Zeeland Eigenaren willen sloop Ruimzicht Filmtheater Zierikzee moet gaan verhuizen Scherp let ook op de prijs Staatsbosbeheer start met aanleg burg 22 I Dinsdag 17 juli 2007 PZC Veel mensen kunnen de weg naar het filmtheater in Zierikzee niet vinden. Het aantal bezoekers kan met 25 procent stijgen. foto Ronald den Dekker Nieuwe visie op filmtheater geeft onrust binnen eigen gelederen. door Ali Pankow zierikzee - Een nieuwe visie op het functioneren van filmtheater Fizi in Zierikzee leidt tot enige on rust binnen de eigen gelederen van deze vrijwilligersorganisatie. Enerzijds is er tevredenheid over de positieve uitslag van een onder zoek over het huidig reilen en zei len van Fizi. Anderzijds zijn niet al le betrokkenen gelukkig met de aanbevelingen voor veranderingen in de nabije toekomst. Hoofdmoot daarin vormt huisvesting op een andere locatie. Wat dat betreft heeft Fizi twee ij zers in het vuur. Het bestuur is in overleg met woningcorporatie Zeeuwland over toekomstige huis vesting in het voormalige U W-ge bouw oftewel de oude katoenweve rij aan het Kerkhof in Zierikzee. Daarnaast staat ook de optie voor deelname binnen het op de lange re termijn te realiseren Cultuur huis open. De verbouwing van de katoenweverij tot multifiintionele podiumvoorziening zou naar ver wachting binnen ruim een jaar ge realiseerd kunnen worden. „Maar wij hebben niet echt haast. We hebben alle tijd om tot de bes te keuze te komen", zegt voorzit ter Daan van der Wekken van Fizi. Hij erkent dat er binnen de vrijwil- ligersgroep van het filmtheater 'ge nuanceerd wordt gedacht' over in woning in het pand van Zeeuw- land, maar wil daar op dit mo ment niet nader op ingaan. Vol gens hem is die onrust alleen een blijk van grote betrokkenheid bij de huidige locatie naast de Nobel- poort als herkenbaar baken. Intimiteit, gastvrijheid en gezellig heid zijn, volgens het onderzoeks rapport, belangrijke pijlers voor filmtheater Fizi in Zierikzee die ge koesterd dienen te worden. Daar naast dient het kleinschalige film theater wel enkele veranderingen door te voeren ten behoeve van een succesvol voortbestaan. Het betreffende onderzoek is ver richt door Eline Praet uit Zierikzee als stageproject voor haar oplei ding Service Management aan de Hogeschool Rotterdam. Het resul taat is een adviesrapport met als doel het aantal bezoekers met 25 procent te doen stijgen. Wie een maal een keer binnen is geweest, komt vaker terug bij Fizi, zo blijkt uit het onderzoek. Volgens Praet weten, ondanks een brede PR-voe- ring, nog te weinig mensen af van het bestaan van het filmtheater. Za ken die volgens de aanbevelingen in het rapport met nieuwe huisves ting verbeterd kunnen worden zijn: bereikbaarheid per auto, par keergelegenheid en toegankelijk heid voor rolstoelen. Nieuwe appartementen naast de golfbaan in Domburg. door Nadia Berkelder DOMBURG - Het vakantiecomplex Ruimzicht in Domburg wordt ge sloopt. Aan de Schelpweg in Dom burg komt een nieuw gebouw met vakantieappartementen. Dat heeft de vereniging van eigenaren beslo ten. Het nieuwe gebouw moet in het voorjaar van 2009 klaar zijn. Begin mei werd het complex door de gemeente ontruimd nadat uit een rapport bleek dat het gebouw niet stabiel was. Dat was het zelfs nooit geweest, was de conclusie. De gemeente ontruimde het ge bouw en sloot het vervolgens af. Sinds die tijd staat het leeg. Vrij snel erna besloot de vereni ging van eigenaren om twee moge lijkheden te onderzoeken: renova tie van het bestaande pand of sloop en nieuwbouw. Architect Eg- bert Hoogenberk