Ferme kritiek op Vogelaar Massa arrestaties bij dance-evenementen 195.00 mensen op Vlootdagen WD wil dat minister Klink haast maakt met verbod verse paddo's Strandbezoeker dodelijk getroffen door bliksem - <V f.»Tv1 J.1 JL> Tienersvastvoor fatale steekpartij PZC Maandag 16 juli 2007 5 Minister voorziet 'joods-christelijke- islamitische traditie'. AMSTERDAM - De PW, WD en Christenunie hebben scherpe kri tiek op de uitlatingen die PvdA-mi- nister Ella Vogelaar (Wonen, Wij ken en Integratie) zaterdag deed in een interview met Trouw. De isla mitische cultuur nestelt zich zo in de Nederlandse samenleving dat op de lange duur gesproken kan worden van een land dat uitgaat van een 'joods-christelijke-islamiti- sche traditie', zei de minister. Vogelaar hoopt een einde te ma ken aan het negativisme en de angst voor de islam. 'Eeuwen gele den kwam de joodse gemeen schap naar Nederland en nu zeg gen we: Nederland is een land dat is gevormd door joods-christelijke tradities. Ik kan me voorstellen dat we een vergelijkbaar proces krij gen met de islam'. Vogelaar zegt verder dat ze er geen problemen mee heeft als de (loka le) overheid steun geeft, ook finan ciële, aan religieuze instellingen van nieuwe Nederlanders. De minister geeft hiermee een an der signaal af dan de kabinetten-Balkenende de afgelo pen jaren. Geert Wilders van de PW eist dat de bewindsvrouw haar uitlatingen terugneemt. „Dit is voor ons zo'n belangrijke kwes tie dat we een motie van wantrou wen tegen Vogelaar zullen indie nen als dit niet gebeurt. De islam staat haaks tegenover belangrijke normen en waarden van onze cul tuur." Ook WD-fractievoorzitter Rutte toonde zich verbijsterd. Hij wil van premier Balkenende we ten of Vogelaar namens het kabi net sprak. „Nederland heeft geen islamitische traditie. Natuurlijk niet, daar moet je duidelijk over zijn. Mensen die naar ons land ko men, hebben onze kernwaarden te onderschrijven, zoals gelijkheid Wl Uitspraken van minister Vogelaar zijn erg slecht gevallen bij PVV, WD en ChristenUnie. Zij vinden niet dat de islam deel uitmaakt van de Nederlandse traditie. van mannen en vrouwen en onze democratische rechtsstaat." Kamerlid Ed Anker liet namens re geringspartij ChristenUnie weten bezorgd te zijn over de uitlatingen. „Deel uitmaken van de samenle ving betekent nog niet deel uitma ken van de traditie." Hij noemt de stelling van de minis ter een miskenning van fundamen tele verschillen tussen twee gods diensten. „Een minister mag haar eigen opvattingen hebben over is lam, christendom en welke religie dan ook. Maar wij vragen ons wel bezorgd af hoe een dergelijke per soonlijke visie over de verenigbaar heid van verschillende religieuze culturen zal doorwerken in het in tegratiebeleid van het kabinet." DEN HELDER - De Nationale Vloot dagen 2007 in Den Helder hebben vrijdag, zaterdag en zondag in to taal 195.000 bezoekers getrokken. Dit liet de Koninklijke Marine gis teren weten. Op de laatste dag kwamen 70.000 mensen op het evenement af Vorig jaar bezoch ten 200.000 mensen het festijn. De opengestelde Nederlandse en buitenlandse schepen, waaronder het nieuwste schip Johan de Witt, waren erg in trek, aldus de marine. Thema dit jaar was 'Vierhonderd jaar Michiel de Ruyter'. In dat ka der begon elk demonstratieblok met een historische landing zoals die vierhonderd jaar geleden plaatsvond. Net als vorige week in Vlissingen liep ook in Den Helder een 'Michiel de Ruyter' rond. Toerist vermoordt na gebruik van paddo's in Amsterdam zijn hond. DEN HAAG - Minister Klink van Volksgezondheid moet haast ma ken met een verbod op verse pad do's. Dat zegt de VVD na een nieuw paddo-incident. Vrijdag ver moordde een Fransman na het ge bruik van paddo's en wiet in Am sterdam zijn hond. Hij ging het beest te lijf met mes en schaar. „Het wordt tijd dat Klink uit zijn zomerslaap ontwaakt", meent WD-Kamerlid Fred Teeven. Het incident in Amsterdam is voor hem het zoveelste bewijs dat pad- UJ De VVD wil dat het kabinet snel verse paddo's verbiedt. Aanlei ding is een incident waarbij een toerist onder invloed van