Twee totaal vers Doe mij maar een ijsje met nootjes 4 10 AANBEVOLEN zomer@pzc.nl www.pzc.nl PZC door Kaman Yu De zaadjes zijn verwijderd en de courgette wordt in parten gesneden. Will van Weymerwerdt uit Sint-Maartens dijk is bezig om deze groente te be sprenkelen met olijfolie. „Goede olijfolie is de basis voor een lekke re tapenade of een pesto. Dit is een ingrediënt dat niet mag ontbre ken", zegt Will. „Als je geen goede olie gebruikt, dan is het resultaat van het eindproduct ook niet goed. Het is belangrijk dat je goede producten gebruikt en olijfolie is ook nog eens erg gezond. De olijfo lie wordt geïmporteerd uit Italië." Tien jaar geleden begon Will met biologische tapenades, pesto en an dere producten. Haar eenmans zaak 'Olivito', is gevestigd in Sint-Maartensdijk. Ze werkt van uit huis. Ook beschikt ze over een eigen productiewerkplaats en een opslagruimte. Voor verse kruiden hoeft ze niet ver te lopen, omdat achter in haar tuin een kas vol staat met tijm, peterselie en ande re ingrediënten voor haar biologi sche producten. Veel mensen denken dat tapenade en pesto hetzelfde zijn. Er is wel degelijk een duidelijk verschil tus sen deze twee buitenlandse artike len. „Zongedroogde tomaten, kap pertjes, olijfolie en kruiden, dit zijn de ingrediënten voor een uit stekende tapenade", aldus Will. De naam is afkomstig van tapéno, provencaals voor kappertjes. Je kan het eten als een borrelhapje of uitsmeren op een toastje. Veel ZOMERAGENDA GOES Kk r3at X IJssalon Maestro Gelatoj Verpakt ijs, schepijs of een simpel softijsje. Waar kan je in Zee land de lekkerste ijsjes krijgen? Opmerkelijk is dat er veel suggesties zijn bin nen gekomen van ijssalons op Wal cheren. „Het is zelfgemaakt ijs. Ie krijgt grote bollen en het koekje is overheerlijk", vindt Chantal de Leeuw uit Goes. De ijs- salon Maestro Gelato in de Klok- straat in Goes heeft het goed voor elkaar. „Je kan de bollen ijs ook in een bakje krijgen, handig voor mensen die snel morsen. Hier kan je zelfs ook cadeaubonnen kopen om iemand te verrassen. Wat soms wel vervelend is, is dat je lang in de rij moet staan. Maar dat heb ik er wel voor over want je krijgt echt waar voor je geld. „Voor het lekkerste ijsje moet 2 je zeker naar a Domani gaan in de Lange Delft in Middel burg. Daar staan Chris en Yvette aan het ijs met hun meiden. Voor al de smaken straciatella, chocola de, bosbessen yoghurt en citroen zijn erg geliefd bij de kinderen. Zo dra we in stad zijn, gaan we er ze ker even langs voor een bol," aldus Els Burger uit Middelburg. 3 Veel mensen eten softijs. Ook mevrouw N. J. Job- se-Blaas uit Aagtekerke eet graag een ijsje. „Als ik zin heb in een heerlijk softijsje dan ga ik naar Westkapelle. In de Zuidstraat zit brasserie de Fontein, die lekker ijs verkoopt. Je hebt ook nog eens keuze uit verschillende smaken. Wat niet mag ontbreken op mijn ijsje, zijn de nootjes. Die neem ik altijd." Een klein hoorntje voor de kinderen en een reuzebeker voor de volwassenen en er is ook nog een tussenmaat. In Renesse bij de Croissan- terie zou je verwachten dat zij alleen maar croissantjes Geen mooiere provincie dan Zeeland, ledereen die er woont, heeft wel zijn favoriete plekje. Een prachtig stil strandje, de mooiste toren of de leukste duinwandeling; laat het ons weten! In de rubriek Aanbevolen geven we tips