-„jÉies! Los je schulden af, voordat je koopt Burgers' Zoo Wat kun je als starter kopen in Goes, Viissingen, Hulst en Zierikzee? Starters SP bezorgd over toekomst dorpen 25% KORTING OP HET ENTREEBEWIJS Natuurlijk in Arnhem Vlissingse ambtenaren nog niet direct aan de slag PZC Zaterdag 14 juli 2007 3 Plaats: Hulst Adres: Vierambachtenstraat 14 Vraagprijs: 89.000 euro, via Kindt Biesbroeck Makelaardij Kenmerken: tussenwoning met berging op perceel van 150 m2. Hal met toi let, trap naar verdieping, meterkast en trapkast met daarin de CV (Combi) ketel). Woonkamer en dichte keuken met aansluiting voor wasmachine. Drie slaapkamers en badkamer met ligbad op verdieping. Plaats: Viissingen Adres: Willem van de Veldelaan 2 Vraagprijs: 99.900 euro, via M2 Makelaars Kenmerken: Hoekappartement op de begane grond met tuin. Woonkamer, twee slaapkamers, nieuwe keuken en nieuwe badkamer. Korte afstand naar het stadscentrum. De maandelijkse bijdrage aan de Vereniging van Eigena ren is 65 euro. COMMENTAAR Plaats: Zierikzee Adres: Bagijnestraat 46 Vraagprijs: 149.000 euro, via Bijdevaate Makelaardij Kenmerken: Tussenwoning in oude stadscentrum op 57 m2 grond. Verkeert in goede/redelijke staat van onderhoud. Open keuken, woonkamer voor zien van houten vloerdelen, bijkeuken met toilet, witgoedaansluiting en cv-combi opstelling. 2 slaapkamers, badkamer met douche op verdieping. Vergelijk voor de aardigheid de prijs van een gemiddelde rijtjeswoning in de randstad eens met een vergelijkbaar huis in Zeeland. Het verschil is schokkend. Het lijkt dan ook ongepast om in deze provincie te klagen over de gestegen huizenprijs. Vanuit het perspectief van de gemiddelde Zeeuwse starter op de woningmarkt, ziet de wereld er heel anders uit. Met een bescheiden aanvangssalaris kom je niet ver. Ook niet in Zeeland. De mogelijkheden voor de Zeeuwse gemeenten om iets voor deze groep te betekenen, zijn beperkt. Den Haag zou wel wat kunnen doen. Door de premie op de hypotheek af te schaffen bijvoorbeeld. Maar voor beperking van de hypotheekaftrek is in de Tweede Kamer geen meerderheid te vinden. Niet zo verwonderlijk, want de gemiddelde kiezer zit daar niet op te wachten. Als je een goed inkomen hebt en een stevige hypotheek, heb je immers belang bij een maximale aftrek. Dat dat funest uitpakt voor niet zo draagkrachtige starters, lijkt menigeen niet te kunnen deren. Het zou van moed getuigen als de politieke partijen dit onderwerp toch weer op de agenda plaatsen. Je vindt de auto die ie zoekt Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl middelburg - Het dagelijks provin ciebestuur moet actie onderne men om te voorkomen dat het leefbaar houden van de kleine ker nen in gevaar komt. Dat zou gebeu ren als de Zeeuwse woningcorpo raties verplicht geld moeten af staan voor sanering van probleem wijken in grote steden. Dit gaat ten koste van projecten in Zeeland zelf, vrezen de corporaties. De Sta tenfractie van de SP vraagt of het dagelijks provinciebestuur die vrees deelt. Tips en valkuilen voor jonge starters op de woningmarkt. door Cornelleke Blok goes - „Veel starters kijken niet naar de risico's van het kopen van een huis", zegt voorlichter H. de la Porte van de Vereniging Eigen Huis. Een paar tips en valkuilen. Zorg dat je je schulden aflost, voordat je een huis koopt. „Veel jongeren hebben een kre diet. Dat begint met een mobiel tje, maar het gaat soms ook om persoonlijke leningen voor bijvoor beeld een scooter. Als je serieus geld wilt lenen, wordt er naar je hele financiële situatie gekeken. Schulden maken dan veel uit." Wees zeker van