Yerseke wacht metamorfose in Oostburg 14^5 Nu 7,95 Ook deze zomer gaan de bobteams op pad Sloggi Heren Boxer Vrachtwagens blokkeren weg tussen Goes en Zandkreekdam Wpzc Dinsdag 17 juli 2007 25 Recreatie, wetenschap en aquacultuur zijn pijlers toekomstvisie. door Luc Oggel yerseke - Een kennisboulevard, een horecastrook en een hotel. Het komt allemaal in Yerseke, als het aan het dagelijks gemeentebe stuur van Reimerswaal ligt. Het zijn enkele ideeën die deel uitma ken van een ambitieuze toekomst visie voor het mosseldorp, waar aan binnen het gemeentehuis een jaar is gewerkt. De toekomstvisie is gebaseerd op drie pijlers: aquacultuur, recreatie en wetenschap. Met name de wa terkant van Yerseke krijgt, uitge smeerd over een periode van vijf tien a twintig jaar, een flinke op pepper. „Yerseke is een merknaam. We moeten de potentie beter be nutten", zegt wethouder J. de Kun- der, die namens het college in de projectgroep zit. „Om tot deze vi sie te komen, zijn we figuurlijk met een helikopter boven het dorp gaan hangen en hebben we ons afgevraagd: wat willen we? Daar is dit uitgekomen." Er zijn tijdens de totstandkoming gesprekken gevoerd met diverse partijen, zoals het Oosterschelde- museum, camping Zon en Zee, Prins en Dingemanse en de onder nemersvereniging. „Ze waren alle maal blij dat er eindelijk eens iets gaat gebeuren", aldus De Kunder. Hij benadrukt dat het nog puur om een visie gaat. „Sommige pun ten zijn al heider, andere moeten nog worden uitgekristalliseerd. De gedachte is om in elk geval iets op papier te hebben, zodat we aan de hand daarvan samen met anderen tot een complete uitwerking kun nen komen." Een in het oog springend onder deel van de plannen, waarmee Rei merswaal volgens De Kunder 'op korte termijn' wil beginnen, is een zogeheten 'kennisboulevard'; een PJJ Reimerswaal heeft ambitieuze plannen voor Yerseke. Die moe ten het dorp weer aantrekkelijk maken voor toeristen, bedrijven en ondernemers. clustering van het Oosterschelde- museurn, een bezoekerscentrum en onderzoeksinstituut Imares aan de Havendijk. De oesterputten worden in de vi sie behouden vanwege hun cul tuur-historische waarde. Maar om de 'belevingskant' te versterken is de aanwezigheid van horeca ge wenst. Tussen de oesterputten en de ken nisboulevard zou een hotel moe ten verrijzen, op de kop van de Molenpolder die op zijn beurt weer zou moeten worden omge vormd tot woongebied. De raadsfracties mogen op 4 sep tember hun licht laten schijnen over de plannen tijdens de opinie raadsvergadering. oostburc - Oostburg haalt vanaf eind deze week vijf Europese we reldsteden in huis. Amsterdam, Brussel, Berlijn, Londen en Parijs presenteren zich in het centrum van Oostburg, in zestig ton zand. Kunstenaars van De Gevormde Zandkorrel maken bekende gebou wen. Zo staan de Eifeltoren en de Are de Triomphe model voor Pa rijs en is Amsterdam te herkennen aan een rijtje grachtenpanden. De kunstenaars zoeken ook inspiratie in beelden en stereotypen van di verse nationaliteiten. Zo vertegen woordigt Manneke Pis Brussel en een man met bier en braadworst Duitsland. Alle sculpturen staan over twee weken overeind en blij ven vervolgens de hele maand au gustus staan. BOB zoekt toeristen op om ze te informeren over gevaren alcohol. door Frank van Cooten nieuwvliet - De BOB-teams van Veilig Verkeer Nederland gaan ook deze zomer op pad om het pu bliek te informeren over de geva ren van rijden onder invloed. BOB staat voor Bewust Onbeschonken Bestuurder. Voor het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland (ROVZ) blijft deze boodschap belangrijk. Ook in de zomer. 