maakte alvast een eerste ontwerp voor een nieuw complex. Hoogenberk, van het Bureau voor Harmonische Ar chitectuur, is bekend vanwege zijn ontwerpen in historische sfeer. In het nieuwe Ruimzicht komen zes appartementen meer dan nu, 48 in totaal. Die appartementen, op de extra bovenverdieping, wor den verkocht. De vereniging van ei genaren verwacht met de op brengst de helft van de bouwkos ten terug te kunnen verdienen. De vereniging heeft een claim inge diend bij de verzekering, omdat het gebouw beschadigd zou zijn door een storm. De verzekering heeft laten weten niets te willen vergoeden. Volgens bestuurslid E. Schouten (55 De vereniging van eigenaren van vakantiecomplex Ruimzicht in Domburg heeft besloten om het gebouw te slopen. Er komt een nieuw appartementencomplex. waren de eigenaren het snel eens. „Het bestuur gaat ervan uit dat al le eigenaren straks op dezelfde plaats terug kunnen komen. Als blijkt dat het voor mensen finan cieel moeilijk is, dan moeten we beslissen om wat kleinere apparte menten te bouwen." De nieuwe appartementen wor den ruimer. De oude waren onge veer 32 vierkante meter, de nieuwe worden bijna zestig vierkante me ter. „Dat de nieuwe appartemen ten straks beter verhuurbaar zou den zijn was niet het uitgangs punt", zegt Schouten. „Het uit gangspunt van de meeste eigena ren is om de appartementen zelf te gebruiken." Wethouder J. Bostelaar (PvdA) zegt blij te zijn dat er voor nieuw bouw is gekozen. „Wij juichen het toe dat er een architectonisch ver antwoorde oplossing komt. In het bestemmingsplan zit nog wel ruimte." Daardoor zijn geen plano logische procedures nodig. □2 Onderzoek filmtheater toont veel positieve kanten van huidig functioneren. Meningen over mo gelijkheden nieuwe huisvesting zijn enigszins verdeeld. Pannenkoekenfeest voor opbouw Gambia aagtekerke - De protestantse kerk in Aagtekerke houdt dinsdag 24 juli het jaarlijkse pannenkoeken- feest. In de feesttent op de hoek van de Pekelingseweg-Aagtekerkse- weg kan vanaf 17.30 uur onbeperkt pannenkoeken worden gegeten. De entree is drie euro voor kinde ren tot en met twaalf jaar en vijf euro voor volwassenen. De op brengst gaat naar de stichting steun en opbouw Gambia. Zomeravondconcert in de kerk in Domburg domburg - Het mandoline-accor- deonduo Folie a Deux geeft op woensdag 25 juli een concert in de protestantse kerk in Domburg. Het duo speelt muziek van tango componisten als Piazzolla en Ma- lando, maar het speelt ook Russi sche en Zuid-Europese volksmu ziek. De muzikanten spelen ook solowerk. Het concert begint om 20.30 uur. De toegang is gratis. Man nacht in cel na mishandeling chauffeur vlissingen - Een 46-jarige man uit de gemeente Veere is in de nacht van zondag op maandag aangehou den omdat hij een taxichauffeur had geslagen. Dat gebeurde in een horecagelegenheid aan de Prins Hendrikweg in Vlissingen. De man dacht dat hij de chauffeur kende van een eerdere ruzie. De man is naar Torentijd gebracht. Gisterochtend is hij vrijgelaten. De chauffeur raakte niet gewond. Met de paardentram door de natuur oostkapelle - Bezoekers van na tuurmuseum Terra Maris kunnen zondag een rit maken met de paar dentram. De koetsier vertelt tij dens de rit over de bijzonderhe den van het landschap. Het ritje sluit aan bij wat er in het museum en de landschapstuin te zien is. Wie mee wil rijden, moet zich van tevoren aanmelden. De rit begint om 13.30 uur. Geparkeerde truck brandt uit in Vlissingen vlissingen - Aan de Commando- weg in Vlissingen is in de nacht van zondag op maandag de cabine van