Olympische nominatie voor Lievens QSDH Acht medailles voor Oranje op Rotsee Uruguayaanse tennisser zegeviert in Scheveningen 26 Maandag 16 juli 2007 PZC Sport Brons voor IJzendijkse roeier tijdens WB-fïnale in Luzern door André Trompers ROEIEN - Het kan de laatste weken niet op voor Roeland Lievens uit IJzendijke. De 25-jarige roeier was enkele weken geleden al succesvol tijdens de wereldbekerwedstrijden van Amsterdam en herhaalde dat succes afgelopen weekeinde tij dens de wereldbeker in Luzern. In Amsterdam deed Lievens dat in de tweede Nederlandse boot. „We hebben doorgewisseld. Paul Dre- wes en ik zijn in de eerste boot te rechtgekomen. We hebben twee weken met deze vier getraind en het brons is het resultaat." Een resultaat met een bonus zelfs, want het levert de lichte vier-zon- der-stuurman een olympische no minatie op. Om daadwerkelijk naar de Olympische Spelen van Peking te gaan, moet tijdens het WK in München echter nog wel bij de eerste elf worden gevaren. „Maar normaal gezien, is dat binnen", zegt Lievens vol overtui ging- Of hij in de Chinese hoofdstad ook werkelijk van de partij zal zijn, is nog altijd niet zeker. „Pas in Roeier Roeland Lievens heeft, als hij deel blijft uitmaken van de lichte vier-zonder, grote kans op deelname aan de Olympische Spelen. mei 2008 wordt de boot definitief 'dichtgegooid'." Tot die tijd zal Lievens zich moe ten blijven bewijzen. „Je moet elke training scherp zijn. Maar dit is wel een heel goede sollicitatie. Ik denk dan ook wel dat deze vier in tact blijft voor het WK." De olympische nominatie bete kent in elk geval dat Lievens de A-status heeft gekregen van het NOCNSF. „Dat is mooi meegeno men. Maar ik doe alles voor het roeien, niet voor het geld. Al moet ik tonnen lenen, als ik die Olympi sche Spelen maar haal", aldus de gemotiveerde Lievens. Lievens roeide in Zwitserland drie races. In de voorronde roeide de vier-zonder naar de eerste plaats en de halve finale werd als tweede afgesloten, waarmee de finale plaats binnen was. „En we pakten nog bijna zilver ook." Groot-Brittannië eindigde als eer ste en Frankrijk werd tweede. Lie vens kwam met Nederland slechts tweehonderdste na de Fransen over de streep. „We lagen lang tweede, maar het beetje onerva renheid heeft ons, denk ik, het zil ver nog gekost." Lievens kan nu een paar dagen ge nieten, maar vanaf vrijdag moet hij weer vol aan de gang. Na het succes van afgelopen weekend gaat dat met veel vertrouwen gepaard. „Deze race is heel goed geweest. Deze boot heeft heel veel potentie. We worden elke wedstrijd en elke training beter." Weet jij het beter dan alle coaches van de Eredivisie bij elkaar? Stel dan je eigen Eredivisie team samen en speel mee om de titel 'voetbalcoach van het jaar'. Kijk voor meer informatie op www.pzc.nl/voetbalcoach en geef je op! Vier-zonder verzekert zich van eindzege in wereldbekerstand. door onze sportredactie LUZERN - De Nederlandse roei- ploeg heeft bij de wereldbekerfma- le in Luzern uitstekend gepres teerd. De Oranje-equipe stelde gisteren liefst zes olympische no minaties veilig en mocht daarnaast acht medailles mee naar huis ne men. De vier-zonder-stuurman zorgde voor de meest opmerkelijke pres tatie door de ijzersterke Britten de eerste nederlaag in drie jaar te be zorgen. Geert Cirkel, Matthijs Vellenga, Jan-Willem Gabriëls en Gijs Vermeulen wonnen zodoen de - als derde Nederlandse team ooit - ook de wereldbeker. Het team kreeg als extra beloning een olympische nominatie. Ook skif- feur Sjoerd Hamburger, de vier- zonder-stuurman lichtgewicht, Nienke Kingma/Helen Tanger (twee-zonder) en beide achten verzekerden zich van een nomina tie. In de klasse vier-zonder-stuurman lichtgewicht kwamen Gerard van der Linden, Ivo Snijders, Roeland Lievens en Paul Drewes 0,02 secon de te kort voor zilver. Die medaille ging naar Frankrijk, het goud was voor Groot-Brittannië. Ook de vrouwenacht pakte op de Rotsee brons. In de niet-olympische klassen kregen vijf equipes een medaille omgehangen. Vooral de gouden medaille van Marit van Eupen sprong eruit. De lichte skiffeuze won in Luzern haar tweede we reldbekerwedstrijd op rij (na Am sterdam) en ligt daarmee op sche ma om over ruim een maand in München haar derde wereldtitel op rij te veroveren. Ferrer en Mathieu winnen in Bastad en Gstaad. door onze sportredactie SCHEVENINGEN - Pablo Cuevas heeft gisteren het challengertoer- nooi in Scheveningen gewonnen. De tennisser uit Uruguay, die in de halve finale de Nederlander Raemon Sluiter uitschakelde (6-3 4-6 6-4), was in de finale met 6-3 en 6-4 te sterk voor Dominik Mef- fert. De Duitse qualifier had zich een dag eerder ontdaan van Oliver Marach uit Oostenrijk (6-4 6-1). Cuevas bleek in de eindstrijd van de Siemens Open de meest con stante speler, ondanks dat beide spelers door de spanning hun nor male niveau niet haalden. De Uru- guayaan kwam in de eerste set een break achter, maar pakte deze di rect terug en brak vervolgens - de service van Meffert. In de tweede set had de nummer 151 van de we reld aan een break genoeg om de wedstrijd te winnen. Na de huldiging kon Cuevas met een weer samen met zijn Indiase dubbelpartner Rohan Bopanna de baan op voor de finale van het dubbelspel. Dat was het moment van sportieve wraak voor Raemon Sluiter. De Nederlander pakte sa men met Peter Wessels de winst: 7-6 7-5- In de finale van het toernooi van Bastad (Zweden) won de Span jaard David Ferrer van Nicolas Al- magro. Buiten de tennisbaan is Al- magro zijn boezemvriend, landge noot en trainingsmaatje, maar een maal op de baan is hij voor Ferrer gewoon een tegenstander die ver slagen moet worden. Met de 6-1 6-2-afstraffing in de eindstrijd van het ATP-toernooi liet hij daar ook geen. twijfel over bestaan. De 25-jarige Spanjaard pakte in Zweden zijn vierde ATP-titel. Het was zijn derde overwinning op de 21-jarige Almagro in evenzoveel ontmoetingen. De nummer vijf tien van de wereld had net iets meer dan een uur nodig om de winst te pakken. In het Zwitserse Gstaad had Paul- Henri Mathieu heel wat meer tijd nodig om de titel te pakken. Bijna drie uur lang probeerde de als vijf de geplaatste Fransman zich in tro pische temperaturen te ontdoen van de Italiaan Andreas Seppi. De nummer 111 van de wereld, die zijn eerste ATP-fmale speelde, won na ruim een uur verrassend de eerste set met een tiebreak. Na verlies in de tweede, kon Seppi in de derde set zelfs de wedstrijd bij 5-3 uitserveren, maar de onerva renheid sloeg toe. Mathieu brak en stormde door naar zijn tweede toernooiwinst dit jaar: 6-76-4 7-5- Roeland Lievens (geheel rechts) geniet met zijn teamgenoten na het veroveren van de bronzen medaille in Luzern. foto Marion Lievens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28