'Zomer is vakantie. Vakantie is feest. Naar het strand en uitgaan in kroeg en eetgelegenheid. Lekker vrij, lekker los. Biertje erbij of een wijntje. Maar dan niet meer achter het stuur. Die boodschap blijft be langrijk, zeker ook in de zomer'. BOB is volgens het ROVZ mond ig Vrijdag begint de BOB-zomercam- pagne in Zeeland. Het publiek wordt geïnformeerd over de ge varen van rijden met teveel drank op. dels een begrip. In het belfort in Sluis werd de campagne in decem ber 2000 officieel aan Zeeland en Nederland gepresenteerd. Sluis heeft dus wat met BOB en andersom. Daarom wordt deze zo mer een extra accent op Sluis ge-' legd. Aan de drie invalswegen van de stad komen grote spandoeken. Aan de historische lantaarnpalen worden banieren bevestigd. Met de folder in de hand kunnen de BOB-teams laten zien welke straffen staan op rijden onder in vloed. Wie bij het BOB-team een blaast- est doet en de absolute o (mgl) scoort, verdient de nog immer fel begeerde sleutelhanger. Er zijn ook t-shirts en speelkaar ten met BOB-opdruk te verdienen en zelfs een enkele opblaasBOB uit de bekende televisiespot. Deze opblaasBOB is een landelijke hy pe. De BOB-teams doen onder meer campings, avondmarkten en fees ten aan. De teams rijden ook rond met een voorlichtingsbus. De BOB zomertoer begint vrijdag 20 juli in Aagtekerke. GOES - De Deltaweg tussen Goes en de Zandkreekbrug was gistermiddag tussen kwart voor twee en vijf uur af gesloten door een ongeval met twee vrachtwagens en twee personenauto's. Op het kruispunt tussen de afsla gen Wilhelminadorp en Wolphaartsdijk reden twee vrachtwagens op elkaar. Een ervan vervoer een contai ner met fosfor. De ander vervoerde zand. De inhoud daarvan kwam deels op het wegdek terecht. De brand weer heeft het zand moeten opruimen. Een van de chauffeurs raakte gewond. Het verkeer werd omgeleid; mondjesmaat werden er auto's over het kruispunt toe gelaten. foto Willem Mieras SPECIAALZAAK Klokstraat 21, Goes Verkoop van stadhuisje is nog niet rond sint anna ter muiden - De Vlaam se kunstenaar-antiquair Elie Lam bert heeft de gemeente Sluis uit stel van betaling gevraagd voor de aankoop van het voormalige ge meentehuisje van Sint Anna ter Muiden. Of het stadhuisje nu als nog naar de buurman gaat, die het op één na hoogste bod deed, moet vandaag duidelijk worden, als B en W beslissen over het verzoek van Lambert. Markt en vermaak op maritieme dag zierikzee - Vandaag is het maritie me dag in Zierikzee. Tussen 10.00 en 17.00 uur staat het centrum weer bol van de activiteiten. Er is een braderie, een hobby- en creamarkt, kunst- en ambachten markt en kindervermaak met pop penkast en trampoline. Nieuw zijn kramen rondom het Kraan plein. Daar worden onder meer mosselen gekookt. Eén gewonde bij kop-staartbotsing middelburg - Op de Schroeweg in Middelburg vond gistermorgen een aanrijding met twee personen auto's plaats. Een 63-jarige bestuur der uit Middelburg moest afrem men vanwege een verkeerslicht dat op rood sprong. Een 67-jarige bestuurder uit Vlissingen die ach ter hem reed botste tegen hem aan. Beide voertuigen raakten be schadigd. Eén inzittende liep nek- klachten op. Avondwandeling over de bloemdijken kwadendamme - Een gids van Na- tuurmonumenten begeleidt 25 juli een wandeling over de bloemdij ken van Zuid-Beveland. De gids vertelt over het ontstaan van de bloemdijken en de bijzondere planten en vlinders. De excursie begint om 19.00 uur op de Zwaak- sedijk 5 in Kwadendamme. Aan melden: 0113-644044 of via www.natuurmonumenten.nl. Clown Bassie komt naar Burgh-Haamstede burgh-haamstede - Televisie- clown Bassie geeft op 21 juli een voorstelling in dorpshuis De Schut- se in Burgh-Haamstede. In de Lachspektakelshow spelen behalve Bassie ook Evert van den Bos als de toneelmeester, Charlie als het brutale buurjongetje en buikspreker/goochelaar Peter Grooney. Het optreden begint om 19.00 uur en de kaartverkoop is bij de supermarkt aan de Noordstraat. Zeeuws jazzcombo speelt in rozentuin KATS - Het Zeeuwse jazzcombo Jaz- zebel geeft zaterdag 21 juli een con cert in de theatertuin van de Zeeuwse Rozentuin in Kats. Sylvia Klein (zang), Fred Flohr (gitaar), Jan Net (tenorsax) en Tony Wes- dijk (contrabas) geven een eigen interpretatie aan bestaand jazz-re- pertoire. Het concert van Jazzebel begint om 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27