Wat een mens overkomt en ondergaat RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE vogelgalerij Marjan Berk 1 v7 PZC Zaterdag 14 juli 2007 reerd (Het geld stond ogenblikkelijk op mijn re kening!), zodat ik hiermee verdere vragen uit de weg ging. Iedereen blij. En eventueel belangstel lenden onder de lezers, ik ben nu geen pensioen- loze freelancer meer, ik ben een dame met naast haar AOW een prettig pensioentje, die het bord 'TE KOOP' van haar huis mocht halen. Dat staat nu in de douche. Ook de belasting kreeg haar deel, hetgeen maakt dat ik weer dubbel tevreden ben met de straat verlichting en de uitbreiding van de asfaltering van ons wegennet. En ook het goede doel wordt niet vergeten. Ik zal u daarover nader berichten. Maar eerst ga ik een hele week naar mijn lieve lingsvriendin in Bretagne, waar ik met de buik omhoog ga liggen nagenieten van al dat oerge- weld dat over mij is losgebarsten. P.S.: Het is wel curieus hoeveel mensen weten wat ik met mijn in de schoot geworpen duiten moet doen. Zij-bieden aan het voor mij te beleggen, zodat ik over twee jaar het dubbele bezit. Aardig hé? Het is wat je noemt vijf voor twaalf; omineuze woorden die aan het eind van Wereldoorlog II uit de mond van Hitier kwamen. Hij doelde daarmee op zijn enge, op het nippertje door Werner von Braun en consorten ontwikkelde griezelige ge heime wapens, de Vi en V Nu is het een beetje vreemd dat uw columnist op dit moment in haar leven een associatie krijgt met die enge Hit- Ier. Maar ik moet over precies vijfentwintig mi nuten deze column mailen, anders bent u in het weekend verstoken van mijn bescheiden bijdrage onder de prachtige foto van Ruden Riemens. Daarom deze rare woorden, want hier zit een verwilderd zojuist vijfenzeventig jaar geworden vrouwtje. En dat feest werd gisteren gevierd in de spiksplinternieuwe Openbare Bibliotheek van Amsterdam. Ja, ik weet het, de Bieb in Middel burg is ook niet lelijk en die in Nijmegen mag er zeker zijn en nu zwijg ik nog over de Bieb in Apeldoorn, maar wat hier tot stand is gebracht, is werkelijk prachtig! Maar dat zal de lezer worst zijn, de lezer wil weten hoe het voelt om van de ene op de andere dag een goed in haar slappe was zittend oudje te zijn. Nu, dat voelt raar. Want eigenlijk voelt het helemaal niet. Geld voelt niet, je kan het niet eten en je kan er niet op slapen. Ik zal proberen een en ander on der woorden te brengen. Koortsig en luid blaf-hoestend deed ik vorige week de voordeur van mijn kantoor open. Daar stond Robert ten Brink, in zijn kielzog een in drukwekkende cameraploeg. „Marjan! lij hebt een miljoen gewonnen!", riep hij vrolijk en stapte, gevolgd door de cameraman die ijverig mijn ont hutste facie filmde, over de drempel. Ik laat ook niet vlug mensen buiten de deur staan. Maar ik riep direct: „Dat kan niet. Maak dat je zuster wijs. Ralph Inbar is dood, God hebbe zijn ziel!" Maar Robert bleef aandringen en na een kwartier aan dringen ging ik het nog een beetje geloven ook. Hoewel ik nog steeds bang ben dat er een vergis sing in het spel is en ik alles weer moet terugstor ten. Daarom heb ik vlug mijn vijf kinderen en mijn zeven kleinkinderen de toegestane giften gegi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 93