Hulst geeft fïetstunnel opknapbeurt Hastens 7^* Puur natuur Stichting KI oortje verwacht in maart clubhuis te openen Hastens Mega Store Antwerpen Terneuzen rekent op maatregelen voor ontwikkeling Axelse Vlakte 2pzc Zaterdag 14 juli 2007 33 Stadsschilder maakt korte metten met graffiti-kunst. door Sheila van Doorsselaer hulst - Hoe oud hij precies was, geen idee, een jaar of twintig toch zeker wel, maar batman-van- het-fietstunneltje bij de Graauwse Poort in Hulst is niet meer. Het graffiti-boegbeeld is samen met liefdesverklaringen (Miranda -hart je- Mario) en andere zielenroerse len (Smoke Weed, AC/DC rocks!) onder een dikke laag betonverf ver dwenen. De gemeente Hulst vond dat het interieur van het donkere tunnel tje nu wel eens toe was aan een op knapbeurt. Beschut tegen weer, wind en prie mende ogen was het fietstunneltje de ideale plaats voor spuitbusvan dalen. Gewone (water)verf volstond blijk baar ook voor iemand die de Huls ter maatschappij wat te vertellen had. Door de jaren heen is de ene boodschap verdwenen onder de andere en eigenlijk gaf dat wel een mooi tijdsbeeld van de jeugd van toen tot nu. De 'noem-mij-maar-de-schilder van-de-gemeente-Hulst' maakt daar nu korte metten mee. Hij is de muren eerst te lijf gegaan met de hogedrukspuit en alleen de pro fessionele graffitiverf weerstond zoveel bar. Hij heeft nu een dag om de hele tunnel te schilderen. De gemeente Hulst sloeg het aan bod af van de Hulster graffiti-ar tiest Alain Balleur. Deze 'king' (in graffiti-taal de term voor een zeer ervaren graffi ti-artiest) voorzag de skateramp aan het Havenfort in Hulst een paar jaar geleden van een kunst werk en had ook graag het fietsen- tunneltje onder handen genomen. De gemeente koos liever voor stemmig egaal beige. De schilder: „Niet wit, want dat zou de fietsers verblinden." De vraag is hoe lang de tunnel maagdelijk beige blijft. De schilder zit daar niet zo mee. „Dan kom ik wel weer langs met mijn roller en mijn potje verf." vvww.hastcns.be since 1852 Vlaamse Kaai 20 Antwerpen Tel. 03 237 73 83 jfippS Verlenging Autrichekade komt in stroomversnelling. door Conny van Cremberghe terneuzen - De komst van drie nieuwe bedrijven op de Axelse Vlakte is nog slechts een kwestie van weken. Zo doen burgemeester en wethouders van Terneuzen het voorkomen. In antwoord op vragen van raads lid Pim Broekhuysen (Onafhanke lijk) stelt het dagelijks bestuur dat er schot zit in de vestigingsplan nen van Alpha Calcit, de Van Nieuwpoortgroep en een derde be drijf. Broekhuysen was daar enkele weken geleden weinig van over tuigd en vroeg het college wan neer het havenschap Zeeland Seaports nu daadwerkelijk zou gaan beginnen met het verlengen van de kade in de Autrichehaven met 8oo meter en wanneer het schap een onderzoek beginnen zou naar de geluidszonering in het betreffende havengebied. Het college verwacht dat de pro vincie Zeeland nog deze zomer een vergunning zal verlenen om la den en lossen aan de Autricheha ven mogelijk te maken. „Daarnaast is het zo", zo schrijven B en W, „dat deze maand offertes met betrekking tot het onderzoek naar de verruiming van de geluid zone aangevraagd worden en dat het streven is dat in spetember/ ok tober een voorstel mag worden verwacht." Ook denkt het college dat op korte termijn de Rotterdamse bemoeie nissen met de Axelse Vlakte zal op houden te bestaan. door Harold de Puysseleijr kloosterzande - Het bestuur van de Stichting Kloortje in Klooster zande mikt erop de jaarlijkse rom melmarkt volgend jaar maart te kunnen houden bij het nieuwe clubgebouw aan de Emmastraat in Kloosterzande. Een felle brand legde in april dit jaar het clubhuis van de dweil band en streetdancegroep volledig in de as. Niet alleen het pand ging verloren. Ook uniformen, geluidsappara tuur, de administratie en muziek- spullen vielen ten prooi aan de vlammenzee. De schade werd ge lukkig gedekt door de verzekering. „In goede samenwerking met de gemeente hebben we een plan ge maakt voor de bouw van een nieuw gebouw op dezelfde plaats", zegt voorzitter J. Neeteson van Kloortje. Het ontwerp van het nieuwe club gebouw is inmiddels gereed. De bouwvergunning is aangevraagd bij de gemeente. De bouw van het nieuwe clubhuis gebeurt door vrijwilligers. 4524 CZ Sluis Kapellestraat 22 Oude Kerkstraat 19 Tel. (0117) 46 13 89 Fax (0117) 46 21 25 8000 Brugge Academiestraat 7-9 Tel. (050) 33 84 24 Fax (050) 33 63 82 COLLECTION BY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73