Vino en Klöden vrezen de bergen De verrassing van de dag was ikzelf AutoTeam Baanontwerp van Douma Tour s FhaneéR Astana ontslaat Matthias Kessler A Vos derde in Giro-etappe PZC Zaterdag 14 juli 2007 49 Tourfavorieten beginnen geblesseerd aan het zware werk. door Ad Pertijs BOURG-EN-BRESSE - De tv-camera zoomde in op Alexander Vino- koerov en de Kazach maakte hoofd schuddend een ogenschijnlijk alles zeggend gebaar met zijn hand. 'Kruis er door'. De kopman van Astana en zijn stand-in Andreas Klöden overleefden de dag van gis GENT - Wielerploeg Astana heeft gisteren Matthias Kessler ontsla gen. De renstal nam de maatregel kort nadat bekend werd dat de Duitse renner ook bij de contra-ex pertise positief was bevonden. Bij Kessler, die in Zwitserland woont, werd bij een onverwachte controle een veel te hoge testoste- ronwaarde (85-1 waar 4-1 is toege staan) vastgesteld. Deze waarde werd door de Zwitserse wieler bond bekendgemaakt. De wielrenner werd na de eerste contole al op non-actief gezet en buiten de formatie van Astana voor de Ronde van Frankrijk gela ten. Kessler hangt ook nog een schorsing van twee jaar boven het hoofd. Kessler reed vier keer de Tour de France. In 2006, in zijn laatste jaar voor T-Mobile, won hij de derde etappe. 14 juli-197,5km El zwi Bourg-en- Les Bresse Bonnets 106km La Colom- Pont-d'Ain -I- bière183km li6km La Roche Artemare V O11"] 145km 68km 199,5km Anglefort Le Grand- 86km Bornand 15 juli - 165km FRANKRIJK Le Grand-Bornand Serraval teren, maar vrezen die van van- daag. „Het gaat slechter met ze dan ge hoopt", stelde teammanager Mare Biver al voor de start. De afzonder lijke valpartijen van donderdag hadden er harder in gehakt dan die avond werd gedacht. „Vinokoerov heeft last van beide knieën, die zijn gehecht. Voor Klöden is het zit ten op het zadel geen pretje", aldus Biver. Drie kwartier voor de start werd de fiets van Vinokoerov de bus in Tamié Albertville 46km 60km Bourg-St. Maurice 118km Tignes 165km te Grand-Bomand 9S0m Tignes 2088rrn Le Le Bouchet Corw.de Wontéede Marais j 93lm Beau- Roselend Hauteville 84,3mI Tamié fort 1967m '639m Q gedragen. Uit het zicht van de ca mera's draaide hij zich binnen warm voor de etappe. Buiten sprak Biver zijn bewondering uit voor de kopman. „Ik heb nog nooit een sportman gezien die zo onaange daan reageert op een dergelijke zware blessure. Zijn mentaliteit is indrukwekkend." Op weg naar de start prevelde Vi no glimlachend dat hij 'zeker niet' aan opgeven denkt. „We gaan het proberen." Klöden was pessimisti scher gestemd. „Ik heb maar drie uur kunnen slapen. Ik wacht de eerste tien kilometer af" Met één ding hadden ze geluk. Dankzij een vroege ontsnapping van Bradley Wiggins kregen bei den een redelijk rustige dag. „Zo heb ik me nog een beetje kunnen herstellen", liet Vino later weten. Vandaag en morgen staan vier zwa re cols op het programma. „We zien het wel", zei Vinokoerov na de finish. Wat bedoelde hij met het 'kruisteken'? „Dat ik kapot was." Het uniekef Iex7®-zitsysteem maakte het mogelijk om je Zafira in een handomdraai aan te passen, zonder dat het nodig is stoelen te verwijderen. Flexibiliteit in een hando mdraai. De Zafira is niet voor niets gezinsauto van het jaar geworden. Kom langs bij Autoteam. www.autoteam.nl Goes, Klein Frankrijk 31(01 13) 23 79 23. Krabbendijke, Westweg 5, (0113) 50 20 10. Vlissingen, Bedrijfsweg 2 (Vrijburg), (0118) 46 17 10. Biver klonk strijdvaardiger. „Op de eerste plaats gaan ze beiden mor gen van start. Ik ken Vino en ik weet hoe hard hij voor zichzelf is. Maar dan?" Hij haalde er zijn