PZCI21 Ambtenaren zijn weer aan de slag Visserijdagen in Bruinisse Plop Blauwe Maandag op Viissingse kermis Svitzer gaat gekanteld autoschip op de linker Scheldeoever bergen Dinsdag 17 juli 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Michael Rasmussen gelooft in zijn kansen op Touroverwinning Tijdgenoten van Michiel de Ruyter in papier-maché Vijf medewerkers aan de slag, de rest heeft geplande vakantie. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Vijf van de elf Viis singse ambtenaren die gisteren weer aan de slag konden op het ge meentehuis, zijn inderdaad begon nen. De rest is met vakantie. Zij zijn niet uit onvrede weggebleven, benadrukt een van de ambtena ren, maar hadden deze vakantie al gepland. Twee weken geleden werden twaalf ambtenaren die zich bezig houden met het Scheldekwartier abrupt van dit project gehaald. Er waren problemen ontstaan die op dit moment door externe deskun digen onderzocht worden. De ambtenaren zouden drie maanden thuis moeten blijven, tot het on derzoek is afgerond. Maar al na an derhalve week zag het college geen aanleiding meer hen langer thuis te laten. Het onderzoek loopt nog steeds. De twaalfde medewerker keert overigens niet terug, hij begint bin nenkort bij een nieuwe werkgever. „De afgelopen weken waren vrese lijk", zegt een ambtenaar die weer aan het werk is gegaan. Maar de reacties gisterochtend van zijn col lega's waren hartverwarmend. „Ze waren ontzettend meelevend. Ik kwam echt in een warm bad. We hebben vandaag veel met elkaar ge praat." De directie is een ander verhaal, zegt hij. „Er is toch wel sprake van een vertrouwensbreuk. Wij vin den dat we beschadigd zijn. Van De vakbond AbvaKabo heeft zon- dagavond de betrokken ambtena ren geadviseerd de emoties uit te schakelen en weer naar het ge meentehuis te gaan. de directie of het college heb ik vandaag niemand gesproken." X. van de Scheur van de AbvaKa bo heeft zondagavond nog met een aantal ambtenaren gesproken. „Ze waren erg emotioneel. Vooral uitspraken over hen die de wet houder in de media heeft gedaan, zijn heel hard aangekomen. Van je baas verwacht je toch iets anders." Van de Scheur heeft de medewer kers geadviseerd de emoties opzij te zetten en aan de slag te gaan. Ook heeft hij hen op het hart ge drukt er vooral met elkaar over te praten. Met de gemeente heeft Van de Scheur nog geen contact gehad. „Donderdag praat ik op nieuw met de ambtenaren. Dan zullen we de gebeurtenissen eva lueren en kijken wat we verder moeten doen." Juridische stappen ondernemen is volgens hem voorlopig niet aan de orde. „Waartegen dan? Tegen iets wat een wethouder in de pers heeft gezegd? Nee, daarvoor moet ze maar verantwoording afleggen aan de gemeenteraad." M. van der Weerden van de CNV heeft gisterochtend wel met wet houder T. Verhage (PvdA) gespro ken. De rest van de dag was hij niet bereikbaar. BRUINISSE - Noem iets en er valt van te proeven, aan mee te doen, naar te luisteren en van te genie ten. In Bruinisse gaat donderdag, veelzijdig als altijd, de 46ste editie van de Visserijdagen van start. Met sensatie, zoals de motorstunt- show en trialdemonstratie door Nederlands kampioen Alex van den Broek (zaterdag op het Haven- plateau). Bijzonder ook is de Army Spekta kelshow met Evergreens for Ever. Er zijn optredens in alle café's, op straat loop je kans de Zeeuwse per cussieband Hardslag tegen het lijf te lopen. En shantykoor Neptunus treedt op op het Havenplateau. Donderdag staat vooral in het te ken van de creativiteitsmarkt en al lerlei kinder- en jeugdactiviteiten. Vrijdag is dé dag waar het vooral draait om palingroken en braderie. Zaterdag wordt de braderie voort gezet. Visserijgerelateerde bedrij ven laten van zich horen via de maritieme bedrijvenpresentatie. Er is een grote vlootshow van de Bruse vissersvloot, want daar is het uiteindelijk allemaal om begon nen. Ook het Bruinisser Vissers koor ontbreekt niet. Het programma is te vinden op www.visserijdagen-bruinisse.nl. Tip? redactie@pzc.nl Bekaf zijn ze, die jonge ouders uit Middelburg. Uren voordat ze zelf moeten opstaan, is hun jong ste al uit de veren. Vaak laten ze zich dan verleiden: een beetje spe len, tv aan, mee in bed met papa en mama: allemaal niet bevorder lijk voor de nachtrust. Dat gingen ze morgen eens hele maal anders doen, spraken ze af Nergens op reageren, zoonlief ge woon in zijn eigen bed laten lig gen. Tot hij - jawel, alweer om zes uur- uitgeslapen was. „Ik wil Kabouter Plop kijken", was de wens van deze morgen. Zijn moe der had deze keer wel meteen het juiste antwoord klaar: „Ga maar terug naar bed. Kabouter Plop is nog lang niet wakker!" VERREBROEK - Het Deens/Neder- landse bergingsbedrijf Svitzer (Wijsmuller) uit IJmuiden gaat het gekapseisde container-auto schip Repubblica di Genova in het Verrebroekdok op de linker Schel deoever bergen. Het schip kapseisde begin maart voor de - kade, vlak voor vertrek. De 34 bemanningsleden en 9 pas sagiers waren toen al van boord ge haald. De Repubblica had 300 con tainers en een groot aantal perso nenwagens en vrachtwagens aan boord. Een deel van de lading kwam tussen kade en schip te recht. Die werd eerder al door ber gers van Smit uit Rotterdam ge ruimd. De bergers willen een sta len constructie op de scheeps romp bevestigen, die bij het recht takelen dienst kan doen als hef boom. De berging neemt twee maanden in beslag. VLISSINGEN - In Tilburg is-ie roze, in Vlissingen blauw. De maandag tijdens de Viissingse kermis moet een traditie worden. Niet voor homo's, maar voor liefhebbers van het Nederlandstalige (levens)lied. Gisteravond beleefde Vlissingen de tweede Blauwe Maandag, met als hoogtepunt een optreden van de Havenzangers (foto). In een aantal cafés traden daarna Nederlandse artiesten op, of er werd alleen muziek van vaderlandse bo dem gedraaid. De Blauwe Maandag is 'op een blauwe maandag' bedacht, verklaart medeorgani sator Willem van Haaren van café Popeye de naam. „En alleen Nederlandse muziek, dus denk ook maar aan Delfts blauw. En als je echt lol hebt, word je blauw." foto Lex de Meester Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23