Rasmussen extra dag in het geel Tour 5 Franc Wij geven u de helft cadeau! Michael Rasmussen in de gele trui na zijn overwinning in de achtste etappe van de Tour de France. foto Alessandro Trovati Droom komt uit voor Deense Raborenner na winst Alpenetappe. door onze sportredactie TICNES - Michael Rasmussen kan in ieder geval één dag genieten van zijn gele trui. De Deense ren ner van de Rabobankploeg vero verde in een rumoerig weekeinde het tricot, nadat een dag eerder de Duitser Linus Gerdemann het fel begeerde shirt voor zich opeiste. Met de rustdag voor de boeg moet Rasmussen zijn trui pas morgen voor het eerst verdedigen. Rasmussen maakte gisteren in druk met een rit over een aantal flinke bergen. In de 165 kilometer lange achtste etappe moest hij on der meer drie cols van de eerste ca tegorie bedwingen. De klimmer voerde zijn kunstje zeer bekwaam uit en kwam ruim voor de rest van het veld als eerste aan in Tig- nes. Zijn marge was voldoende groot om Gerdemann zijn geel weer te ontnemen. De jonge Duitser kon zaterdag zijn tranen niet bedwingen toen hij na een lange ontsnapping het leiderstricot om de schouders kreeg. De renner van T-Mobile be dankte op innemende wijze ieder een die hij zich kon bedenken, in clusief zijn medevluchters. Gerdemann zorgde er voor dat in Duitsland weer eens met een posi tieve insteek over wielrennen ge praat kon worden. De recente be kentenissen van een aantal promi nente Duitse renners deed de po pulariteit van de sport geen goed. Bovendien hangt ook rondom de naam van Jan Ullrich nog altijd de Lang kon Gerdemann niet genie ten van zijn gele trui. Gisteren sloeg Michael Rasmussen ongena dig hard toe in de zwaarste bergrit tot nu toe. Gerdemann kon zich lang handhaven in de groep met geur van bedrog.Met een geslaagde ontsnapping op de Col de la Co- lombiere zorgde hij voor een flin ke portie frisse lucht in het ge plaagde Duitse wielrennen. kanshebbers voor de eindzege, maar moest op de laatste col kleur bekennen. Hij verspeelde ruim vijf minuten op Rasmussen. Hij staat nu tweede op 43 seconden. Voor Rasmussen kwam een kin derdroom uit, vertelde hij. De ge vierde bergkoning krijgt van de Rabobankploeg de komende da gen alle steun bij het verdedigen van de leiderstrui. De Nederlandse profformatie weet bovendien dat Denis Mentsjov nog een uitstekend zicht heeft op een goed klassement. De Rus staat tiende met uitzicht op een betere klassering. De Astana-kopmannen Aleks- andre Vinokoerov en Andreas Klö- den verloren gisteren bijna een mi nuut op Mentsjov en waren naast Michael Rogers - die zich zwaar blesseerde bij een valpartij en uit viel - de grote verliezers van het weekeinde. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Kai Reus blijft nog enkele dagen in coma GRENOBLE - Kai Reus wordt ver moedelijk nog drie of vier dagen in coma gehouden. De wielrenner van Rabobank raakte donderdag zwaargewond bij een training. Na een operatie voor een bloedprop in het achterhoofd werd hij in een kunstmatige slaap gehouden om het herstel te bevorderen. Sinkewitz maakt zware McEwen komt buiten val na afloop etappe de tijdslimiet binnen TIGNES - Patrik Sinkewitz is na af loop van de achtste Tour-etappe betrokken geweest bij een ongeval. De Duitse coureur van T-Mobile kwam in Tignes in botsing met een toeschouwer. Sinkewitz brak zijn neus, de wielerfan verkeert in coma en is per helikopter naar het ziekenhuis gebracht. TIGNES - Voor de Australische wiel renner Robbie McEwen zit de Ron de van Frankrijk erop. De sprinter slaagde er zondag niet in om bin nen de gestelde tijdslimiet de eind streep in Tignes te bereiken. Ook de Italiaan Danilo Napolitano en de Fransman Cédric Hervé kwa men niet op tijd binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23