Business park is in trek k SCHOUWEN-DUiVELAND 30 en 31 29 35 Luctor on the beach afsluiter muzikaal seizoen Drie jongeren gewond bij schermutselingen op strand Politie haalt hond uit auto Buien Zaterdag 14 juli 2007Tip? redzzee@pzc.nl Het wordt mooi weer dus de barbecue kan naar buiten Zeeland telt veel mensen met een lage opleiding RENESSE - Het begon in 2004 bij de viering van het 100-jarig bestaan en het is uitgegroeid tot een jaarlijks terugkerend eve nement: Luctor on the beach. Ofwel de afsluiting door muziek vereniging Luctor et Emergo van het muzikale seizoen met een concert op het strand ter hoogte van de Julianahoeve. Veertig man sterk gingen de muzikanten met hun instrumen ten naar het terras van strandpaviljoen Zuidzuidwest om daar tijdens een concert van ruim een uur een staaltje van hun kun nen te tonen. Op het programma onder meer Pirates of the Carribean, Latin Favorites en Abba's Dancing Queen. Ook werk van Robbie Williams gaat Luctor niet uit de weg. foto Ronald den Dekker Softwarebedrijf is eerste met vestigingsplannen in Zierikzee. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Een meubelwinkel of grote autozaak. Op het nieuwe bu siness park bij Zierikzee zijn ze straks van harte welkom. En er is vanuit de markt ook zeker belang stelling voor, vertelt projectleider P. van Tuijl van de gemeente Schouwen-Duiveland. De term autoboulevard - die in de wandelgangen regelmatig te horen valt - is volgens van Tuijl een te groot woord. „Een boulevard zoals in Goes zullen we hier niet krij gen." Er moet meer gedacht worden aan een of twee ondernemers die wel willen verhuizen naar deze A-loca- tie, want de plek van het nieuwe bedrijventerrein is commercieel ge zien een toppertje. Aan de zuid kant van de stad, langs de weg naar de Val, ziet iedere automobi list de bedrijven al van verre lig gen. Heel concrete aanvragen van detail handel zijn er overigens nog niet. Dat komt vooral doordat de ge meente nog niet helemaal klaar is met de planvorming. En zo lang de plannen nog niet zeer concreet zijn wachten ondernemers liever even af „We volgen de ontwikkelingen ze ker", zegt C. van Ast van garage De Nobelpoort in Zierikzee. „Als het aantrekkelijk is kijken we er naar. Maar we hoeven niet zono dig weg." Wat voor hem bijvoor beeld zwaar meeweegt, is de prijs die betaald moet worden voor de grond. „En de veiligheid is ook be langrijk. Veiligheid is veel beter in Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Ttnrn Bel 0800-0231231. bewoond gebied. Zeker bij ons soort bedrijven is sociale controle belangrijk." Waarschijnlijk zal de gemeente raad in oktober over het nader uit gewerkte plan gaan praten. Dat ligt anders voor de eerste fase van het bedrijventerrein. Daar is de ontwikkeling al veel verder. Op dit deel van het bedrijventer rein komen kantoren. Er is ruimte voor twee grotere kantoren en een paar kleintjes. Heel concreet voor één van de locaties zijn de plan nen van softwarebedrijf Syntess uit Zierikzee. Dat bedrijf zit nu nog op twee ver schillende plekken in de stad en Ontwikkeling van het business park in Zierikzee zit in stroom versnelling. Het park biedt onder meer ruimte voor een autozaak of meubelwinkel. wil graag verhuizen naar een nieuw pand. Om Syntess niet on nodig lang te laten wachten is de eerste fase van het bedrijventer rein versneld aangepakt. Of er op korte termijn meer gegadigden zijn voor een kavel op dit deel van het terrein is niet bekend. Als alles volgens plan verloopt zal de gemeenteraad in oktober een definitief oordeel vellen over deze fase en is dat positief dan zal de ge meente nog dit najaar kunnen be ginnen met de ontsluitingsweg. Een tweede ontsluitingsweg zoals de gemeente graag wil zit er voor alsnog niet in. Ook de Kamer van Koophandel heeft deze week weer gepleit voor de tweede ontsluiting, maar de provincie heeft eerder al laten we ten hier niet aan mee te werken. Alleen als de verkeersdruk sterk toeneemt valt er over te praten. SCHARENDIJKE - Vrijdagochtend vroeg is een groepje jongeren be dreigd en mishandeld op het strand bij Renesse. Daarbij zijn drie gewonden gevallen. De scher mutselingen ontstonden rond 5.00 uur in de ochtend. Drie Rotter dammers tussen de 16 en 29 jaar provoceerden en intimideerden de groep. Een jongere liep een flinke hoofdwond op en is naar het zie- kenhus gebracht. Twee andere slachtoffers zijn behandeld door een huisarts. De drie daders zijn door de politie aangehouden en ingesloten. VLISSINGEN - De politie heeft gister middag een sterk oververhitte hond uit een auto in Vlissingen ge haald. De eigenaren kwamen juist op dat tijdstip terug. Met een hand doek en flesjes water werd gepro beerd om de temperatuur van de hond te verlagen. De hond werd met de dierenambulance naar een dierenarts gebracht. Hier kreeg het dier een infuus. Of de hond het zal overleven, is nog niet bekend. muwsfc M Tip? redactie@pzc.nl De Hulster kroegbaas werd het even te veel. Het leven, het werk en de stamgasten. Altijd diezelf de tronies, diezelfde verhalen. „Ok", besloot hij, „allemaal er uit. Nu. iedereen wegwezen. Ik sluit de tent." Met enige dwang stuurde hij het handjevol vaste gasten naar de deur, richting ter ras. Het ging langzaam, maar de mannen - die de kuren van de waard onderhand kenden - stap ten naar buiten. Pinten en bor rels achterlatend op de toog. Bui ten bleven ze staan. Wachtend, pratend. Na tien minuten ging de deur weer open. „Kom erin", sprak de kroegbaas olijk, „Geluk kig da'ge d'r zijt. Daarnet ai'k toch zulk akelig volR binnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77