schouders bij op. „Zondagavond zullen we de balans pas kunnen en misschien kunnen zaterdag al de eerste conclusies trek ken." Eén ding weet Biver zeker: „Ze gaan ons aanvallen. Dat is nor maal. Gebruik maken van de zwak te van je tegenstander hoort erbij." RIJSWIJK - Sander Douma mag de wielerbaan voor de Olympische Spelen van Londen ontwerpen. De Fries kreeg de voorkeur boven tientallen andere designers. Hij krijgt hulp van het Engelse archi tectenbureau Hopkins. „Wat een mooi nieuws en dat op vrijdag de dertiende", jubelde Dou ma gisteren. „Dit is natuurlijk een prachtige klus. Mijn ontwerp heeft het van misschien wel vijftig ande re plannen gewonnen. In overleg met de organisatie in Londen ga ik het definitieve plan snel uitwer ken." De Spelen van Londen zijn in 2012. cogliate - Wereldkampioene Ma rianne Vos is in de zevende etappe van de Giro d'Italia Femminile als derde over de eindstreep gegaan. Het parkoers was gisteren 124,6 ki lometer lang en voerde van Misinto/Lazzato naar Ceriano Lagnetto/Cogliate. De Nederland se wielrenster moest in de massa sprint alleen de Duitse winnares Ina Teutenberg en de Australische Rochelle Gilmore voor laten gaan. Vos leidt het puntenklassement met negen punten voorsprong op de Italiaanse Giorgia Bronzini. In het algemeen klassement neemt de Nederlandse de negende plaats in met 2.45 minuten achterstand op leidster Edita Pucinskaite uit Li touwen. De Italiaanse wielerronde duurt nog tot en met zondag. De grote verrassing van de dag, op donderdag, dat was ikzelf Voor an deren, maar vooral voor mezelf Natuurlijk moet ik op passen niet euforisch te worden, want we kwamen weliswaar met een groep van zeventig renners op de finish af Daar behoor ik nor maal wel bij te zitten, maar na vier dagen kopwerk is dat toch iets an ders. In de eerste week wil ieder een in de eerste groep arriveren, omdat ze denken dat ze nog een klassement kunnen rijden of een sprint kunnen winnen. Het parkoers was perfect voor mij. Erg lastig, maar niet te lange klim men. Veel smalle wegen wegen en dan is het zaak om voorin te blij ven. Dat is iets wat ik goed kan. Maar ook de ploeg was verrast, vooral met mijn negende plaats. Aan tafel werd uitgebreid gegrapt of ik nu ook al voor groen ging en of ik de nieuwe sprinter van de ploeg werd. Het feit dat ik op de voorlaatste berg nog was gestopt om te plassen had echter de mees te indruk en scheve gezichten op gewekt. Blijkbaar zaten velen al stuk en dat terwijl ik dacht dat het op dat moment vrij rustig ging, dus wel even kon stoppen om te plassen. Toen het peloton voorbij was, zag ik dat er al renners gelost werden en ben ik zo snel mogelijk met een paar nieuwe bidonnen weer naar voren gereden. Toen kreeg ik het gevoel toch wel goed te zijn. Aan de finish verraste ik mezelf volledig, want ik kon de renners voor me tellen. Na de finish kwam de vraag van de NOS of ik mezelf niet onder schat als renner. Natuurlijk was dit een verrassing voor mij, maar ik weet dat ik een sterk renner ben en denk niet dat ik mezelf onder schat. Ik weet echter ook dat ik niet explosief genoeg ben om zo'n sprint te winnen. Daarnaast ben ik een sterke renner bergop, maar te weinig klimmer om met de bes ten mee te kunnen. En mijn tijdrit ten zijn niet echt sterk. Daar heb ik blijkbaar de juiste mentaliteit niet voor. Maar al met al is dit een mooie opsteker. En na de overwin ning van vandaag van Tom kan ik helemaal rustig de bergen in. En wie weet wat er de komende we ken nog meer voor verrassingen uitrollen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51