Vlissingse raad wacht met oordeel r J 4J Opnieuw haai in O'schelde ZONWEREN EN SFEER CREËREN Q denkt niet aan stoppen Regenbuien zorgen voor ernstige vertraging werk aan Vlakebrug nu 799, pzc Zaterdag 14 juli 2007 I 33 Nog te veel vraagtekens om nu al wethouder of college weg te sturen. door Miriam van den Broek en Maurits Sep vlissingen - De verleiding is groot om aan de gevoelens van onrust en verontwaardiging over de crisis rond het Scheldekwartier uiting te geven. Dat zegt een aantal Vlissingse raadsfracties. Maar, benadrukken ze, het is nog te vroeg om een poli tiek oordeel te vellen. Eerst wil de raad alle feiten op tafel. „Het is on voorstelbaar wat hier gebeurd is. Het lijkt wel een soap", zegt W. Hirdes van de Lokale Partij Vlissin gen. „Dat ambtenaren voor drie maanden naar huis zijn gestuurd en na anderhalve week weer terug mochten komen, is heel vreemd. En dan nog de manier waarop. Wij hebben weinig vertrouwen meer in dit college. Toch praten we nog niet over een motie van wantrouwen." De fractie van het CDA is blij dat de ambtenaren snel weer terug aan het werk kunnen. „Maar op TER INTRODUCTIE; lat w AMBIANCE eer -g n- I 50,- op de RAL-k.e'jr >-2- Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.: 0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl www.tebazonwering.nl Verboden te zwemmen in havens van Tholen sint-Maartensdijk - De gemeente Tholen gaat op korte termijn ver bodsborden plaatsen op acht plaat sen in de gemeente waar het vol gens haar gevaarlijk is om te zwem men. Er is veel scheepvaart bij die havenlocaties. Tholen plaatst de borden naar aanleiding van mel dingen van de havenmeester. Met name jeugd in de leeftijd van 8 tot 12 jaar zwemt regelmatig op deze gevaarlijke plekken. Mega-portretten vissers op vismijn breskens - Aan de buitenmuren van de vismijn in Breskens zijn vijf megaportretten van vissers op gehangen. Deze expositie, Zuid-Zuid-West 7 genaamd, is ge maakt door Peter Verdurmen. De portretten van twee bij twee meter versterken het maritieme ka rakter van de route van de havens naar het centrum. De expositie is tot 15 november te zien. Parkeergidsen voor toerist in Zoutelande zoutelande - Vrijwilligers wijzen vanaf vandaag toeristen de weg naar een parkeerplaats in Zoutelan de. Daarmee wordt voorkomen dat mensen zoekend door her dorp rijden. Het is een initiatief van Zoutelande Actief, de organisa- t tie die evenementen in het dorp I organiseert. De vrijwilligers wer- tken voorlopig alleen in het week- Hkndc en op dinsdag, marktdag. Revalideren kan ook in Weyevliet Vlissingen vlissingen - Mensen die een her senbloeding of een herseninfarct hebben gehad, kunnen voortaan ook revalideren in Vlissingen. In verpleeghuis Weyevliet is een af deling ingericht waar acht perso nen terecht kunnen. Tot voor kort moesten mensen daarvoor naar Goes en Middelburg. Weyevliet werkt samen met het ziekenhuis Vlissingen. De eerste patiënt is in middels in behandeling. Mishandeling van voetganger in Cadzand cadzand - De politie is op zoek naar een automobilist die donder dagavond een 53-jarige man uit Wijchen mishandelde op de Bad huisweg in Cadzand. Het slachtof fer kreeg klappen en liep een ge scheurde spier op. De man liep met zijn vrouw over straat en nam volgens de boze au tomobilist daarbij te veel ruimte in beslag. Bij NADER vlissingen - VHP heeft woensdag geen overleg gevoerd met het colle ge van Vlissingen over het plan Scheldekwartier, zoals stond ver meld in de PZC van 12 juli. Een vertegenwoordiging van het stede bouwkundig bureau was die dag in de havenstad bij een workshop over invulling van een ander ge bied. dit moment is het voor óns van be lang dat we wachten tot we alle fei ten hebben. Pas dan kunnen we reageren op wat het college gedaan heeft", aldus R.J. Suurmond. „Het college moet zich eens flink achter de oren krabben", vindt T. de Roos van de SP. Over de ma nier waarop de raad geïnformeerd is door het college en over de ge heimhoudingsplicht voor raadsle den, heeft De Roos geen goed woord over. „We baalden daar ont zettend van. Steeds