Broers Meijboom stoppen met beachvolleycompetitie Dubbelslag Kramer in het Arnetoernooi laat profclub Excelsior schrikken Zeeuwse junioren zwemmen vooraan PZC Maandag 16 juli 2007 29 Miranda Feleus (voorgrond) en Ruth Kas waren in Arnemuiden het sterkste vrouwendubbel in de zesde categorie. foto Lex de Meester Goesenaren willen hun heil zoeken in Belgische competitie. door Pieter van Klinken busloo - De broers Thomas en Marijn Meijboom uit Goes stop pen met beachvolleybal op het hoogste Nederlandse niveau. De grote reisafstanden, de volgens hen gebrekkige organisatie en de vele wijzigingen in schema's vlak voor toernooien zijn de twee een doorn in het oog. Marijn Me- ijoom: „We hebben het gehad met de competitie. We hebben ook een paar akkefietjes gehad met de organisatie. Met promotie- en de gradatieregelingen wordt lastig om gesprongen. Er zit bij de organisa tie geen enkele lijn of structuur in. Ze doen maar wat." De twee broers, die nu voor het derde jaar op ere- en eerstedivisie- niveau uitkomen, zijn er klaar mee. „Als je ziet waar we allemaal naar toe moeten. Groningen, Ame land, Enschede en nu weer in Bus- loo. Dat vinden we niks. Wij spe len bovendien ook liever op een Biljartdistrict krijgt er vijf arbiters bij KWADENDAMME - Vijf kandidaten slaagden zaterdag voor het exa men biljartarbiter van het district Delta Zuid-West. Arbitercoördina tor Jan Tieben is blij met de nieu we aanwas, waarvan hij zelf deel uitmaakt. „Het tekort wordt zo een stuk teruggebracht." Behalve Tieben slaagden ook Frans Breas (Kloetinge), Piet van Essen (Goes), André van der Made en Jan Schou wenburg (beiden Zierikzee). Rentmeester stelt teleur met achtste plek GOES - Martijn Rentmeester heeft het NK dammen junioren afgeslo ten met een nederlaag tegen jeugd wereldkampioen Pim Meurs. De dammer uit 's-Gravenpolder werd teleurstellend achtste. In het NK as piranten is Roland de Rijke ook achtste geworden. De Zeeuws kam pioen uit Oostkapelle sloot af met een gelijkspel tegen nummer twee Michel Stempher uit Kampen. echt strand dan op een plein in een stad." De Meijbooms zullen niet stoppen met beachvolleyballen. Marijn: „We willen volgend seizoen in de Belgische League gaan spelen. Of we daar alle toernooien kunnen spelen, weten we nog niet. We hebben met één commissielid ge sproken en die was heel enthou siast over ons plan. Vijf of zes toer nooien kunnen we zeker spelen, maar alle tien wedstrijden is nog even de vraag." Ook eredivisionist Timko Lokerse uit Dishoek klaagt steen en been over de competitie in Nederland. „Wij hebben vorige keer niet kun nen meespelen en wilden nu weer gewoon in de eredivisie in Ensche de spelen. Maar door allerlei over lappende regels kwam het erop neer dat we niet konden uitkomen in de eredivisie. Terwijl wij het beste team zouden zijn dat mee lij De broers Thomas en Marijn Me- ijboom uit Goes hebben het hele maal gehad met de organisatie van de beachvolleybalcompeti- tie. Ze stoppen er daarom mee. Weer tweede plaats voor skeeleraar Mesu STAPHORST - Erwin Mesu uit Mid delburg skeelerde zich zaterdag in Staphorst opnieuw naar het po dium in het B-peloton. De Middel burger werd tijdens de veertiende wedstrijd van het nationale World on Wheels circuit tweede. De laat ste vier wedstrijden eindigde hij drie keer als tweede. Zijn clubmak kers Niels Steenbakker (Biggeker- ke) en Olivier Goud (Waarde) ein digden in het peloton. Cesar Beilo tweede bij NK triatlon studenten UTRECHT - Cesar Beilo uit Vlissin- gen is in Utrecht tweede gewor den in de Kromme Rijn triatlon, die meetelde voor het Nederlands studentenkampioenschap. Beilo stapte als vijfde uit het water, maar maakte zijn achterstand op de fiets helemaal goed. Op de af sluitende