je relatie. „Als je met z'n tweeën een huis koopt, denk daar dan heel bewust over na en wees heel zeker van el kaar. De meeste problemen bij het kopen van huizen ontstaan door relatieproblemen. Mensen kopen een huis en gaan dan na korte tijd weer uit elkaar. Het huis is dan vaak te duur voor één van beiden. Dan moeten ze het huis toch weer verkopen." Stop niet twee hele salarissen in een hypotheek. „Als er later kinderen komen, wil één van tweeën vaak minder gaan werken en krijg je meer lasten. Neem daarom een hypotheek op anderhalf salaris." Staar je niet blind op de rente van een hypotheek. „De rente van een hypotheek is niet zaligmakend. Als je een huis gaat kopen, word je overspoeld door aanbiedingen van hypotheek verstrekkers, maar de premies zijn vaak hoog. De hypotheek met de laagste rente hoeft niet de goed koopste te zijn." Bedenk van tevoren hoeveel geld je maandelijks wilt uitge ven aan wonen. „Veel jongeren gaan naar de hypo theekadviseur en zeggen: dit is wat we verdienen, hoeveel kun nen we maximaal lenen? Je kunt beter eerst nadenken over hoe je met geld omgaat." Stel je eisen niet al te hoog. „Ouderen hebben vaak kritiek op jongeren. Ze zeggen dat ze alles in één keer willen. Dat begrijp ik, maar je steekt je in heel veel schul den als je een huis koopt, dus het is ook logisch dat je daar iets voor terugverwacht. Je kunt ook een goedkoper huis kopen, waar je nog veel aan moet opknappen. Dan kan je het later met winst ver kopen. Maar dat moet je wel kun nen en willen." Plaats: Goes, Adres: Mauritsstraat 2 Prijs: 139.000 euro, via Stad Zeeland Makelaardij Kenmerken: Halfvrijstaande woning (ca. 1960) met schuur en tuin. De in houd van de woning is 255 kubieke meter. De totale grondoppervlakte is 182 vierkante meter. De woning moet volledig gerenoveerd worden. De CV-ketel komt uit 1976 en de woning heeft veelal enkele beglazing. met coupon, zie katern Prisma De actie loopt uitsluitend in juli en augustus 2007 door Miriam van den Broek vussingen - De elf ambtenaren die voor het onderzoek naar het Scheldekwartier in Viissingen naar huis waren gestuurd en weer terug mochten komen, zijn gisteren nog niet begonnen. Algemeen directeur D. Schipperhe- ijn van de gemeente heeft ze don derdag en gisteren, voor zover ze bereikbaar waren, gebeld om te zeggen dat ze vanaf maandag weer welkom zijn. Ook vroeg ze hoe de gemeente hun terugkeer kan verge makkelijken. Het personeel is gisterochtend door Schipperheijn op de hoogte gebracht van de laatste ontwikke lingen en van de achtergronden van de kwestie. „In november vo rig jaar is de aanbestedingsprocedu re gestart", zegt wethouder T. Ver flage (PvdA) die zelf niet bij de bij eenkomst was. Ze vertelt dat op 15 juni zou worden besloten welk be drijf de eeste fase van het Schelde kwartier mocht ontwikkelen. Als zo'n aanbestedingsprocedure be gint, is het normaal dat de grondexploitatie nog een keer wordt doorberekend en aangepast met de meest actuele gegevens en tarieven. Die aanpassing leidde tot vragen. Op 15 juni waren nog niet alle vragen beantwoord. De gun ning is toen twee weken uitge steld. Maar ook op 3 juli waren er nog te veel vraagtekens. Tijdens de informatiebijeenkomst voor het personeel is verder gespro ken over het integriteitsonder- zoek. Of de laatste gebeurtenissen onrust onder de medewerkers heeft weggenomen of verergerd, is niet duidelijk. De ondernemings raad geeft vooralsnog geen enkele reactie. katern Zeeland: raad wacht op feiten Elke week in de zaterdagkrant I Daar moetje naar toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3