eeland het A-team van het internet Paardenbox is ideale marktkraam Tholen verbiedt zwemmen in havens Weer actie behoud ambulance Moonlight Cruises 28 juli 4 aug. 2007 PZC Zaterdag 14 juli 2007 3 1 Verbodsborden op acht locaties met veel vaarbewegingen. door Luc Oggel sint-Maartensdijk - De gemeente Tholen zal op korte termijn ver bodsborden plaatsen op acht loca ties in de gemeente waar het vol gens haar gevaarlijk is om te zwem men. Het gaat om Stavenisse (ter hoogte van de keersluis en de haven), Tho len (ter hoogte van aanlegplaats Frisia), Sint-Annaland (bij de loop brug van Busman Maritiem, De Druppel en aanlegplaats Frisia), Gorishoek (aanlegplaats pontje) en Sint Philipsland (kade). Volgens een woordvoerster van de gemeente gaat het om plekken waar veel vaarbewegingen plaats vinden, wat gevaar kan opleveren voor zwemmers. Tholen plaatst de borden naar aan leiding van meldingen van de ha venmeester. Met name jeugd in de leeftijd van 8 tot 12 jaar zwemt re gelmatig op de genoemde plekken. De gemeente zal regelmatig contro leren en overtreders riskeren een boete. www.rederii-diikhuizen.nl 0118-419367 Brocantezussen houden eerste markt op Zeeuws grondgebied. door Lilian Dominicus kortcene - Ze noemen zichzelf De Brocantezussen. En na Brabant willen ze nu Zeeland kennis laten maken met hun passie: servies goed en aanverwante artikelen uit vervlogen tijden. Annebeth en Mieke Poppelaars hielden gisteren hun eerste brocan- temarkt op Zeeuwse grond. In de paardenstallen bij hun ouderlijk huis aan de rand van Kortgene konden toeristen en mensen uit de omgeving speuren naar oud zil veren bestek, kristallen glaasjes, au thentieke lampjes, porceleinen bor den en gebloemde schalen. En dat alles voor schappelijke prij zen. „We komen zelf vaak op aller lei brocantemarkten, en we weten inmiddels heel goed wat er soms gevraagd wordt", zegt Mieke. „We hoeven ook niet duur te zijn, het is voor ons een hobby. Ik droom er van ooit een winkel te openen, dan wordt het misschien anders. Mieke was al gebiologeerd door oude spullen toen ze vijftien was. Het duurde niet lang voordat ze ook zus Annebeth enthousiast kreeg. Sinsdien schuimen ze an tiekmarkten in België en Frankrijk af op zoek naar koopjes. „Komen we terug met een auto afgeladen met spullen. Bananendozen vol." 'Hier koopt bijna elke bezoeker wat. Het aanbod is dan ook kleiner.' Tja, en op een gegeven moment stapelen de spullen zich zodanig op, dat je in eigen huis je kont niet meer kunt keren. Dus begonnen de twee met de verkoop van hun aanwinsten. Zo stonden ze eerder al op de kerstmarkt in Breda en de grote markt in Den Bosch, hun ei gen woonplaatsen. Althans, tot voor kort. Annebeth woont inmid dels in bij haar ouders in Kortge ne, in afwachting van de opleve ring van een nieuw huis in Middel burg. En Zeeland bevalt, als afzetmarkt. „Op de markten lopen mensen langs je heen. Hier koopt bijna el ke bezoeker wat. Het aanbod is dan ook kleiner", aldus Mieke, wij zend op de drie paardenboxen waar de brocante nu is uitgestald. Daarom komt er een herhaling van de markt op 10 en 11 augustus. De Brocantezusjes Annebeth en Mieke Poppelaars voor de paardenboxen bij hun ouderlijk huis in Kortgene. foto Willem Mieras Handtekeningenactie in Sint-Maartensdijk en Scherpenisse. door Luc Oggel sint-maartensdijk - In Scherpe- nisse en Sint-Maartensdijk is een handtekeningenactie op touw ge zet om de ambulancepost in Sint-Maartensdijk te handhaven. Eerder werden al handtekeningen verzameld in Stavenisse. Dat dorp en ook Sint-Maartens dijk worden namelijk de dupe als de post wordt verplaatst naar Tho- len-stad. De Regionale Ambulance Voorziening Zeeland (RAVZ) wil dat, om zo de aanrijtijden in de ge meente te verbeteren. Stavenisse en Sint-Maartensdijk gaan er ech ter op achteruit. De nieuwe actie is een initiatief van de Thoolse afdeling van de Ne derlandse Patiënten Vereniging, de EHBO-vereniging in Sint-Maar tensdijk en de reanimatiestichting. Er is een brochure verspreid met een strookje erin. Dat kan, voor zien van een krabbel, tot 30 juli op verschillende plekken in de twee dorpen worden ingeleverd. Yannick de Koeijer knutselt aan een computer in de schuur van zijn ouderlijk huis in Yerseke. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63