Hattrick voor zeilvrouwen Koeman verwacht aantrekkelijker PSV Beckhams eindelijk in Los Angeles Atleet met carbon benen verrast validen w PZC Zaterdag 14 juli 2007 51 Derde wereldtitel in 470 vor Lobke Berkhout en Marcelien de Koning. door Peter van der Meeren CASCAIS - „Lób! Moet je kijken!" Marcelien de Koning - gisteren voor de derde keer de beste stuur- vrouw van de wereld in de 470 klasse - schuift partner Lobke Berk hout een papiertje onder de ge bruinde neus. 'Gefeliciteerd met opnieuw een ge weldige prestatie' Was getekend: 'Beatrix'. „Jeetje", zegt 'Lob', „die wordt ook elk jaar sneller." De Koning en Berkhout zijn de he- Coach tipt AZ als grootste concurrent voor de landstitel. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Ronald Koeman re kent op een aantrekkelijker PSV dan vorig seizoen. De coach toont zich ingenomen met de spelers die zijn club deze zomer aantrok. Het belang van de komst van Ken neth Perez acht Koeman groot. „Het was mijn eis dat er qua leef tijd en ervaring iemand zoals hij bij zou komen." Koeman verwacht niet alleen veel van Perez en Lazovic, maar rekent ook op jongeren als Aissati en Bak- kal. In het ideale plaatje van de trainer was ook een plek inge ruimd voor de Mexicaan Guarda do. „PSV heeft er alles aan gedaan om hem te halen, maar we waren financieel kansloos." Niettemin gelooft de coach dat het 'voetbal van achteruit' zal verbete ren. Niet alleen omdat Salcido cen- le week 'gestalkt' door de Rijks voorlichtingsdienst RVD. Die heeft opdracht gekregen van 'Bea trix', de koningin, om de verrich tingen van de zeilende goudhaan tjes scherp te volgen. De koningin viert zelf vakantie in het Italiaanse Tavarnelle. Eigenlijk had de felicitatie donder dag al verstuurd kunnen worden, zo groot was de voorsprong van De Koning en Berkhout op de Franse rivales. Stiekem hadden de wereldkampioenen zelf ook al een voorschot op de derde titel geno men door donderdagavond in het Portugese Cascais een chocolade taart te kopen. „Die gaan we op- trumverdediger wordt, maar ook door het aantrekken van de links poten Zonneveld en Van der Leeg te. „Zij zijn opgeleid volgens de Ne derlandse methode en weten wat er gevraagd wordt op het gebied van positiespel en vastigheid. Om dat we er wat linksbenigen bij heb ben, verwacht ik ook over die kant beter voetbal van PSV." 'Om in de Champions League succesvol te zijn, heb je body en ervaring nodig' Of de toegenomen kwaliteit tot be tere resultaten leidt, kan Koeman moeilijk inschatten. „Met Cocu en Alex verlies je twee persoonlijkhe den. Om in de Champions League succesvol te zijn, heb je body en er varing nodig. Verdedigend zijn we misschien iets minder." PSV gaat dit seizoen 4-3-3 spelen. Koeman: „Dat heeft altijd mijn eten met een glas sangria erbij", zegt De Koning. Al voor de start van de medaillera ce slaan ze genadeloos toe om hun eigen feestje veilig te stellen. „On ze tactiek werkte perfect", zegt bondscoach Jacco Koops. „We zijn die Fransen gaan opjagen, we we ten dat ze daar een hekel aan heb ben. Onder die druk heeft Pe- titjean zoveel fouten gemaakt, dat ze in de eerste twee kruisrakken de weg helemaal kwijtraakte. Alles is volgens plan verlopen." De Nederlandse zeilsters mochten vijf plaatsen achter de Francaise In- grid Petitjean eindigen. Ze fi nishen vijf plaatsen beter. „Bij de voorkeur gehad, maar kon vorig jaar niet altijd worden uitgevoerd. Met deze groep kan dat wel. In tweede onderboei wist ik het ze ker", zegt Berkhout (27). „We had den de zaak volledig onder contro le. 