Zeeland 'Ordinaire ruzie over subsidie' L I 15 Dans en spektakel op Vismarkt in Hulst Axelaars schrikken wakker van explosies ZEEUWS-VLAANDEREN 16 Toertocht van Amerikaanse sportwagens Maandag 16 juli 2007 Visserijfeesten in Breskens bereiken een mijlpaal Tip? redtern@pzc.nl Geen afdeling Veilig Verkeer Nederland in W-Z-Vlaanderen. door Frank van Cooten terneuzen - West-Zeeuws-Vlaan- deren heeft voorlopig geen afde ling van Veilig Verkeer Nederland. De activiteiten zijn noodgedwon gen gestopt wegens een chronisch tekort aan vrijwilligers en door on voldoende ondersteuning van de gemeente Sluis. Dat staat in het jaarverslag over 2006. „Er was sprake van een ordi naire ruzie met de gemeente Sluis over de subisidie", zegt Marjam te Roller, voorzitter district Zeeland van Veilig Verkeer Nederland. „Dat straalt negatieve energie uit en is geen stimulans voor mensen om vrijwilligerswerk voor onze or ganisatie te doen." Dat er geen afdeling is van Verkeer Nederland in een gebied dat 'Duur zaam Veilig' is ingericht, is inder daad een wrange constatering, be aamt Te Roller. Om het aantal verkeersslachtoffers terug te dringen, zijn in West- Zeeuws-Vlaanderen in de afgelo pen tien jaar voor miljoenen eu ro's wegen heringericht en ver keersmaatregelen getroffen. Veilig Verkeer Nederland noemt gedrags beïnvloeding van de weggebruiker als een van de belangrijkste priori teiten. „Dan is het inderdaad jammer dat we noodgedwongen moesten stop pen met onze activiteiten in West-Zeeuws-Vlaanderen." Han van Opdorp, die voor Veilig Verkeer Nederland West-Zeeuws- Vlaanderen in zijn portefeuille heeft, ziet de toekomst toch zon nig in. „We zijn hard bezig om mensen te vinden voor een doorstart van de afdeling in West-Zeeuws-Vlaande ren. Ons streven is om dit jaar weer een afdeling op te richten." Hij vindt de tekst in het jaarver slag wat scherp gesteld. „Dat de af deling is opgeheven, komt met na me door een tekort aan vrijwilli gers en niet door onvoldoende on- Door een chronisch tekort aan vrijwilligers en onvoldoende on dersteuning van de gemeente heeft West-Zeeuws-Vlaanderen geen afdeling van Veilig Verkeer dersteuning van de gemeente Sluis, zoals wordt verondersteld. Los daarvan houden we toch een aantal activiteiten zoals de succes volle BOB-campagnes." Het jaarverslag meldt ook dat de af delingen Hulst en Hontenisse van Veilig Verkeer Nederland begin dit jaar zijn gefuseerd. Voorzitter van de nieuwe afdeling is Fons Roctus uit Kloosterzande. Vice-voorzitter is Ad Biesters uit Hulst en Stan de Bakker uit Kloosterzande is secreta ris. jan Everaert uit Hulst en Al- bert Bloemendal uit Kloosterzan de zijn bestuursleden. De groep dansers uit Cyprus toont haar kunsten. foto Peter Nicolai Cyprioten en Roemenen zorgen voor warm dansfestijn. door Jeanette Vergouwen hulst - Het publiek op de Vis markt in Hulst klapt en danst mee met Lefkosa Folklore Association uit Noord Cyprus. De Cyprioten willen duidelijk de Turks-Cyprioti sche folklore levend houden. Een man met vlag staat als een stand beeld naast de muzikale groep die met violen, gitaar, slagwerk en kla rinet een speciaal geluid produ ceert. De acht paren bewegen rit misch over de houten vloer en ha len acrobatische toeren uit. Grote sikkels worden opgegooid en be hendig opgevangen. Tijdens een in strumentaal nummertje wisselen de dansers van kostuum. Ook de dansgroep Martisorul uit Roeme nië verandert regelmatig van kle ding en bezorgt het publiek een af wisselende show. Het enthousias me straalt van de elf jonge danspa ren af. Het Internationale Folklore