vroegen men sen op straat wat er nou aan de hand was. Ik ben maar briefjes yerseke - Nadat dinsdagavond tussen Yerseke en Oostdijk een dode ruwe haai was gevonden, dook donderdag opnieuw een haai op in de Oosterscheide. Dit keer in de sleepkor van het vis sersschip YE60. Schipper A. Corneiisse bracht de 1.20 meter lange, levende vis naar Yerseke, waar hij werd 'gepar keerd' in een ongebruikt kreeften bassin. Het gaat om een gevlekte gladde haai (Mustelus asterias). Hij kan maximaal 1.40 meter wor den. Volgens C. Moeliker van het Na tuurhistorisch Museum Rotter dam komt deze haaiensoort zel den in de Oosterscheide voor. In dit geval werd hij ook nog diep in de zeearm gevonden, op een kilometer afstand van de Oester- dam. „De vondst is net zo uniek als de ruwe haai eerder deze week." De ruwe haai is gisteren op trans port gezet naar het Rotterdamse museum, waar hij wordt opgezet en aan de collectie toegevoegd. De gevlekte, gladde haai wordt waarschijnlijk teruggezet in de Oosterscheide. Schipper Corneiis se: „Ik heb hem aangeboden aan Het Arsenaal in Vlissingen, maar die hebben deze soort al en be dankten dus." Sportvisser Boudewijn Nieuwen- huijse uit Oostdijk vond de ruwe haai dinsdagavond op de slikken bij de Sint Pieterspolder, in de buurt van Oostdijk. Haaien zijn zeldzaam in de Oos terscheide. De hondshaai, die maximaal een meter lang wordt, zwemt er wel eens. gaan uitdelen met het telefoon nummer van de wethouder. En on danks de besloten informatiebij eenkomsten bleven wij achter de feiter. aan lopen." T. Meijers van de WD is niet ver baasd dat de ambtenaren zo snel weer aan de slag mogen. „Ik heb die termijn van drie maanden al tijd geïnterpreteerd als 'voorlo- IRra Politieke partijen in Vlissingen zijn ontevreden over de manier waarop ze zijn geïnformeerd over de bestuurscrisis rond het Scheidekwartier. pig'." De Rechts Protestants Chris telijke Unie is ook blij dat de amb tenaren weer aan de slag mogen, maar wijst erop dat het onderzoek verder gaat. B. Bruinooge van de PvdA (dezelf de partij als van wethouder Verfla ge) vindt dat de prioriteit nu moet liggen bij de voortgang van het on derzoek. Het naar huis sturen van de wethouder is volgens Bruinoo ge 'helemaal niet aan de orde'. „In de raad niet en in de fractie niet. Dat Verhage ook van de PvdA is, speelt in onze fraaie geen enkele rol." nieuwdorp - Hij is met zijn 85 jaar waarschijnlijk de oudste actieve fietsen maker van Zeeland, maar aan stoppen denkt Quinten van de Weele uit Nieuwdorp niet. Daar heeft 'Q', zoals hij op het dorp bekend staat, het voor lopig nog te druk voor. De dorpsraad van Nieuwdorp heeft hem in het zon netje gezet vanwege zijn verjaardag en zijn vakmanschap, foto Willem Mieras Karwei loopt vijf weken uit als gevolg van slecht weer. door Luc Oggel vlake - Weg- en scheepvaartver keer ondervindt nog minimaal vijf weken hinder van het groot onder houd aan de Vlakebrug over het Kanaal door Zuid-Beveland. Door het slechte weer hebben de werk zaamheden vertraging opgelopen. Aannemer BAM vervangt momen teel de slijtlaag van het wegdek op de brug. Dat gebeurt in opdracht van wegbeheerder Rijkswaterstaat. Het werk is op 18 juni al begon nen en er waren aanvankelijk vier weken uitgetrokken voor het kar wei. Dat leek lang voor het relatief kleine oppervlak, maar in die plan ning was al rekening gehouden met een eventuele vertraging door slecht weer. Bij stralend zomer weer zou het werk ruim binnen die tijd kunnen worden gedaan. „De stremming had in principe 4 juli al voorbij kunnen zijn", zegt J. van Gorp van Rijkswaterstaat. Om dat het de laatste weken verre van zomers was, wordt dat dus veel la ter. Komende week is één rijstrook be schikbaar op de Vlakebrug. De twee daaropvolgende weken (30 en 31, bouwvak) zijn beide rijba nen open, gescheiden door bar riers. In week 32 wordt 'omge bouwd' is er weer één rijstrook open, waarna in week 33 - als het meezit - kan worden geasfalteerd. Buitenruststraat 20 4337 EH Middelburg 0118674010 www.woonplazamiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81