Zeeland PZC Run op bedrijventerrein in Hulst ZONDAG GEOPEND n Te paard naar Parijs voor het goede doel, en voor de lol Brugman ZEEUWS-VLAANDEREN 30 31 29 35 TRA korting Wij geven u ffl de helft cadeau! r 1 aJ a Terneuzense laat jong en oud genieten van roofvogels Zeeland telt veel mensen met een lage opleiding Zaterdag 14 juli 2007 Tip? redtern@pzc.nl Grond verkocht voor er ook maar één vierkante meter bouwrijp is. door Harold de Puysseleijr HULST - De belangstelling van be drijven voor vestiging op het be drijventerrein Hogeweg in Hulst is zo groot, dat de grond bij wijze van spreken al verkocht is voor het terrein bouwrijp is gemaakt. Van de dertien hectare grote uit breiding Hogeweg 4 is slechts iets meer dan twee hectare te verge ven, terwijl de bestemmingsplan procedure nog niet is afgerond. Zelfs voor de volgende uitbreiding met dertig hectare is al belangstel ling, zegt wethouder Paul Wee- maes (Economische Zaken). Hier van wil de gemeente volgend jaar voor een gedeelte van 4,5 hectare de bestemming al regelen. De contracten met Jan Snel Modu lair Bouwen (zeven hectare) en Ga rage Kant (anderhalve hectare) zijn al langer rond. De gemeente onderhandelt met nog twee kandi daten. Een bedrijf is nieuw, het an dere wil van de huidige locatie in de gemeente verhuizen naar Hoge weg 4. Met deze bedrijfsvestigin gen is volgens de wethouder sa men 1,7 hectare gemoeid. Hij is blij dat de provincie Zeeland de bereidheid heeft getoond om de bestemmingsplanprocedure voor de uitbreiding met voorrang te behandelen. „We hopen begin augustus van de provincie te horen hoe de vlag er- De belangstelling voor bedrijven- terrein in Hulst is zo groot, dat de grond al verkocht is nog voor de planologische procedures daarvoor zijn afgerond. bij hangt", zegt de wethouder. „Wij zijn erg blij dat de provincie hier hoogste prioriteit aan geeft, zodat we nog voor het eind van dit jaar bouwvergunningen afkun nen geven." Direct na de zomervakantie wil de gemeente spijkers met koppen slaan voor de verwerving van de benodigde dertien hectare land bouwgrond. De vooruitzichten dat Jan Snel Modulair in de loop van de eerste helft van volgend jaar kan verhuizen vanuit Sas van Gent naar de nieuwe locatie op Hogeweg 4 zijn volgens Weemaes goed. Het Heikantse garagebedrijf Kant vestigt zich naar verwachting in dezelfde periode. De wethouder schat in, dat ook de resterende hec tares bedrijventerrein snel zullen worden uitgegeven. „We hebben heel veel vraag", aldus Weemaes. „Ik verwacht zelfs, dat er in de loop van dit jaar ook al heel wat opties zullen worden genomen op de volgende uitbreiding van het be drijventerrein." Daarmee doelt de wethouder op de ontwikkeling van de dertig hec tare landbouwgrond grenzend aan het bestaande terrein. Ruiters rijden in drie weken door drie landen voor hulp aan kinderen. door René Hoonhorst BIERVLIET - Het was een kleine maar opvallende stoet die de afge lopen dagen door Zeeland trok. Vijf ruiters op Amerikaanse Appa- loosa's en Argentijnse Criolo's, een door twee Noorse fjordenpaar- den getrokken huifkar en een volg- wagen. Op pad van Den Helder naar Pa rijs; van zaterdag 7 juli tot vrijdag 27 juli. Voor de lol én voor het goe de doel: de stichting Kinderhulp Armenië. Rob Langenberg legt uit dat hij al jaren te paard van zijn woonplaats Heerhugowaard naar een Franse kustplaats wilde rijden. Toen hij dat idee liet vallen op het Nederlands kampioenschap voor westernruiters bleken meer men sen voor zo'n tocht te voelen. Maar met een groepje ruiters kun je niet zomaar ergens onderweg in een weilandje gaan staan. Dus be sloot Langenberg sponsors te zoe ken voor een goed doel en Duin kerken in te ruilen voor Parijs. De onbaatzuchtige hulp van veel vreemden onderweg vinden Lan genberg en de zijnen hartverwar mend. „De huifkar is achter een ambulancewagen uit Heinkens- zand de Westerscheldetunnel doorgekomen. Prachtig toch!" Gisteren vertrokken de paardenlief hebbers vanuit de Biervlietsé stoe terij Equus, waar ze de nacht door brachten, naar de Vlaamse kust. De ruiters en de huifkar rijden over de Oostzeedijk bij de Braakman, net na het vertrek van overnachtingsplaats stoeterij Peter Nicolai van 12.00 tot 18.00 uur j. www.bFugman.nl keukens bad&aivï0rs* Hulst** Absdaalseweg 19 - Telefoon 0114-320080 KEUKENS BADKAMERS *Kljk voor de'actïevoorwaarden op www.brugman.nl Mega-portretten vissers op vismijn BRESKENS - Aan de buitenmuren van de vismijn in Breskens zijn vijf megaportretten van vissers op gehangen. Deze buitenexpositie, Zuid-Zuid-West 7 genaamd, is ge maakt door Peter Verdurmen en il lustreert het leven van de vissers. De portretten zijn in kleur en heb ben een afmeting van ruim twee bij twee meter. De expositie versterkt het maritie me karakter van de route van de havens naar het centrum (de loop- lijn). De portretten zijn tot 15 no vember te zien. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. fl" M f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69