een vrachtwagen uitgebrand. De aanhanger die naast de truck geparkeerd stond, raakte bescha digd. De recherche onderzoekt de oorzaak van de brand. Daarbij wordt gebruik gemaakt van opna men van een bewakingscamera. Resultaten van het onderzoek wa ren gisteren nog niet bekend. Tentoonstelling helpt bij bestrijding boktor veere - Twee Veerse fotografen ex poseren deze maand in de Kleine kerk aan de Kapellestraat in Veere. David Pouwer heeft de Grote kerk van verschillende kanten gefotogra feerd. Adri Franke heeft natuurfo to's gemaakt. De expositie is op werkdagen te zien van 13.30 tot 16.30 uur. De opbrengst gaat naar de aktie 'Help de boktor de kerk uit'. Bezwaarprocedures tegen reconstructie monument lopen nog. zierikzee - Staatsbosbeheer gaat beginnen met de reconstructie van de Karolingische burg in Burgh-Haamstede. Dat is mogelijk geworden na uitspraak van de be stuursrechter in Middelburg. Tegen de aanleg van de historische burg loopt een juridische bezwa renprocedure. Zolang de rechter daarin geen uitspraak heeft gedaan mag nog niet met het werk begon nen worden. Maar Staatsbosbe heer heeft haast, want de procedu res nemen zoveel tijd in beslag dat de natuurorganisatie de subsidies kwijt dreigt te raken. Daarom is vorige week aan de rech ter gevraagd de opschortende wer king op te heffen en dat is toegewe zen. De rechter heeft overigens nog geen uitspraak gedaan over de bezwaren zelf Dat kan dus beteke nen dat Staatsbosbeheer straks het werk alsnog moet stoppen als blijkt dat de rechter de bezwaarma kers gelijk geeft. Het is de bedoeling op korte ter mijn met de aanbesteding van het werk te starten en dan moet eind augustus de aanleg beginnen. De Karolingische burg is een Rijksmo nument en geniet daarom bescher ming. Chef-kok Mart Scherp begint eigen restaurant in Middelburg. door Maurits Sep MIDDELBURG - Mart en Dhani Scherp verruilen restaurant De Bourgondiër in Vlissingen voor Ten Weijngaert in Middelburg. Zij openen hun eigen restaurant, on der hun eigen naam: Scherp. Ten Weijngaert verdwijnt als naam en ook het karakter van het restaurant wordt anders, kondigt chef-kok Mart Scherp aan. „Wij gaan er een moderner interieur van maken, maar met behoud van oude elementen, zoals houten bal ken. We kiezen voor wit linnen, zwarte stoelen. Frisser dan nu." Op 7 augustus krijgen Mart Scherp en zijn vrouw Dhani de sleutel. Half oktober gaat de zaak open. „We wilden al langer voor onszelf beginnen. Ik heb in het Groot Para dijs gewerkt toen ze een Michelin- ster kregen. Ik heb ook in Inter 'Een bib gourmand is misschien nog wel mooier dan een ster' Scaldes gewerkt, in Nolet Het Reij- merswaele in Yerseke en in Het Binnenhof in Goes. Ik sta nu vijf jaar in De Bourgondiër. Maar voor een baas werken wil ik niet meer." Restaurant Scherp gaat, zoals de chef-kok gewend is te doen, veel met verse Zeeuwse producten wer ken. Zeekraal bijvoorbeeld. „Verse producten zijn het halve werk. En waarom een tilapia uit Suriname als je hier mooie tarbot, tong en schol hebt? Vis wordt de hoofd moot, maar er komt ook vlees op de kaart. Zeeuws lamsvlees." Mart Scherp kreeg drie jaar gele den een bib gourmand van Miche- lin, een onderscheiding voor een kwalitatief goed menu voor min der dan 33 euro. In zijn eigen zaak gaat Scherp op die voet verder: goede menus voor 30 euro. „Een ster is mooi, maar kan ook een drempel zijn omdat mensen den ken dat het eten dan duur is. Een bib gourmand is daarom mis schien nog wel mooier dan een ster."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24