Pc-helpforum is Ti f, w Regenbuien zorgen voor ernstige vertraging werk aan Vlakebrug Actiegroep wil komst Staatscircus verijdelen Mosselfeesten in Middelburg nu ook op Dam 30 Zaterdag 14 juli 2007 PZC Jarige CliniClowns toeren ook naar Goes goes - De jubileumbus van de Stichting CliniClowns doet don derdag 19 juli Goes aan. De stichting is al vijftien jaar bezig om afleiding en plezier te bieden aan kinderen die bijvoorbeeld in het ziekenhuis liggen door (chroni sche) aandoeningen of een handi cap. CliniClowns komen dan langs om de kinderen op te vrolijken. De bus staat op de Oostwal van 10 tot 17 uur en iedereen is welkom om een kijkje te nemen. BI] NADER vlissingen - VHP heeft woensdag geen overleg gevoerd met het colle ge van Vlissingen over het plan Scheldekwartier, zoals stond ver meld in de PZC van 12 juli. Een vertegenwoordiging van het stede bouwkundig bureau was die dag in de havenstad bij een workshop over invulling van een ander ge bied. Mega-portretten vissers op vismijn breskens - Aan de buitenmuren van de vismijn in Breskens zijn vijf megaportretten van vissers op gehangen. Deze expositie, Zuid-Zuid-West 7 genaamd, is ge maakt door Peter Verdurmen. De portretten zijn in kleur en heb ben een afmeting van ruim twee bij twee meter. De expositie ver sterkt het maritieme karakter van de route van de havens naar het centrum (de looplijn). De portret ten zijn tot 15 november te zien. Zakkenrollers slaan toe in supermarkten goes - Bij de politie deden giste ren drie vrouwen aangifte van dief stal van hun portemonnee. De diefstallen zijn gepleegd in su permarkten in Yerseke, Kapelle en Zierikzee. Steeds werd de porte monnee in een onbewaakt ogen blik uit een tas weggenomen. De inhoud bestond persoonlijke pa pieren en enkele tientallen euro's. Drie gewonden bij matpartij Scharendijke scharendijke - Een groepje jonge ren is gisterochtend bedreigd en mishandeld op het strand bij Ren- esse. Daarbij raakten drie mensen gewond. De schermutselingen ont stonden rond vijf uur in de och tend. Drie Rotterdammers tussen de 16 en 29 jaar provoceerden de groep. Een jongere liep daarbij een flinke hoofdwond op. Twee ande re slachtoffers zijn behandeld door een huisarts. De drie daders zijn aangehouden. Man bedreigt vrouw en vernielt autoruit tholen - De politie heeft gister avond een 42-jarige man uit de ge meente Tholen in zijn woning aan gehouden wegens bedreiging van een 39-jarige vrouw uit dezelfde ge meente. Hij vernielde tussen 's middags een ruit van haar auto en dreigde ook die van haar huis te vernielen. Oorzaak is een slepend conflict tussen de betrokkenen. Karwei loopt zes weken uit als gevolg van slecht weer. door Luc Oggel vlake - Weg- en scheepvaartver keer ondervindt nog minimaal zes weken hinder van het groot onder houd aan de Vlakebrug over het Kanaal door Zuid-Beveland. Door het slechte weer hebben de werk zaamheden behoorlijke vertraging opgelopen. Aannemer BAM vervangt momen teel de slijtlaag van het wegdek op de brug. Dat gebeurt in opdracht van wegbeheerder Rijkswaterstaat. Het werk is op 18 juni al begon nen en er waren aanvankelijk vier weken uitgetrokken voor het kar wei. Dat leek lang voor het relatief kleine oppervlak, maar in die plan ning was al rekening gehouden met een eventuele vertraging door slecht weer. Bij stralend zomer weer zou het werk ruim binnen die tijd kunnen worden gedaan. „De stremming had in principe 4 juli al voorbij kunnen zijn", zegt J. van Gorp van Rijkswaterstaat. Om dat het de laatste weken verre van zomers was, wordt dat dus veel la ter. De BAM en Rijkswaterstaat hebben gisteren een nieuwe plan ning gemaakt, maar ook die kan in het honderd lopen als het weer niet meewerkt. Want als er iets is wat deze klus kan ontberen, dan is het regen. „Als het heel vochtig is, kan je geen kleeflaag aanbrengen", legt