Bankentrio verbetert bod op ABN Amro Sociaal akkoord bij Arkema Lagere omzet Philips door ingezakte verkoop -> www.dienstverleningaanhuis.szw.nl Belastingdienst pzc Dinsdag 17 juli 2007 1 3 Fortis, RBS en Banco Santander blijven azen op Nederlandse bank. amsterdam - Het bankentrio For tis, Royal Bank of Scotland en Ban co Santander heeft gistermorgen het bod op ABN Amro, exclusief de Amerikaanse dochter LaSalle, verbeterd. De prijs per aandeel van 38,40 euro is niet verhoogd, maar de verhouding in contanten ten opzichte van aandelen Bank of Scotland is omhoog gebracht van 79 procent naar 93 procent. Dat be tekent dat het bod financieel dui delijker is geworden: meer cash geld in plaats van aandelen in de Schotse bank, waarvan de waarde op termijn maar moet worden af gewacht. „Dat is goed nieuws voor beleg gers", zegt analist Ivo Luiten van fi nanciële instelling IRIS in een eer ste reactie. „Cash is makkelijker in te schatten dan aandelen, waarvan CZ neemt klanten Delta Lloyd over amsterdam - Zorgverzekeraar CZ neemt alle klanten van het zorg- verzekeringsbedrijf van de finan ciële dienstverlener Delta Lloyd Groep over. De ongeveer 350 medewerkers bij Delta Lloyd 8c OHRA Zorg gaan per 1 januari 2008 over naar CZ, zo maakten de bedrijven gisteren bekend. Febo-kroket gaat de grens over amsterdam - De beroemde Fe bo-kroket gaat de grens over. Er blijkt grote vraag naar de oer-Hollandse snack vanuit toeris tische landen als Spanje en Tur kije, maar ook uit China, Zuid-Amerika en Dubai. Dat zeg gen Febo-directeuren Hans en Dennis de Borst in een aantal vak bladen. Ford: verkoop Volvo niet aan de orde detroit - De Amerikaanse autofa brikant Ford ontkent dat het zijn onderdeel Volvo wil verkopen. Een woordvoerder van het con cern verklaarde dat berichten van die strekking niet waar zijn. Diverse media hadden eerder mel ding gemaakt van mogelijke ver koop van de Zweedse autoprodu cent. VVD verontrust over Braziliaans rundvlees brussel - De WD is zeer veront rust over berichten over lakse con trole op rundvlees in Brazilië, een aanzienlijke producent van rund vlees. Boeren in het land romme len maar aan met oormerken en groeihormonen. Ze vervoeren run deren uit gebieden met mond- en klauwzeer, meldde de Europese landbouworganisatie Copa Cogeca gisteren. de koers kan schommelen." Luiten vindt het niet gek dat de drie ban ken ABN Amro op hetzelfde ni veau waarderen na de verkoop van dochter LaSalle. „Er is straks onge veer 15,5 miljard dollar extra in kas. Daar is niks mis mee!" Met an dere woorden: de verkoop van de Amerikaanse dochter (aan Bank of America - red.) heeft ABN Amro eerder aantrekkelijker dan minder geliefd gemaakt voor deze kapers op de kust. Zij kwamen met het nieuwe bod hoewel de Nederland se bank het bankentrio blijft afwij zen ten faveure van het Britse Bar clays. De Hoge Raad bepaalde vori ge week dat ABN Amro de doch ter mocht verkopen zonder daar eerst een aandeelhoudersvergade ring voor bijeen te roepen. PJI Er is een beter bod op ABN Am- ro uitgebracht door het banken trio Fortis, Royal Bank of Scot land en Banco Santander. De bank bestudeert het voorstel. EU beperkt heffing op digitale camera's brussel - De gevreesde EU-hef- fing op import van digitale fotoca mera's treft alleen zeer geavanceer de camera's. Dit blijkt uit recente documenten van de Europese Commissie, die gisteren zijn be kendgemaakt. Verwacht werd dat op digitale fotocamera's dezelfde heffing van 5 of 12,5 procent zou komen als op videocamera's. Olieprijs staat bijna op recordstand londen - De prijs van ruwe Noord- zee-olie heeft gisteren bijna een nieuwe recordprijs bereikt. Een vat Brent-olie noteerde op de termijn- markt in Londen halverwege de ochtend 78,37 dollar, niet ver van het oude record van 78,65 dollar in augustus vorig jaar. De prijs van lichte Amerikaanse olie steeg naar 74,35 dollar per vat (van 159 liter). ASML onthult nieuwe chipmachine amsterdam - Chipfabrikant ASML heeft gisteren een nieuwe chipmachine onthuld. De zoge noemde Twinscan XTuooo moet chipproducenten de gelegenheid bieden om de productiekosten met 30 procent te drukken. De machine kan op een silicium- schijfje lijntjes produceren van 80 nanometer breed. Transavia verhoogt brandstoftoeslag schiphol - Transavia verhoogt de gemiddelde brandstoftoeslag op vliegtickets