'Mars', nu gaan genieten meid!', riep ik naar Marcelien. De kersverse wereldkampioenen laten volgens Koops niks aan het toeval over. „Ze hebben een doel voor ogen en daar laten ze zich niet van afhouden." Dat doel is duidelijk: olympisch goud, vol gend jaar in China. Maar er is nóg een uitdaging. De Grieksen Beka- torou en Tsoulfa zijn vanaf 2000 vier keer achtereen wereldkam pioenes geworden in de 470. „Ver rek ja", zegt Koops. „Dan is er dus nóg een klus te klaren." sommige wedstrijden zullen we misschien met vier spitsen spelen. Dat kan met Farfan, Koné, Lazovic en Perez." De grootste concurrentie verwacht Koeman van AZ ('de titelfavo- riet'), het meest nieuwsgierig is hij naar Feyenoord. „Ze hebben veel goede Nederlandse spelers ge haald, en niet de goedkoopste. Ze doen mee om de titel." Koeman wil de selectie nog terug brengen tot 24 of 25 spelers. Nu heeft hij 28 man tot zijn beschik king. Het gevaar van een onge wenst vertrek blijft op de loer lig gen. „Dat gebeurt elk jaar, dus waarom nu niet?" Zo gelooft de coach dat er belang stelling is voor Manuel da Costa (FC Porto wordt genoemd) en zul len Farfan, Koné en Gomes moge lijk gewild zijn. Hoewel Da Costa uitdrukkelijk voorkomt in de plan nen van Koeman, houdt hij wel re kening met zijn vertrek. PSV heeft voor elke positie echter al een ver vanger op het oog. Niet iedere Amerikaan kent flamboyante Engelse vedettes. LOS ANGELES - Ze hebben er lang op moeten wachten, maar de in woners van Los Angeles hebben er sinds afgelopen nacht vijf beroem de inwoners bij: Victoria en David Beckham en hun drie zoontjes. Zonder een woord voor de toege stroomde paparazzi, met een glim lach op hun gezichten verlieten ze vrijdagmorgen Nederlandse tijd het vliegveld van Los Angeles. Hand in hand. Bij gebrek aan bruikbare quotes werd vooral gelet op de outfit van het showbizz-voetbalpaar. Victoria Beckham - die een comeback voor bereidt met de Spice Girls - droeg een mouwloze zwarte jurk. Opval lend was ook haar zonnebril. Da vid, die de voetbalploeg van LA Galaxy uit de krochten van de Amerikaanse competitie moet lei den, was gekleed in een eenvoudi ge spijkerbroek en dito zwart jasje. „Het was te gek, hij ziet er in het echt veel beter uit dan in de bla den", aldus de vijftienjarige Beck- ham-fan Priscilla Flores. „Ik weet zeker dat hij het voetbal hier veel populairder gaat maken." Ook waren er op het vliegveld pas sagiers die het fenomeen niet ken den. „Wie is David Beckham", zo vroeg de elfjarige Austin Baker zich hardop af Beckham heeft dus - ondanks de roem die hem voor uit is gesneld met zijn transfer van 250 miljoen dollar - nog wat zen dingswerk te verrichten. Oscar Pistorius loopt toptijd op 400 meter tijdens Golden League. door onze sportredactie ROME - De Zuid-Afrikaanse min- dervalide atleet Oscar Pistorius kan terugkijken op een gloedvol debuut bij de atleten zonder licha melijk gebrek. De man zonder be nen, die rent op twee prothesen van carbon, eindigde gisteravond als tweede in de B-race van de 400 meter tijdens de Golden League in Rome. 'Blade runner' liep een tijd van 46,90 seconden en eindigde daarmee als tweede, kort achter de Italiaan Stefano Braciola (47,72). De 21-jarige Pistorius, veelvoudig medaillewinnaar op kampioen schappen voor gehandicapten, wil in augustus meedoen aan de WK voor 'gezonde' atleten in Osaka. Hij moet dan een tijd van 45,95 lo pen. Pistorius doet volgend week einde in Sheffield een nieuwe po ging bij de validen. Dan neemt hij het op tegen onder anderen olym pisch kampioen 400 meter Jeremy Wariner. Pistorius is geboren met een afwij king aan zijn onderbenen en voe ten. Als gevolg daarvan werden bei de benen onder de knie geampu teerd toen hij 11 maanden oud was. Marcelien de Koning (links en Lobke Berkhout wonnen hun derde achtereenvolgende wereldtitel in de 470 klasse. foto Richard Langdon/GPD Ronald Koeman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53