Van Gorp uit. „We willen voorkomen dat we het werk over twee jaar opnieuw kunnen laten Het vervangen van de asfaltlaag van het wegdek van de Vlake brug duurt veel langer dan ge pland door de vele regenbuien van de laatste weken. doen doordat het asfalt dan alweer loslaat." Dat euvel was ook nu de reden om de slijtlaag te laten ver vangen. En hoewel er met een overkapping wordt gewerkt, kan die niet voorkomen dat het weg dek vochtig wordt. Komende week is één rijstrook be schikbaar op de Vlakebrug. De twe daaropvolgende weken (30 en 32) wordt er niet gewerkt vanwege de bouwvak, maar zijn wel beide rij banen open, gescheiden door bar riers. In week 32 wordt 'omge bouwd' en is er weer één rijstrook open, waarna in week 33 - als het meezit - kan worden geasfalteerd. In die week is de brug van dinsda gochtend 14 augustus tot en met donderdagochtend 16 augustus ge stremd voor de scheepvaart. Tegen die tijd wacht al weer bijna de volgende klus. De noordelijker gelegen Postbrug krijgt in septem ber ook een nieuwe asfaltlaag. Team van vijftien deskundigen helpt bij computerproblemen. door Lilian Dominicus yerseke - Yannick de Koeijer (15) uit Yerseke vat het probleem in het kort samen: „Je gaat naar de winkel, want je computer ver toont een klein mankement. Dan ben je je computer lange tijd kwijt en je krijgt waarschijnlijk ook nog een grote rekening voorgeschoteld. Terwijl je vaak met een klein beet je hulp makkelijk zelf een oplos sing kunt vinden." Maar waar vind je hulp als je zelf geen whizzkid in de omgeving hebt en je computer crasht? Nou, eigenlijk is dat tegenwoordig heel simpel: surf naar de Nederlandsta lige internetpagina www.pc-helpfo- rum.be en plaats een noodkreet. Vijftien jonge, maar kundige men sen staan daar 24 uur per dag klaar om alle mogelijke vragen op com putergebied te beantwoorden. Dat gebeurt geheel belangeloos. „We doen het voor de bedankjes", zegt Yannick. Hij is zelf een van die vijftien computerdeskundigen die - bijna dag en nacht - klaar staan om mensen die de weg op hun computer tijdelijk kwijt zijn te helpen. „Ik zit de hele dag ach ter het scherm", verklaart hij. ,,'s Nachts om twee uur ga ik slapen, om acht uur sta ik op en begin ik weer vragen te beantwoorden. Ik heb gewoon niet zo heel veel slaap nodig. Eigenlijk vind ik het zonde van de tijd om te slapen." Soms zijn er natuurlijk van die na re onderbrekingen, zoals school. „Als ik uit school kom, ga ik er di rect weer op", zegt Yannick, zon der blikken of blozen. Bestaat er dan niet zoiets als huiswerk? „Heb ik meestal al af als ik thuiskom. Ik zit op het Groen College. Eigenlijk is het niveau voor mij te laag. Maar ja, toen ik van de lagere school kwam wilde ik per se iets met mijn handen doen. Ik wilde mijn hele leven al iets doen met groen. Toen ik klein was, zat ik hele da gen bij de bloemist." Het toekomstperspectief van wer ken in de groensector is inmiddels honderd procent veranderd. Yan nick gaat volgend jaar de ict-oplei- ding op mbo-niveau volgen in Vlis singen. „De opleiding was mis schien ook niet helemaal wat ik er van verwacht had. Ik had mis schien meer met tuinarchitectuur willen doen." De omslag is in een jaar tijd geko men. Yannick was een jaar gele den niet de whizzkid die hij nu is. „Ik was echt nog een leek. Ik wilde wat weten over een probleem op de computer, dus ik ging op goog le kijken. Zo kwam ik bij deze web site; die was toen nog heel klein. Ik ging me steeds meer verdiepen in de materie, gaf adviezen aan an dere gebruikers en toen vroegen ze of ik ook medewerker wilde worden." De site, die nu iets meer dan een jaar in de lucht is, groeit gestaag. Yannick: „We groeien nog elke dag." Het succes van de site ligt in de eenvoud. „We zijn ermee be gonnen omdat vooral voor de be- 'Ik heb niet zoveel slaap nodig. Eigenlijk vind ik het zonde