Festival Zeeland ging zaterdag van start met een Food en Folk festijn in Sas van Gent. „Het was druk, de mensen bleven na afloop han gen. We hebben veel pech gehad met de visa, maar dinsdag arrive ren groepen uit Argentinië en To go en er komt nog een Ierse Folk- band. We zijn weer op volle sterk te en de sfeer is geweldig", vinden Jacques Sol en Anouk Houtepen. „De dansers zijn verbaasd over de leuke interactie met het publiek. Ze hebben geen last van de warm te en blijven altijd vrolijk." Brand bij Den Doelder tweede in Axel in zeer korte tijd. door Frank van Cooten axel - Inwoners van Axel schrik ken zaterdagmorgen om vier uur wakker van enorme explosies. Gas flessen ontploffen bij Den Doelder Pallets aan de Langeweg waar op dat moment een felle brand woedt. Een automobilist ziet even daar voor wilde vlammen boven de bo men uittornen. Hij waarschuwt di rect de hulpdiensten. Acht brand weerkorpsen rukken uit om de uit slaande brand in de loods met on der meer het bedrijfskantoor en twee droogkamers te bestrijden. De schade blijft beperkt tot dat deel van het terrein. De productie hal blijft volledig gespaard. Een paar uur later trekt een hoog werker de resten uit elkaar. De oor zaak is nog niet bekend. Het onder zoek spitst zich toe op een tech nisch defect in de droogkamer. Den Doelder begint vandaag met de grote schoonmaak om de loods daarna zo snel mogelijk weer op te bouwen. Volgens directeur Henk Kornet draait de palletfabrikant vanaf vandaag weer met volledige productiecapaciteit. Alle afspraken met klanten en toeleveranciers worden nagekomen. De brand bij Den Doelder is de tweede in Axel binnen korte tijd. Twee weken geleden brandde het magazijn van meubelbedrijf Pot af De oorzaak van deze brand is nog steeds niet bekend. Man opgesloten na mishandeling agent hulst - Een 52-jarige man uit de gemeente Terneuzen heeft vrij dagnacht een agent mishandeld. De politie ging niet in op zijn ver zoek op de Stationsweg in Hulst te mogen blazen. Hij gaf een van de agenten een knietje. Toen de man werd vrijgelaten was hij nog steeds agressief en sloeg de eerste agent die hij tegenkwam in het gezicht. Hij zit nu in een politiecel. Vrouw in rolstoel over de Tractaatweg axel - Een 29-jarige vrouw uit Axel reed vrijdagnacht in een rol stoel over de Tractaatweg van Ter- neuzen naar Axel. De vrouw had naar eigen zeggen, per ongeluk de juiste afslag gemist. Een automobi list die achter haar reed, waar schuwde de politie. Die begeleidde de vrouw met zwaailichten naar het fietspad. De vrouw had niet ge dronken. Ravage na knokpartij in shoarmatent Axel axel - Een shoarmatent in Axel is bij een knokpartij vrijdagavond bijna geheel kort en klein geslagen. Twee mannen, een 36-jarige uit de gemeente Sluis en een 24-jarige uit de gemeente Terneuzen, zijn door de politie in de Weststraat aangehouden. Zij zouden de vechtpartij zijn be gonnen. De schermutselingen zou den zijn begonnen na een ruzie om een gokspel. Honderd steltenlopers kermis Sint Margriete sint margriete - Op de jaarlijkse kermis in het Belgische Sint Mar griete bij Aardenburg zijn zondag middag 22 juli ruim honderd stel tenlopers. Ze gaan in optocht door het dorp. Sommigen hebben meer dan vier meter onder de voeten. Er zijn stel tenvechters die elkaar omver pro beren te duwen, een percussie groep op stelten loopt mee en er zijn steltenlopers uit de circuswe reld. De stoet begint om 15.00 uur en wordt opgeluisterd door fanfa res en muziekbands. De kermis zelf sluit af op zaterdag 28 juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57