AIRCO Militaire pelgrims welkom in Roermond Kom langs Geïnteresseerd? Schip van vijftien miljoen ijsstokjes te water CONTROLE Bosch Car Service lust life vedior PZC Zaterdag 14 juli 2007 5 LELYSTAD - Net voorbij de Noordersluis van Lely stad krijgt het ijsstokjesschip van Rob McDonald (47) opeens de wind in de zeilen. „Mijn droom komt uit. Vier jaar werk zit erop", roept hij de be manning toe. Vikingschip Thor is zijn maidentrip op het IJsselmeer begonnen, de eerste testvaart. Kort voor de tewaterlating heeft McDonald het schip voltooid, met stokje nummer vijftien mil joen. De replica van een Noormannenschip is namelijk geheel gemaakt van gerecycleerde ijsstokjes. De ijsstokjes zijn aangeleverd door vijfduizend kinde ren over de hele wereld.McDonald wil met het schip naar zijn geboorteland varen om geld in te zamelen voor Kids Army of Love, de organisatie die zich wereldwijd inzet om kinderen in tehui zen een betere toekomst te bieden. foto Cynthia Boll/EPA Compleet voor slechts 42;* Wij controleren voor u: Dichtheid van het systeem üitWaastemperatuur in de auto De V-srtaarspanning compressoraandrijving AXEL De if ofdcomponenten Autocenter Snoodtjk Dnesctxxjvwen-Zuid 18 <*0115 - Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8 <*0113 - Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 <*0113- Garage Hoogesteger Dijkwetsestraat 59 <*0113 - Autobedrijf Kluyfhout Karreveid 4 <*0118- Auto Service Van Liere bv Vbltaweg 33 <*0118 Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 <*0118- VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vfouwenpotdersevreg 75 <*0118- Z1ERJKZEE Autobedrijf Legemaate Boer en weg 4 <*0111 BORSSELE GOES KAPELLE KOUDEKERKE MIDDELBURG VLISSINGEN 56 20 45 35 08 63 27 36 65 34 1315 i 5519 91 62 76 80 46 46 44 59 15 24 41 26 86 Compleet, goed, betaalbaar een (andere) baan op donderdagavond 19 juli van 18.30 tot 21.00 uur. Binnen 24 uur weet je wat we jou kunnen bieden! Of je nu aan de slag wilt in de techniek, industrie of logistiek. Of een carrière wilt opbouwen in de financiële dienst verlening, de zorg, de publieke sector of een contactcenter. Kijk op vedior.nl/banenavond voor één van de 110 Vedior- vestigingen bij jou in de buurt en kom langs. Vergeet niet een recent CV en je legitimatiebewijs mee te nemen. Contactcenter Telefoon 0900 0275 (lokaal tarief) Zwemverbod bij Hoek van Holland HOEK VAN HOLLAND - Badgasten mogen dit weekend niet zwem men in de zee bij Hoek van Hol land. Het strand is onveilig vanwe ge extra golfslag en risico op weg glijden in het water. Door zandsup- pletie is een gevaarlijke geul met los zand ontstaan. Ook zijn zwemverboden afgekon digd voor meren in Zoetermeer, Voorschoten en Leidschen- dam-Voorburg. Aanleiding daar voor is de grote concentratie blauwalgen. Journalist schikt in zaak Van der Knaap DEN HAAG - Journalist Alexander Nijeboer, auteur van het boek Een man tegen de Staat, heeft een schik king getroffen met staatssecretaris van Defensie Cees van der Knaap. Nijeboer trekt de ernstigste be schuldigingen aan het adres van Van der Knaap in zijn boek in. In het boek schreef Nijeboer dat de bewindsman twintig maal de Kamer voortoog en daarbij moge lijk valsheid in geschrifte pleegde. Jongetje overleeft val uit rijdende bus AMSTERDAM - Een 4-jarig jongetje is gisterochtend uit een rijdende bus gevallen op de ringweg Aro bij Amsterdam. Hij speelde met de hendel van de nooddeur, waarop die open ging en het kind op de weg belandde. Volgens de politie heeft het slacht offer lichte verwondingen opgelo pen. De touringcar was op weg naar een vakantiekamp in de Ken- nemerduinen. Jongeren tot 21 gratis naar tandarts DEN HAAG - Jongeren tot en met 21 jaar krijgen recht op gratis tand- artszorg. Dat heeft het kabinet gis teren besloten. De jeugd tot en met achttien jaar zit op dit moment al in het basis pakket voor de tandheelkundige zorg. Mensen onder de 22 jaar worden bovendien uitgezonderd van het verplichte eigen risico dat per 1 ja nuari 2008 wordt ingevoerd. Het eigen risico komt in plaats van de huidige no-claim. Veteranenmonument en kapel in trek bij Uruzgan-gangers. ROERMOND - De Kapel in 't Zand en het Veteranenmonument bij Kasteel Hattem in Roermond wor den een bedevaartsoord voor mili tairen die naar Uruzgan worden uitgezonden of uit dat gebied in Afghanistan zijn teruggekeerd. Dat zei hoofdlegeraalmoezenier Jan van Lieverloo gisteren. Ook militairen die al langer afge zwaaid zijn en in oorlogsgebieden gediend hebben, kunnen naar de aan Maria opgedragen kapel in Roermond trekken. Bovendien komen er speciale bede vaarten voor familieleden. Zij kun nen in de kapel kaarsjes opsteken en de moeder van Christus om een behouden terugkeer van hun familielid vragen. Aan een 'proefbedevaart' op 4 juli namen achttien militairen van een compagnie van het 17e bataljon uit Oirschot deel die in Uruzgan heb ben gediend. Zij toonden zich en thousiast over de bedevaart, waar op het Nationaal Katholiek Thuis front, dat de geestelijke verzorging van militairen ondersteunt, be sloot de pelgrimages voor militai ren en hun familieleden meerdere malen per jaar te houden. Op de website van het ministerie van Defensie hebben al enkele dui zenden mensen hun medeleven betuigd aan de nabestaanden van de donderdag overleden Tom Krist. De 24-jarige raakte door een aanslag in Deh Rawod in Uruzgan zwaargewond en overleed kort na aankomst in Nederland in een zie kenhuis in Utrecht. Het is de bedoeling dat er voor Uruzgan-gangers meerdere malen per jaar georganiseerde pelgrima ges naar het Veteranenmonument in Roermond op touw worden ge zet. Kijk verder in deze krant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5