van mijn tijd' ginnende computergebruiker te weinig hulp op internet is te vin den. Alles wordt ook te moeilijk uitgelegd. Wij kunnen veel men sen helpen, die daarmee heel wat geld besparen." Idealisten? Ja, misschien. „Gratis computerhulp moet voor iedereen bestaan", vindt Yannick. „Wij heb ben nog nooit geld gevraagd voor de online diensten en zullen dat ook nooit doen." Achthonderd leden Www.pc-helpform.be heeft bijna 800 geregistreerde leden in Nederland en Vlaanderen. De site krijgt 400 unieke bezoe kers per dag, die gemiddeld 1.000 pagina's raadplegen. Op de site wordt wekelijks een thema besproken, zoals Word, Powerpoint of Vista. Schouwse burgemeester moet vergunning voor Renesse intrekken. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De dierenbelangen- groep Wilde dieren de tent uit vraagt burgemeester Jack Assel- bergs van Schouwen-Duiveland om de evenementenvergunning van het Staatscircus Moskou Holi day in te trekken. De burgemees ter is niet van plan gehoor te ge ven aan die oproep. Volgens de belangengroep doet het circus niet genoeg om het wel zijn van de dieren te waarborgen. Woordvoerder Jeroen van Kerne beek: „Concreet gaat het om de Bengaalse tijgers van dit circus. Die kunnen hun natuurlijk gedrag niet uitoefenen. Dat is in een die rentuin al moeilijk. In een reizend bedrijf als een circus is dat onmo gelijk. De tijgers zitten in een veel te kleine ruimte." Het Staatscircus Moskou Holiday - van 20 tot en met 22 juli in Renes se, 9 en 10 augustus op de Ruiter- plaat bij Kamperland - neemt voor wat betreft dierenwelzijn de richt lijnen van de circusbranche in acht.. Volgens Wilde dieren de tent uit zijn die echter volstrekt onvol doende. De belangengroep wil dat de circussen zich houden aan een advies van de Raad voor Dieren- aangelegenheden. Daarin staat dat in de richtlijnen van de branche te weinig rekening wordt gehouden met met de soortspecifieke eigen schappen van de dieren. De belan gengroep waarschuwt burgemees ter Asselbergs er nu voor dat hij met dit circus een portie dieren leed verwelkomt in zijn gemeente. De burgemeester zou daarom de vergunning moeten intrekken. „Dat ben ik niet van plan," rea- Bengaalse tijger in de ring van een circus. archieffoto Sabine Joosten geert Asselbergs. „Die vergunning voldoet aan alle voorwaarden. De discussie over dierenleed moet in Den Haag gevoerd worden. Dat is en zaak voor overheidsinstanties. Zolang hier geen richtlijn over is, ga ik er - hoe sympathiek ik dit doel persoonlijk ook vind - niet mijn vingers aan branden. Als ik dat zou doen, sta ik maandag voor de bestuursrechter." Van Kernebeek legt zich hierbij neer: „We gaan geen acties hou den. Wij zijn meer van de dialoog. Hopelijk is het de laatste keer dat dit circus Schouwen-Duiveland aandoet." Dat momenteel circus Renz Berlin te bewonderen is in Renesse, is bij hem niet bekend. „Dat is erg. Die houden zich hele maal nergens aan. De twee olifan ten staan de hele dag geketend." MIDDELBURG - Het mosselfestival in Middelburg breidt zich dit jaar uit tot en met het Damplein. Het festival begint op donderdag 26 juli en duurt drie dagen. Het mosselfestival betekent niet al leen maar eten. Er zijn ook mu- ziekoptredens en er lopen straatar tiesten rond. Bovendien worden er kookworkshops gegeven om op verschillende manieren mosselen te leren klaarmaken. Het hart van het festival blijft in de Vlasmarkt, maar ook dit jaar is er weer een podium op het Koor kerkplein. Ook op het Damplein zijn optredens. Deelnemers zijn: Restaurant de Gespleten Arent, Ca fé 't Fust, Cafe Bommel, Café 't Hof De Groene Pulk, de Mug, Ca fé Rooie Oortjes, Restaurant Medi- terraneo, Desafinado, 'VIPPP' De Variant, Restaurant De Gouden Bock, Restaurant La Piccola Italia, Cafe Rockdesert en Het Lab.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62