met 3,50 euro. De luchtvaartmaatschappij ziet zich hiertoe genoodzaakt door de geste gen olieprijzen. De afgelopen maand is de olieprijs sterk opgelo pen, onder meer door werkzaam heden op olieplatforms in de Noordzee en verhoogde speculatie op de markt. Aanvankelijk werd gedacht dat ABN Amro daarmee een minder aantrekkelijke overnameprooi was geworden. Het bankentrio toont nu aan dat LaSalle een lekker snoepje was, maar dat ruim 15 mil jard dollar in contanten ook niet te versmaden is. ABN Amro bestu deert het herziene overnamevoor- stel van het consortium, zo liet een woordvoerder van de bank gis teren weten. Bestuurder Achmed Kansouh van vakbond CNV Dienstenbond vindt dat als Fortis slaagt in zijn opzet delen van ABN Amro in te lijven, het personeel van beide ban ken een 'overnamebonus' moeten ontvangen. „Als je een bod kan neerleggen van ruim 71 miljard eu ro zonder de ABN Amro-dochter LaSalle, kun je je afvragen wat For tis voor het personeel in petto heeft", aldus Kansouh. „Een bo nus zou niet slechts beschikbaar mogen zijn voor aandeelhouders", vindt hij. vlissingen - Voor de werknemers van Arkerna is een principe-ak koord bereikt over een sociaal plan. Behalve financiële regelin gen, hebben vakbonden en direc tie ook afspraken gemaakt over be geleiding van werk naar werk. Een explosieve stijging van de tin- prijs en hevige concurrentie uit Nettowinst Philips stijgt wel in afgelopen kwartaal. eindhoven - Elektronicaconcern Philips heeft over het tweede kwar taal van dit jaar een omzet be haald van 6,1 miljard euro. Dat is vier procent minder dan in dezelf de periode vorig jaar. De omzetdaling komt met name door ingezakte verkopen bij de di visie consumentenelektronica, al dus Philips. Verder zegt het con cern last te hebben van de lage koers van de dollar ten opzichte van de euro. De nettowinst steeg wel. Philips verdiende het afgelopen kwartaal bijna 1,57 miljard euro, vijf keer zo veel als vorig jaar. In dat cijfer zit wel een eenmalige bate van ruim 1,2 miljard euro verwerkt door de verkoop van aandelen in de Taiwa nese chipfabrikant TSMC. Het afgelopen kwartaal blonken de lichtdivisie en het bedrijfson derdeel huishoudelijke apparaten en persoonlijke verzorging (DAP) uit. Alles is erop gericht die groei Azië nopen Arkema in Vlissin- gen-Oost om te stoppen met het maken van gewasbeschermings middelen. Daarom raken 45 van de 157 mensen hun baan kwijt. Werknemers die worden ontsla gen krijgen de kantonrechtersfor- mule maal 1,2 per dienstjaar. Ver der worden mensen zes maanden verder uit te bouwen. Financieel topman Pierre-Jean Sivignon van Philips: „Er komt bijvoorbeeld een nieuw scheerapparaat op de markt, de Arcitec. In de lichtdivi sie blijft de led-verlichting speer punt." Philips wil de omzetdaling in de consumentenelektronica het tweede halfjaar goedmaken. „Vorig jaar steeg de verkoop van te levisies in aanloop naar het WK voetbal. Dit jaar hebben we hoge verwachtingen van het vierde kwartaal. Vooral Thanksgiving en de periode rond Kerstmis worden cruciaal." In de Verenigde Staten, Latijns Amerika en Azië viel de omzet van Philips, gemeten in eu ro's, flink terug. In Europa was sprake van een omzetgroei van twee procent. Sivignon meldde dat Philips het belang in de Koreaanse schermen- maker LG. Philips LCD wil afbou wen. Philips houdt nu bijna 33 pro cent van de aandelen en wil toe naar een belang van minder dan 20 procent. Ook het belang in chip fabrikant NXP (nu nog 19,9 pro cent) wil Philips afstoten mits er een goede prijs wordt betaald. begeleid in hun zoektocht naar een nieuwe baan. Dat kan worden verlengd met maximaal 12 maan den. FNV Bondgenoten houdt van daag ledenvergaderingen in het vakbondscentrum in Goes (om 13.00 uur) en in hotel Arneville in Middelburg (om 19.00 uur). Daar wordt over het akkoord gestemd. Hulp inhuren óf wat bijverdienen met klussen? ledereen profiteert van de versoepelde regelgeving 'dienstverlening aan huis'. Allerlei hulp voor in én rond het huis kan nu worden ingeschakeld. Gemakkelijk, tot wel drie dagen per week, zonder administratieve rompslomp. Dus, of het nu gaat om hondenuitlaters, tuinhulpen of oppassers: particuliere hulp is beter geregeld! Kijk voor de nieuwe mogelijkheden voor opdrachtgevers en -nemers op: Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13