vijf kilometer moest hij echter achttien seconden toegeven op winnaar Diederik Scheltinga. deed." Na een hoop heen en weer bellen, konden Lokerse en zijn maat Bart Bolsterlee toch meedoen. „Als we nog genoeg potentie zien, gaan we in de winter waarschijnlijk trainen in Brazilië. We hebben dit seizoen goed gespeeld tegen internationaal spelende teams. Als wij volgend jaar ook internationaal kunnen spelen, hoeven we dit soort rare dingen niet meer mee te maken. Bovendien heb ik het ook gehad met die reistijden naar toernooien in het oosten van het land." De resultaten van het afgelopen weekend waren niet best. Doordat Lokerse één wedstrijd verloor, moest hij via de herkansing door naar de tweede dag. Dat beteken de zaterdag vijf wedstrijden, waar bij de laatste om kwart over tien 's avonds was afgelopen. Gisteren was daardoor de kracht weg en werd hij zevende. Thomas en Ma rijn Meijboom moesten in de fina le van hun toernooi opgeven met kramp. Tomas Burgers presteerde wel naar behoren met een vijfde plek tijdens een ander eerstedivi- sietoernooi in Hoek van Holland. Winst Hoogerland in Maren-Kessel MAREN-KESSEL - Johnny Hooger land heeft zaterdag de 32e Ronde van Maren-Kessel gewonnen. De ex-profwielrenner uit Yerseke bleef in het Brabantse dorp Stefan Kreder (Zevenhuizen) en Wim Botman (Schoorl) voor. „Ik was eerder in de week tweede in Westdorpe, Schayk en Roden. Dan ben je extra blij als je een keer wint", zei Hoogerland na af loop. Bennie Provoost begint sterk in Den Haag DEN HAAG - Dammer Bennie Pro voost uit Aagtekerke is na de eerste twee speelrondes één van de koplo pers op het DNC Open in Den Haag. Hij won beide duels. De uit Goes afkomstige Leonie de Graag verloor één partij en speelde één keer remise. Het toernooi is sterk bezet met deelname van onder anderen we reldkampioen Schwarzman. Middelburgs toernooi van start met partijen tot 's avonds laat. door Sven Bakker arnemuiden - Hij hoefde slechts twee partijen in actie te komen voor zijn titel bij het Arnetoernooi in Arnemuiden. Jandre Kramer won in de 5-finale van het man- nenenkelspel met 6-1 6-0 van Jeroen Kas. Kramer was uiterst gemakkelijk door het schema heengelopen. Eerst versloeg hij in twee sets Hen drik van den Driest met 7-6 6-3, daarna kreeg hij een walk-over van de favoriet Danny Verschoore. In de eindstrijd bleek Kas geen par tij voor hem. Vervolgens schreef Kramer ook nog de titel in de man nen 6-categorie op zijn naam. Na dat hij in zijn eerste drie partijen nog geen set had weggegeven, zet te hij ook de finale naar zijn hand. Rene Hoondert, die in de eerste ronde al wel een driesetter nodig had, werd met 6-3 6-4 verslagen. In de vrouwen 5-categorie was Roos Slagboom met overmacht de sterkste. In de eerste twee partijen gaf ze slechts zeven games af en in de finale kwamen er daar slechts vier bij. Slagboom won met 6-1 6-3 van Renee Smit-Roeters. In het gemengd dubbel werd er in ca tegorie vijf in een poule gespeeld. Anouk Ilic en Paul Eversdijk wa ren daarin veruit de sterksten. Na dat ze met 6-2 6-0 van Coby Klei- nepier en Sjaak Goossens en met 6-0 6-1 van Monique de longe en Bernard Sonke hadden gewonnen, werden in de finale Renee Smit- Roeters en Rene Broerse versla gen. In een eenzijdige partij won nen Ilic en Eversdijk met 6-2 6-4. Bij de mannendubbel 6 waren Re ne Broerse en Jeroen Albregste de sterkste. In de finale namen zij het op tegen )ohn Verhage en Frenk-Jan Visser: 6-2 6-1. Het vrouwendubbel 6 werd ge wonnen door Miranda Feleus en Ruth Kas. In de finale waren de fa vorieten gisteren te sterk voor Es ther Bethlehem en Bregje Labrujè- re. De setstanden waren 6-3 en 7-5- In Middelburg start vandaag het DRV Maeneblusscherstoernooi. Het is één van