pad do's zijn hond doodde. do's gevaarlijk zijn en thuishoren op de lijst van verboden middelen in de Opiumwet. „Hoeveel slacht offers moeten er nog vallen? Afge lopen week verwondde een IJs landse toerist zichzelf na het nutti gen van paddo's en nu dit weer." De Tweede Kamer pleitte in maart al voor een verbod op verse pad do's. De gedroogde vorm van de paddenstoelen wordt in Neder land als harddrug gezien en is ver boden. Aanleiding voor de motie van het CDA, gesteund door WD, ChristenUnie, PW en SGP, om ook verse paddo's toe te voegen aan de lijst met verboden drugs was de dood van een 17-jarig Frans meisje in maart. Zij overleed in Amsterdam toen ze na het eten van paddo's van een brug bij de IJ- tunnel sprong. Klink heeft op ver zoek van de Kamer een onderzoek ingesteld naar de gezondheidsrisi- TEXEL - Een ambulance vervoert het stoffelijk overschot van een man (55) uit Amstelveen, die gisteren op het co's en effecten van verse paddo's. strand van Texel bij De Koog is getroffen door de bliksem. Een broer en schoonzus overleefden de inslag, foto ANP peter mnsK r - - Afe, lil! OERoe/V IT /TL WE6A. veoLlEFP Man neergestoken na aanspreken jongeren die met eieren gooiden. ALMERE - Een 56-jarige man uit Al- mere is gisterochtend overleden aan de verwondingen die hij op liep tijdens een steekpartij. De poli tie hield ter plekke twee jongens uit Almere aan, van 15 en 18 jaar. Gisterochtend meldde zich een derde jongen van 18 jaar zich. Dat liet de politie gisteren weten. Volgens de politie reed het slacht offer in zijn auto door de Zomer straat en werd hij bekogeld met ei eren. Toen hij uitstapte om de jon gens hierop aan te spreken ont stond ruzie waarbij de man werd gestoken. Hij is nog naar het Flevo- ziekenhuis gebracht, maar be zweek daar aan zijn verwondin gen. De drie tieners uit Almere worden morgen of overmorgen voorgeleid aan de rechter-commissaris. Het is volgens de politie nog onduidelijk wie van de drie jongens daadwer kelijk met een mes of ander steekwapen heeft gestoken. Vol gens een woordvoerder van de po litie zijn het slachtoffer en de ver dachten zijn geen bekenden van el kaar. Politie controleert op drugsbezit bij Sensation Black en Dance Valley. NIJMEGEN - De politie heeft het af gelopen weekeinde bij de dansfees ten Dance Valley en Sensation Black een paar honderd arrestaties verricht. In Nijmegen werden tij dens de Vierdaagsefeesten veertien mensen aangehouden. Op Dance Valley op recreatieter rein Spaarnwoude ging het zater dag om ongeveer vijftig mensen, die werden aangehouden op ver denking van onder meer handel in valse kaartjes en drugs. Op Sensation Black, zaterdaga vond en -nacht in de Amsterdam se ArenA, hield de politie ruim driehonderd mensen aan. De meesten konden uiteindelijk toch de ArenA in omdat ze geen of weinig drugs bij zich hadden. Bijna negentig mensen die harddrugs bij zich hadden worden daarvoor niet vervolgd, maar mochten niet naar binnen. Negentien verdachten worden van daag voorgeleid aan de officier van justitie. Sensation Black trok dit jaar ruim 23.000 bezoekers. Vol gens de politie was er sprake van een goede sfeer. Ook Dance Valley, met rond de 40.000 bezoekers, ver liep rustig. Zaterdagavond en -nacht hield de politie in Nijmegen op de eerste avond van de Vierdaagsefeesten in Nijmegen veertien mensen aan. Met ruim 150.000 feestgangers in de stad sprak de politie van een 'heel druk maar gezellig' evene ment. Een 35-jarige Groesbeker werd voor het derde achtereenvolgende jaar bij de Vierdaagsefeesten aange houden. Hij zit voor 14 dagen vast wegens een ander vonnis en moet daarna voor de rechter verschijnen voor zijn gedrag tijdens de Nijmeegse feesten. Andere aanhoudingen hadden vol gens de politie te maken met vech ten, drugsbezit en overlast. Vooral het gratis concert van Frank Boeijen trok drommen men sen naar Nijmegen. Rond middernacht was het in de buurt van zijn optreden zo druk dat de politie mensen via licht kranten en menselijke wegwijzers verzocht daar niet meer heen te gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5