van lezers door aan lezers. Mail uw favoriete plek naar ons: Kijk ook op onze site: en hartige broodjes verkopen. Maar schijnt bedriegt. Dit is het adresje waar Ellie Wolle uit Zierik- zee maar al te graag een softijsje koopt. „Een ijsje met een smaakje, een ijsje met nootjes. Het kan hier allemaal." Er zijn veel plekken op Schou- wen-Duiveland waar ijs wordt ver kocht. Ellie heeft het er voor over om een eindje te rijden voor een lekker ijsje. „Het is het smullen waard om naar Renesse te rijden voor een overheerlijk softijsje." 5 Miranda Nieboer uit Oost- Souburg zegt: „In Middel burg op de Markt staan drie kramen. In de middelste kraam naast het bloemenstalletje verko pen ze softijs en yoghurtsoftijs. Het ijsje kan je zelfs in verschillen de smaken krijgen. Qua prijs zijn ze niet duur. Ook kan je deze lek kernij versierd terug krijgen, bij voorbeeld met gekleurde kraaltjes, j nootjes of chocodip. Mijn dochter wilt altijd graag gekleurde kraaltjes op haar ijsje omdat zij dat lekker vindt." Morgen: Het wordt terrasjesweer. Waar in Zeeland zijn de gezelligste terrassen te vinden? Vertel het ons, zomer@pzc.nl. OP PAD Tochten met historisch zeilschip Zeiltocht van 3 uur met historisch zeil schip De Scaldis of de Nieuwe Maen van uit haven Zierikzee. In juli en augustus da gelijks, behalve op 112123, 24, 25, 26 juli en 6, 25, 26 augustus. Reserveren ver plicht. Prijs 15.00 euro per persoon, inclu sief koffie of thee. Ook zijn er meezeilar rangementen in juli en augustus met de zeilklippers Morgenster 1901 en Bracks- and 1899. U kunt meezeilen op 8, 14, 20, 29 juli en 2 of 16 augustus. Prijs 15 euro per persoon en kinderen t/m 4 jaar gratis. Reserveren verplicht. Informatie en reserveren: VW Schouwen-Duiveland, te lefoon 0900-20 20 233. Paardentram Koetsier Sjacco de Visser vertelt tijdens de tocht met de paardentram vanuit Grijpskerke over het ontstaan van Walche ren en over de gewassen die op het land staan. Inschrijven noodzakelijk, bij de Im kerij Poppendamme aan de Poppendam- seweg 3 in Grijpskerke; 0118-616966. Kosten €3,- p.p. vanaf 4 jaar. De prijs is in clusief een consumptie of een ijsje Voertoer De Stelle In juli en augustus kunnen kinderen iede re maandag t/m zaterdagmorgen samen met de boer bij De Stelle in Ouwerkerk de dieren voeren. De voertour is om 10.30 uur en 15.00 uur. Kosten €3.00 per persoon. Informa tie en kaartverkoop: WV Schouwen-Dui veland, telefoonnummer 0900- 20 20 233. Fruitteeltbedrijf Vereecken Tot 31 augustus dagelijks een rondleiding en dia's over werkzaamheden fruiteeltbe- drijf van het. Met als afsluiting appeltaart en appelsap. Deelname: €5; Fruitteeltbedrijf Vereecken Provincialeweg 6, Vogelwaarde. Telefoonnummer: 0114-671287 Kermis De jaarlijkse Kermis en Blauwe Maandag met om 20.00 uur een optreden van de Havenzangers. Vlissingen, binnenstad, van 10.00 tot 24.00 uur. Boekenmarkt Boeken- en verzamelmarkt. Middelburg, Markt, 11-17 uur. MUZIEK Orgelwandeling Muzikale wandeling langs diverse kerken in Aardenburg onder leiding van organist Ad van de Wege. De orgels worden be- Of schrijf ons: Zomerredactie PZC, Postbus 31, 4460 AA Goes foto Willem Mieras Een cadeaubon voor een ijsje in Goes. In het centrum van Domburg staan t 17 augustus iedere dag straatartieste 16.00 tot 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10