de weinige toer nooien die wedstrijden hebben ge pland van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat. In de derde categorie bij het mannenenkelspel staat Bram Kaffener, vaste klant in Mid delburg, als eerste op de plaatsings lijst. Ook de Zeeuwen Brian Dijks tra en Piet Nagel uit Vlissingen en Dmitri van Hoof uit Vrouwenpol der staan op de favorietenlijst. In het dubbelspel is de waarschijnlij ke eindstrijd tussen Thijs Slagboom/Dmitri van Hoof en Bram KafFener/Niek Timmer mans. Jandre Kramer wint bij het Arne- toernooi zowel de mannenfinale in de categorie 5 als in de catego rie 6. Hij staat geen enkele set af in beide schema's. strategie. Al direct moest doelman Lex van Haeften (ingekomen voor Ronald Graafland) alle zeilen bij zetten. De gelijkmaker hing in de lucht. In de 6oe minuut werd een afgeslagen schot van Ronald Zwa ger prima verwerkt door Mathijs Hage en het was verrassend ge noeg 1-1. De Schouwse elf gingen vervol gens brutaal op zoek naar de tref fer die hen op voorsprong zou brengen. De ploeg bleef prima spe len: goed tempo, goede omschake ling en alles van uit een goed neer gezette organisatie. Bij Excelsior kwamen kleine irrita ties aan het licht. En als de Rotter dammers eens een kans kregen, stond de na rust ingekomen doel man Rick Postema zijn mannetje. Beide doelverdedigers van Schou wen-Duiveland waren zaterdag toch al plaaggeesten voor Excel sior. Niettemin bracht Tjeerd Korf in de 65e minuut door de 1-2 de Rotterdammers toch nog aan een voorsprong. Kort voor het einde schoot Johan Voskamp nog tegen de paal. Maar met 1-3 zouden de Rotterdammers veel te veel heb ben gekregen. Trainer Edwin Kriens kon na af loop alleen maar trots en tevreden zijn. „De doelstelling is gehaald en er zat zelfs meer in. Het grootste gedeelte van de wedstrijd hadden wij de regie in handen. Selectie Schouwen-Duiveland-Excelsior 1-2 (0-1). 42. Robert Braber 0-1, 60. Mat hijs Hage 1-1, 65. Tjeerd Korf 1-2 Scheids rechter: Jan Pleune (Burgh-Haamstede). Aantal toeschouwers: 900. Laagterecord Nog geen enkele amateurclub heeft dit seizoen in de voorbe reiding van een profclub ge wonnen. De Schouwse voetbalselectie werd zaterdag de tweede ploeg die slechts met één doel punt verschil verloor. Vorige week was eersteklasser AZSV uit het Gelderse Aalten de eerste. Die ploeg verloor met 0-1 van De Graafschap. Behalve deze laagste score heeft Excelsior ook een hoge score. Het won met 14-0 van FSV. Alleen FC Groningen deed het beter met 15-0. door Jeroen Dellebeke WIJK EN AALBURG - Simon Eden- burg, Amira Fathi en judith Stap hebben bij de Open Water zwem wedstrijden in de Afgedamde Maas bij Wijk en Aalburg de hoofdprijzen binnengehaald. Bij de junioren scoort de Zeeuwse de legatie de laatste tijd goed en deze drie zwemmers lieten dat in Wijk en Aalburg wederom zien. Ondanks een hevige wind op de baan waren de prijzen op de 500 meter schoolslag voor de Zeeuwse favorieten Simon Edenburg en Amira Fathi. Edenburg was zelfs sneller dan de vijftien- en zestien jarigen, waarmee zijn categorie te gelijkertijd van start was gegaan. Judith Stap behaalde de zege op de 1000 meter vrije slag bij de ju nioren. Bij eerdere wedstrijden was Leonie van Noort uit Leiden haar een paar keer te snel af, maar door iets van het gebruikelijke plan af te wijken pakte Stap nu wél de winst. Op het hoofdnummer, de 3000 meter vrije slag, waren Carmen en Niek de Ridder de beste Zeeuwen. Met een vijfde plaats en een tijd van 36.50,33 tikte Niek de Ridder aan. Tweelingzus Carmen behaal de de vierde plaats achter de top pers van nu. Bij de 2 kilometer schoolslag ging de Zeeuwse eer naar Nathan Tram peren Eline Nijskens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31