kant van de duinen, de zee", zegt P. Brasser uit Koudeker- ke. Laura Kersseboom uit Goes 5 zegt: „Ben je alleen of met een groep vrienden, op het terras van Pubbles in Goes kan je altijd bij een ander tafeltje aanschuiven. Het heeft een gezelli ge sfeer. Het gaat er ook om welke mensen er zitten en waar ik het goed mee kan vinden. Als het kouder begint te worden, gaat de terras verwarming aan. Ook dat is ide aal." Morgen: Wie heeft de mooiste tuin van Zeeland? Zoek ze en geef het aan ons door. Overmorgen: In welk zwembad kan je je uren vermakenPak je zwem spullen en mail het naar ons: zomer@pzc.nl Geen mooiere provincie dan Zee land. ledereen die er woont heeft wel zijn favoriete plekje. Een prach tig stil strandje, de mooiste toren of de leukste duinwandeling: laat het ons weten. In de rubriek aanbe volen geven we tips van lezers door aan lezers. Mail uw favoriete plek naar ons: zomer@pzc.nl Kijk ook op onze website: www.pzc.nl of schrijf naar: Zomerredactie PZC, Postbus 31, 4460 AA Goes Bellen kan ook: 0113-315504 door Jenneke Schepens Europa's grootste opvang voor reptielen, slangen en amfibieën gaat schuil achter twee prachtige 17e eeuwse gevels in het centrum van Vlissingen. De eerste grote hagedis die de rep tielenzoo opving was een leguaan. Vandaar dat voor de Latijnse naam van groene leguaan is gekozen, Igu ana. Voor de schermen worden zo'n 500 dieren tentoongesteld in 120 terraria. Achter de schermen verblijven nog eens honderden (soms zelfs duizenden) dieren in quarantaine. Iguana heeft de meeste terraria, de meeste capaciteit en de meeste soorten dieren in huis, waaronder enkele bijzondere bewoners. Zeer zeldzaam en wereldwijd al- ZOMERAGENDA OP PAD Schelpdierentocht Vanuit Yerseke de Oosterschelde op met m.p.s. Adriana - Yerseke waar de schelp dieren liggen te verwateren. De gidsen la ten u o.a. zien hoe de mossel- en oester vissers te werk gaan. In de maanden juli en augustus van dinsdag t/m zondag van 14:30 tot 16:00 uur. Geen afvaarten op 14 en 28 juli en 18 augustus. Yerseke Marstrand 'Rondvaarten en Sport- visserij" steiger aan de parkeerplaats/ Bea- trixhaven. Informatie: 06-222089393. Roofvogelshow Demonstratie met verschillende soorten roofvogels. Oostkapelle, Terra Maris, 16.30 en 19.00 uur. Kermis De jaarlijkse Kermis. Vlissingen, binnenstad, van 10.00 tot 24.00 uur. Historische markt. Veere, 10.00-17.00 uur; Toeristenmarkt Seizoensmarkt Zoutelande, 12.00 - 21.00 uur. Maritieme markt Met o.a. braderie, straattheater, kinder spelen, poppenkast, roofvogelshow en Middeleeuwse ambachten. Zierikzee, 8.00-16.00 uur; Stilte-avond Stilte-avonden, voor bezinning en gebed. Kerk open voor bezichtiging. Domburg, Sint-Willibrorduskapel, 20.30-21.30 uur. y Boekentafel Boekentafel met nieuwe boeken en orgel spel. Wereldwinkel aanwezig. Kerk open voor bezichting. Domburg, Dorpskerk, 20.30-21.30 uur. Boswachterij Westerschouwen Rondlei ding door de boswachterij. De bosexcur- sie begint om 19.00 uur vanaf de Excur- sieschuur van Staatsbosbeheer bij de hoofdingang van de boswachterij aan de Kraaijensteinweg 140 in Westenschou- wen. Aanmelden is verplicht.Aanmelden en reserveren: VW Schouwen-Duiveland. Telefoon 0900-20 20 233. MUZIEK Beiaardconcert Beiaardier David Hunsberger geeft een concert vanaf de Lange Jan. Middelburg, Abdijplein, 18.45 uur. Koorschool De Zeeuwse Koorschool opent op dins dagmorgen in de zomervakantie haar deu ren een uur voor alle belangstellenden. Er is dan een openbare repetitie. Goes, Zeeuwse Koorschool, 11.00 tot 12.00 uur. leen in Iguana te bewonderen is een zwarte bandvaraan. Vanwege zijn kleur is deze varaan zo bijzon der. Het is namelijk een melanist, het tegenovergestelde van albinist. Net als albino's wit zijn en rode ogen hebben, is melanisme een zwarte pigmentafwijking. Hij heeft al een respectabele leeftijd en is misschien nog maar enkele ja ren in Iguana te bewonderen. Het zwaarst zijn waarschijnlijk de reuzenschildpadden. De oudere schildpadden wegen zo'n 170 kilo. De lichtste wegen nu iets over de 100 kilo, dit zijn nog echte kleuter tjes. Toen deze negen kleintjes in 1990 binnenkwamen wogen ze sa men nog geen vijf kilo. Ze zijn in middels al zeventien jaar, maar omgerekend naar mensenlevens is In de Burghse pastorietuin (Kerkstn Burgh worden vanavond verhalen rond de vuurkorf. Aanvang 19.00 ui In Aagtekerke is vandaag ti zien hoe paling wordt: geroc springkussen voor de jeugd aardewerk uit Roemenië vei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32